Randki w Łodzi: Piotrkowska czy raczej Stare Miasto?

Randki w Łodz

Łódź to jedno z największych polskich miast, leżące w samym środku naszego kraju. W ostatnich latach Łódź stała się ważnym ośrodkiem kulturalnym, centrum sztuki, designu i oczywiście filmu – za sprawą słynnej „filmówki”, którą ukończyło wielu najznakomitszych polskich aktorów i reżyserów.

Łódź to ciekawe miasto – nie brakuje tu miejsc, w których można się rozerwać, odpocząć oraz nawiązać nowe znajomości. Tutaj można poczuć klimat wielu epok, poznać wpływy rożnych kultur i spróbować nowych smaków. Jeśli szukacie ciekawych inspiracji na spędzenie randki, Łódź na pewno dostarczy Wam wielu pomysłów!

Zastanawiasz się, gdzie poznają się single z Łodzi? Zarejestruj się i sprawdź, kto z twojej okolicy jest już na eDarling! Wypróbuj randki internetowe!

Randki w Łodzi – top 5 atrakcji

Manufaktura – wielkomiejscy single z Łodzi

W samym sercu miasta, nieopodal Starego Rynku, pary i single z Łodzi znajdą zupełnie niezwykłe miejsce. W zrewitalizowanych pofabrycznych budynkach powstała Manufaktura – centrum rozrywki, handlu i kultury, które tętni życiem dniem i nocą. To doskonała lokalizacja na randki w Łodzi. W Manufakturze na pewno nie będziecie się nudzić. Single cenią sobie to miejsce, bo ma ono ten niepowtarzalny, wielkomiejski charakter. W całym kompleksie pięknych, odnowionych budynków można odwiedzić ciekawe wystawy, zjeść coś pysznego czy też poznać ciekawostki z historii miasta.

Stare Miasto – romantyczne randki

Jeśli tłum i gwar w Centrum Manufaktura okaże się dla was męczący, możecie wybrać się na spokojny i romantyczny spacer po Starym Mieście, zlokalizowanym w pobliżu rzeki i parku Staromiejskiego.. Można poczuć tam starą atmosferę Łodzi i podziwiać architekturę. Jest to idealne miejsce na przyjemny relaks we dwoje! Jeśli zgłodnieliście polecamy zabrać swoją sympatię na randkę w greckim klimacie – do restauracji Kamarli. Tam odpoczniecie i zrelaksujecie się przy oryginalnych, greckich daniach, lampce smacznego wina i dźwiękach greckiej słonecznej muzyki.

Źródliska – miejsce z klimatem

Źródliska uchodzą za jeden z najpiękniejszych parków w naszym kraju. Cenią je zakochani, rodziny z dziećmi i single z Łodzi. To najpiękniejsza sceneria, jaką może poszczycić się Łódź. Spacery i randki tam będą na pewno niezapomniane, a magiczny klimat Źródlisk zostanie z wami na długi czas. Znajdziecie tutaj nie tylko malownicze alejki czy bogactwo roślin, ale także przytulne altanki, stawy oraz słynną palmiarnię. Idealne miejsce na relaks, w samym sercu miasta.

Ulica Piotrkowska – single, shopping i zabawa

Wizytówką i sercem miasta jest ulica Piotrkowska – najdłuższy trakt handlowy Europy. To miejsce tętniące życiem o każdej porze dnia i nocy. W dzień odwiedzających przyciągają sklepy znanych marek, wieczorem zaś puby, kluby, dyskoteki i restauracje zapełniają się zakochanymi, którzy chętnie umawiają się tutaj na randki. Miejsce to cenią także łódzcy single. Łódź z pewnością dostarczy Wam wielu pomysłów na ciekawe wieczory. Właśnie tutaj, w okolicach słynnej „Pietryny”, czeka na Was mnóstwo imprez kulturalnych, festynów, jarmarków czy wydarzeń sportowych. Tam też warto odwiedzić Esplanada Kompanię Kuflową – to znane i cenione miejsce, w którym można zjeść pyszne danie, napić się dobrego piwa, a także świetnie się bawić – czasem także w towarzystwie znanych gwiazd!

Artystyczne randki – Łódź Design Festival

Łódź Design Festival to największa w Polsce impreza poświęcona projektowaniu i sztuce użytkowej. Znajdziemy tutaj design w wielu odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez grafikę i architekturę, aż po modę. Jeśli to wasze zainteresowania, na pewno warto odwiedzić to miejsce ze swoją sympatią. Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie!

A Ty masz jakieś ulubione miejsca w Łodzi? Napisz, gdzie najchętniej zabrałbyś swoją sympatię!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

pomoc