Najczęściej zadawane pytania

edarling_pytania.jpg

Najczęściej zadawane pytania

1. Na czym polega działalność portalu eDarling i wyjątkowość jego oferty?

2. Dla kogo przeznaczony jest portal eDarling?

3. Na czym polega proces doboru partnerów na eDarling? W jaki sposób dbamy o jakość naszej metody doboru partnerskiego?

4. Jak duże jest zainteresowanie portalem eDarling.pl?

5. Kto korzysta z portalu eDarling?

6. Jaka jest szansa spotkania na eDarling odpowiedniego partnera?

7. W jaki sposób zapewniamy bezpieczeństwo użytkownikom naszego portalu?

8. Czy zdarza sie, że użytkownicy szukają na eDarling jedynie przygody i niezobowiązujących znajomości?

9. Jak możemy zagwarantować, że użytkownicy eDarling podaja prawdziwe dane i informacje o sobie? Czy użytkownicy chętnie dodają zdjęcie do swojego profilu?

10. Kto stoi za portalem eDarling?

1. Na czym polega działalność portalu eDarling i wyjątkowość jego oferty?

Portal eDarling, należący do berlińskiej firmy Affinitas GmbH, jest jednym z wiodących internetowych serwisów doboru partnerskiego w Europie. Oferta naszego portalu jest skierowana do singli poszukujących udanego i długotrwałego związku. Podstawą funkcjonowania eDarling jest naukowo opracowana metoda doboru partnerskiego (matching), której kluczowym elementem jest rozbudowany test osobowości. Ponadto, serwis eDarling wyróżnia się szerokim zakresem obsługi świadczonej przez pracowników Działu Obsługi Klienta oraz wysokim stopniem bezpieczeństwa w korzystaniu z portalu. Obecnie nasz serwis jest najszybciej rozwijającym się portalem randkowym w Europie. Od czasu założenia eDarling w 2008 roku, firma rozpoczęła swoją działalność w szesnastu krajach i świadczy usługi dla ponad 14 milionów użytkowników. Na rynku polskim jest obecna od lutego 2010 roku.

2. Dla kogo przeznaczony jest portal eDarling?

Oferta portalu eDarling adresowana jest do osób stanu wolnego, poszukujących partnera, z którym pragną stworzyć długotrwały i szczęśliwy związek. Zwłaszcza osoby samotne po 30. roku życia odczuwają na ogół coraz silniejsze pragnienie stabilizacji, stworzenia stałego związku i założenia rodziny. Jednocześnie, w obecnych czasach single są przeważnie osobami w znacznej mierze pochłoniętymi sprawami zawodowymi, którym trudno jest w codziennym zabieganiu znaleźć czas na poszukiwanie partnera. Portal eDarling wychodzi naprzeciw potrzebom właśnie tej grupy społecznej.

3. Na czym polega proces doboru partnerów na eDarling? W jaki sposób dbamy o jakość naszej metody doboru partnerskiego?

Bardzo ważną rolę przy doborze partnerów odgrywa naukowo opracowany test osobowości, na podstawie którego, w oparciu o pięcioczynnikowy model osobowości autorstwa dwóch amerykańskich psychologów Roberta McCrae i Paula Costy, zostaje opracowany profil osobowości danego użytkownika. W modelu tym analizowane są istotne, również dla relacji partnerskich, cechy osobowości takie jak: sumienność, ugodowość, otwartość, ekstrawersja oraz neurotyczność. Porównując profil psychologiczny danej osoby z odpowiedziami udzielonymi przez innych użytkowników, eDarling wybiera tylko optymalnie dopasowanych partnerów. Nie polega to jednak na dopasowaniu osób, które odpowiedziały na pytania w taki sam sposób, lecz na uwzględnieniu zarówno podobieństw jak i różnic. Kolejny istotny element w procesie doboru partnerów stanowią wskazane przez użytkowników serwisu ich oczekiwania wobec związku i potencjalnego partnera oraz podane przez nich indywidualne kryteria wyszukiwania danej osoby. W trosce o to, aby wśród zaproponowanych osób znalazły się takie, które regularnie korzystają z portalu, pod uwagę brana jest także aktywność użytkowników na naszym portalu.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się również na stronie: www.edarling.pl/porady/droga-do-szczescia/dobor-partnerski
Stosowana przez nas metoda doboru partnerskiego jest nieustannie udoskonalana. W tym zakresie współpracujemy między innymi z naszym strategicznym udziałowcem, amerykańską firmą eHarmony, będącą światowym liderem na rynku serwisów doboru partnerskiego. Test wykorzystywany obecnie na eDarling od lat stanowi podstawę funkcjonowania eHarmony. Został on opracowany przez amerykańskich psychologów, w tym dr Neil Clark Warren oraz dostosowany do potrzeb i mentalności Europejczyków.

Ponadto, nasza firma w zakresie badań dotyczących poszukiwania partnera oraz budowania relacji partnerskiej w związku współpracuje z naukowcami w dziedzinie psychologii i socjologii z uniwersytetów w różnych krajach. Ekspertem eDarling, odpowiadającym za prace naukowe naszego portalu jest psycholog pani dr Wiebke Neberich związana z berlińskim Uniwersytetem Humboldta. Więcej informacji na temat badań przeprowadzanych w eDarling dostępnych jest na naszej stronie: www.edarling.pl/badania

4. Jak duże jest zainteresowanie portalem eDarling.pl?

Od początku działalności strony polskiej, która weszła na rynek w lutym 2010 roku, na eDarling.pl zarejestrowało się już blisko 2,5 miliona singli. Dziennie około 2700 poszukujących partnera w Polsce wybiera właśnie eDarling. O sukcesie i świetnym przyjęciu strony świadczy także obecność wśród wiodących portali internetowych w rankingu publikowanym przez Megapanel PBI/Gemiusm w kategorii „Społeczności“.

5. Kto korzysta z portalu eDarling?

Wśród naszych użytkowników znajdują się niemalże pół na pół mężczyźni i kobiety. Przeważająca liczba osób korzystających z eDarling jest powyżej 28 roku życia, posiada średnie bądź wyższe wykształcenie oraz mieszka w średnich i dużych miastach. Wszystkie zarejestrowane osoby łączy fakt, iż poszukują one partnera, z którym pragną stworzyć długotrwały związek.

6. Jaka jest szansa spotkania na eDarling odpowiedniego partnera?

Według informacji zebranych przez nas od użytkowników naszego portalu, co pięć minut jakaś osoba w Europie odnajduje swoją drugą połowę właśnie na eDarling! W większości przypadków odnalezienie partnera na naszym portalu zajmuje od trzech do sześciu miesięcy. Każdego dnia otrzymujemy wiele wiadomości od szczęśliwych i zakochanych par, które poznały się na naszym portalu. Część z nich, za zgodą użytkowników, opublikowana jest na naszej stronie: www.edarling.pl/historie-milosne

7. W jaki sposób zapewniamy bezpieczeństwo użytkownikom naszego portalu?

Jako firma internetowa jesteśmy odpowiednio przygotowani na eliminowanie potencjalnych zagrożeń ze strony nieuczciwych internautów, dlatego też nieustannie przykładamy szczególną uwagę do zapewnienia naszym użytkownikom najwyższego stopnia bezpieczeństwa. W tym celu wprowadziliśmy szereg rozwiązań organizacyjnych i technicznych.
Kluczową rolę odgrywa nasz Dział Obsługi Klienta, odpowiedzialny za weryfikację danych i informacji podawanych przez osoby korzystające z eDarling oraz dbający o ich bezpieczeństwo. Wszystkie dane i informacje umieszczane na portalu są sprawdzane przez naszych wykwalifikowanych pracowników. Dzięki temu, jesteśmy w stanie bardzo szybko zidentyfikować osoby, których aktywność w serwisie jest niezgodna z naszym regulaminem, bądź też mogłaby zagrażać bezpieczeństwu innych użytkowników.
Od strony technicznej stopień bezpieczeństwa zapewniony jest dzięki temu, iż na całej stronie eDarling stosujemy szyfrowanie SSL, umożliwiające bezpieczną wymianę informacji między serwerem eDarling a komputerem użytkownika, a tym samym poufność danych.
Za pośrednictwem artykułów na stronie oraz korespondencji mailowej informujemy użytkowników o zasadach bezpieczeństwa korzystania z naszego portalu. Szczególną uwagę zwracamy przy tym właśnie na to, by zachowali oni ostrożność i nie podawali swoich prywatnych danych kontaktowych już w początkowej fazie znajomości. Ponadto, zwracamy się do naszych użytkowników z prośbą, by w przypadku, gdy spotkają się z podejrzanym profilem, wiadomością lub prośbą ze strony innej osoby, niezwłocznie poinformowali o tym nasz Dział Obsługi Klienta.

8. Czy zdarza sie, że użytkownicy szukają na eDarling jedynie przygody i niezobowiązujących znajomości?

Podobnie jak poza wirtualną siecią, tak również na eDarling nie można całkowicie wykluczyć, że nowopoznana osoba nie szuka jedynie romansu. Jednak ze względu na fakt, iż pracownicy naszego Działu Obsługi Klienta są w bliskim kontakcie z użytkownikami i bardzo szybko reagują na wszelkie wpisy profilowe świadczące o niepoważnych intencjach danej osoby, możemy znacznie zminimalizować to ryzyko. Również rozbudowany proces rejestracji oraz konieczność udzielenia odpowiedzi na ponad 280 pytań testu osobowości, sprawia, że to przede wszystkim osoby naprawdę zainteresowane założeniem długotrwałego związku są gotowe poświęcić czas na staranne przygotowanie atrakcyjnego profilu na naszym portalu.

9. Jak możemy zagwarantować, ze użytkownicy eDarling podaja prawdziwe dane i informacje o sobie? Czy użytkownicy chętnie dodają zdjęcie do swojego profilu?

Istota funkcjonowania doboru partnerskiego na eDarling motywuje użytkowników do podawania prawdziwych danych i informacji o sobie. Tylko na podstawie danych i informacji zgodnych z prawdą jesteśmy bowiem w stanie przedstawić użytkownikom propozycje partnerów faktycznie do nich pasujących. Podając nieprawdziwe informacje, użytkownicy działaliby więc na swoją niekorzyść i wówczas korzystanie z serwisu mijałoby się z celem.

Ponadto, Dział Obsługi Klienta starannie weryfikuje wszelkie dane podane przez użytkowników także pod kontem ich wiarygodności. W przypadku podejrzenia o naruszenie naszego regulaminu, podejmujemy niezwłocznie odpowiednie kroki, by zapewnić naszym użytkownikom całkowite bezpieczeństwo w korzystaniu z naszego portalu.

Czynnikiem pozytywnie wpływającym na wiarygodność danych i profili jest także wysoki poziom anonimowości, który użytkownicy mogą zachować, korzystając z naszego serwisu. Użytkownicy sami bowiem decydują o tym, komu i kiedy chcą udostępnić swoje dane i informacje osobowe, czy też dodać zdjęcie do swojego profilu. Większość osób na eDarling chętnie dodaje zdjęcia do swojego profilu. Liczne rozwiązania techniczne, m.in. takie jak import zdjęć z Facebooka, czy też wysłanie prośby o dodanie zdjęcia bądź możliwość skomentowania go, stanowią dodatkową zachętę do korzystania z tej funkcji.

10. Kto stoi za portalem eDarling?

W siedzibie Affinitas GmbH w Berlinie na rzecz portalu eDarling pracuje około 300 osób z różnych państw, odpowiedzialnych za nieustanne rozwijanie usług serwisu, zagwarantowanie najwyższego poziomu ich jakości, oraz bezpieczeństwo korzystania z serwisu.
W skład kierownictwa portalu wchodzą jego obaj założyciele Lukas Brosseder i David Khalil oraz Michael Schrezenmaier. Na rozwinięcie portalu udało im się pozyskać kapitał i wsparcie renomowanych inwestorów, m.in. Rocket Internet, Holtzbrinck Ventrues, Mediengruppe Pressedruck oraz Bank Inwestycyjny Berlin-Brandenburg. Ponadto, od roku 2010 udziałowcem strategicznym eDarling jest amerykańska firma eHarmony, będąca światowym liderem wśród serwisów doboru partnerskiego.