Wymarzony partner daje wsparcie i sprząta w domu

Wymarzony partner

Wymarzony partner daje wsparcie i sprząta w domu

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, marzą o doskonałym partnerze. Według danych uzyskanych z ankiety przeprowadzonej przez eDarling*, oczekiwania względem idealnego partnera są jednak różne dla kobiet i mężczyzn. Polki od wymarzonego partnera oczekują przede wszystkim adoracji i partnerstwa, Polacy pragną natomiast, aby partnerka była zadbaną kobietą. Single obu płci zgadzają się co do jednego. Zarówno panie, jak i panowie, oczekują od partnera wsparcia w ich osobistych planach. W pozostałych kwestiach kobiety i mężczyźni mają inne oczekiwania. Również względem aktywności na portalach społecznościowych.

Współczesne kobiety pragną wsparcia

Kobiety, wśród najbardziej oczekiwanych zachowań, wskazały: otrzymywanie wsparcia w planach osobistych (63%), otoczenie ich opieką, kiedy są chore (61%), obdarowywanie kwiatami (60%), pomaganie w obowiązkach domowych (59%). Polki marzą o opiekuńczych mężczyznach, którzy łączą w sobie cechy gentelmana i nowoczesnego partnera. Chcą wchodzić w związki z szarmanckimi mężczyznami, którzy będą je adorować i zaskakiwać, np. drobnymi prezentami, jednocześnie jednak będą mieć nowoczesne podejście do kwestii związku. Nie zamkną partnerki w domu, będą wspierać jej plany, docenią jej pracę i wyręczą w obowiązkach domowych.

Pragnienia współczesnego mężczyzny

Dla równowagi należy wspomnieć również o oczekiwaniach panów. Zgodnie z przeprowadzonym badaniem, mężczyźni oczekują od swoich partnerek przede wszystkim: wspierania ich w planach osobistych (65%), zadbania o swój wygląd podczas wspólnych wyjść (64%), zaskakiwania seksowną bielizną (57%), znalezienia czasu, by każdego dnia z nim porozmawiać (56%). Stwierdzenie, że mężczyźni to wzrokowcy, nie straciło więc na aktualności. Współczesny mężczyzna pragnie atrakcyjnej partnerki, którą będzie mógł się pochwalić przed światem. Partnerka nie tylko ma się pięknie prezentować. Powinna również okazywać mu wsparcie i codziennie znaleźć dla niego czas.

Związek na portalu społecznościowym

W dobie Internetu i portali społecznościowych, zarówno kobiety, jak i mężczyźni lubią dzielić się ze światem różnymi informacjami na swój temat. Czy zmiana statusu z „wolny” na „w związku” jest mile widziana przez Polaków i Polki? Kobiety zdecydowanie częściej oczekują od partnera zmiany statusu na portalu społecznościowym, dzięki czemu znajomi są poinformowani, że mężczyzna nie jest już wolny. Oczekuje tego aż 42% badanych kobiet. Dla mężczyzn ta kwestia nie jest istotna, dla 40% jest wręcz obojętna. Tylko 28% oczekuje od Partnerki zmiany statusu z „wolna” na „w związku”. Jeśli dojdzie do ewentualnego rozstanie, „rozwód” na portalu społecznościowym nie będzie wówczas konieczny.