Ujawniamy 10 polskich miast, w których żyją najszczęśliwsi single

W których polskich miastach single czują się szczęśliwsi? Ujawniamy pierwszą dziesiątkę!

Zespół eDarling postanowił sprawdzić, w których polskich miastach żyją najbardziej zadowoleni single. Pierwsze trzy miejsca przypadły miastom znajdującym się w zachodniej i północnej częsci kraju. Są to: 1. Bydgoszcz, 2. Szczecin, 3. Poznań. Aż 9 na 10 miast, w których żyją najszczęśliwsi single, leży albo nad Wisłą, albo na zachód od rzeki.

Metoda badawcza i cały ranking:

Pracownicy serwisu poddali analizie odpowiedzi udzielone przez 33,030 osoby, które na skali od 0 do 7 miały ocenić własny poziom zadowolenia ze swojego życia. Tworząc ostateczny rankig, pod uwagę wzięto te miejscowości, w których mieszka co najmniej 800 osób, jakie zarejestrowały się na eDarling. Ostateczna lista przedstawia się następująco (w nawiasach podano wynik, jaki przypada dla poszczególnego miasta, przy czym należy pamiętać, że 7 odpowiada maksymalnemu zadowoleniu, 0 maksymalnemu niezadowoleniu z własnego życia):

  1. Bydgoszcz (5,82)
  2. Szczecin (5,81)
  3. Poznań (5,79)
  4. Lublin (5,78)
  5. Warszawa (5,76)
  6. Gdańsk (5,75)
  7. Wrocław (5,74)
  8. Katowice (5,72)
  9. Łódź (5,71)
  10. Kraków (5,69)

Szczęśliwsi single żyją na zachód od Wisły?

Co ciekawe, aż 9 na 10 miast, w których żyją najszczęśliwsi single, leży albo nad Wisłą, albo na zachód od rzeki. Spośród wschodnich miast, w rankingu znalazł się tylko Lublin (zajął wysokie, czwarte miejsce). Nasuwa się więc wniosek, iż samotnym Polakom żyje się przyjemniej na zachodzie kraju. Przyczyną tego stanu rzeczy może być to, iż na zachodzie przywiązanie do tradycji i wartości rodzinnych zdaje się słabsze, niż na wschodzie kraju. Osoby samotne zamieszkujące wschodnie rejony, mogą więc odczuwać większą presję bądź potrzebę, aby z kimś się związać. Tym samym trudniej jest im znosić samotność i dostrzegać pozytywne apekty tego stanu, co wyraźnie odbija się w wynikach przeprowadzonego badania.

* Samoewaluacja singli zarejestrowanych na eDarling (skala 0-7). Próba: 33,030 osób.