Czy single chcą mieć dzieci?

Single i dzieci

Czy single chcą mieć dzieci?

Czy zaangażowanie się w związek z samotnym rodzicem byłoby dla Ciebie możliwe? Aby odpowiedzieć na to pytanie, sprawdziliśmy opinię użytkowników portalu randkowego eDarling na temat akceptacji dzieci przyszłego partnera oraz pragnienia posiadania własnego potomstwa.

Bycie samotnym rodzicem to ogromne wyzwanie – opieka nad pociechą, dbanie o dom, praca. W natłoku tych zajęć, którym rodzic singiel musi podołać w pojedynkę, nie jest łatwo o znalezienie czasu na randkowanie. Dla osób posiadających dzieci niezwykle ważne jest poznanie właściwego partnera, który będzie w stanie zaakceptować ich pociechy oraz stworzyć razem z nimi rodzinę. Bez wątpienia wielkim ułatwieniem dla samotnych rodziców jest portal randkowy, gdzie można poznać osoby o podobnych zamiarach na przyszłość i od samego początku być szczerym na temat swoich oczekiwań.

Według danych serwisu eDarling 25% jego użytkowników ma dzieci, z czego większość stanowią mamy singielki. Jeśli chodzi o najliczniejszą grupę wiekową wśród samotnych rodziców to jest to przedział wiekowy 35-45.

Oto lista miast, w których mieszka najwięcej rodziców singli randkujących za pomocą portalu:

Miasta samotni rodzice

Jak single reagują na dzieci nowego partnera?

W 2010 roku 51% użytkowników (bezdzietnych jak i rodziców) nie wyraziło sprzeciwu wobec faktu posiadania dzieci przez ich potencjalnego partnera lub partnerkę. Dla porównania w 2015 roku już 67% odpowiedziało tak samo. Spośród tych najbardziej ‘tolerancyjnych’ użytkowników 53% stanowią singielki bez dzieci oraz 66% samotni ojcowie.

Dziecko partnera

Również interesujące są dane dotyczące grupy wiekowej osób, które są w stanie zaakceptować pociechy przyszłego partnera. Tu największy procent wśród pań stanowi grupa pomiędzy 25. a 40. rokiem życia, w przypadku panów 25-35. Szczególnie osoby po trzydziestce mają najmniejszy problem z tym, by związać się z samotnym rodzicem. Najmniejszą grupą są kobiety i mężczyźni w wieku 55-65. Z tego wynika, że im wyższy wiek, tym niższa akceptacja wobec wiązania się z osobą, która ma już dzieci.

Single a chęć posiadania dzieci

Pragnienie bycia rodzicem to jeden z ważniejszych kryteriów podczas poszukiwania odpowiedniej osoby do stworzenia związku. To również jedno z pytań zadanych użytkownikom portalu randkowego. 39% użytkowników eDarling deklaruje zdecydowaną chęć posiadania dziecka, 47% nie wyklucza takiej opcji, natomiast 14% zdecydowanie odpowiedziało: NIE.

Chcesz mieć dzieci

Zaskakujące okazuje się to, że to w większości panowie odpowiedzieli twierdząco na pytanie o założenie rodziny, aż 41% z nich powiedziało TAK i 50% MOŻE. Wśród pań 34% odpowiedziało TAK i 43% MOŻE. Również bardziej chętni do zostania rodzicem po raz kolejny są samotni ojcowie (36%) niż mamy singielki (26%).

Średnia wieku singli, którzy pragną mieć dzieci wynosi 30 lat, w tym wypadku to grupa wiekowa 25-35 stanowi większość, bo aż 46%. Pośród osób w przedziale wiekowym 40-50 tendencja zdecydowanie słabnie, w tej grupie już tylko 15% deklaruje chęć posiadania potomstwa. Z wiekiem zdecydowanie maleje chęć do tego, by zostać rodzicem.

Źródła:
Rejestracje na portalu eDarling.pl w latach 2010-2015