Polacy jednymi z najbardziej optymistycznych narodów, jeśli chodzi o miłość i związki!

Polacy największymi optymistami

Polacy jednymi z najbardziej optymistycznych narodów, jeśli chodzi o miłość i związki!

Serwis randkowy eDarling przeprowadził międzynarodowe badanie*, w którym postanowił sprawdzić, gdzie mieszkają najwięksi optymiści, jeśli chodzi o miłość i związki. Jak się okazuje, najwięcej żyje ich w Norwegii, Polsce i Danii! Aż 92% Polaków i Duńczyków biorących udział w badaniu przyznało, że nie traci nadziei na to, że może się jeszcze zakochać. Większymi optymistami okazali się tylko Norwedzy (94% wierzy, że spotka jeszcze miłość), najbardziej pesymistyczni są natomiast pod tym względem Niemcy, Austriacy i Szwajcarzy (77% ufa, że może się jeszcze szczęśliwie zakochać).

Polacy wierzą, że

…okres zakochania może trwać latami

Na pytanie o to, jak długo może trwać okres zakochania, znaczna liczba respondentów z Polski (ponad 1/3 badanych) wskazała na najdłuższy zaproponowany okres: minimum 3 lata. W tej kwestii Polacy okazali się większymi optymistami od Polek, gdyż aż 41% mężczyzn stwierdziło, że zakochanie może utrzymywać się co najmniej 3 lata. Wśród Polek 28% wybrało tę odpowiedź.

…miłość z biegiem czasu nie słabnie, a się wzmacnia

Kolejnym dowodem na to, że Polacy, których zwykło się posądzać o pesymizm, w kwestii miłości okazują się dużymi optymistami, jest fakt, iż wg ponad połowy badanych (58%) miłość z czasem nabiera siły, rośnie. Tutaj jednak większym optymizmem wykazują się kobiety, gdyż aż 63% z nich stwierdziło, że miłość z biegiem lat staje się silniejsza. Wśród mężczyzn jest o tym przekonany aż co drugi (50%).

…miłość można przywrócić

Jak pokazują wyniki badania, Polacy z optymizmem podchodzą również do związków, w których źle się dzieje. Aż 72% uważa, że pomiędzy partnerami można przywrócić miłość, nie należy się poddawać, jeśli relacja się psuje. Jak się jednak okazuje, metody, za pomocą których można przywrócić w związku miłość, różnią się dla mężczyzn i kobiet. Wg Polaków (29%), najbardziej pomocne może okazać się zrobienie sobie przerwy, dzięki której partnerzy za sobą zatęsknią i na nowo poczują przyspieszone bicie serca, gdy się po jakimś czasie spotkają. Wg Polek (34%), to pomoc specjalisty** jest najlepszą metodą na to, aby przywrócić bliskości pomiędzy partnerami.

** Psycholog współpracującą z eDarling, Salama Marine, mówi, kiedy warto zawalczyć o związek, w którym miłość się wypaliła:

  1. Czy Twój związek ciągle jest źródłem satysfakcji, czy raczej czujesz, że więcej na nim tracisz, niż zyskujesz?
  2. Czy jesteś przywiązany do partnera, czy raczej trzyma Cię przy nim potrzeba bycia z kimś w związku?
  3. Czy możesz polegać na swoim partnerze, czy raczej czujesz się w tej relacji osamotniony, pozostawiony sam sobie?
  4. Czy jesteś zadowolony/a z Waszego życia intymnego?

Odpowiadając sobie na powyższe pytania, zrozumiesz, czy jesteś w związku, o który warto walczyć. Jeśli odpowiedzi będą pozytywne, nie zwlekaj, tylko zacznij działać, zawalcz o Waszą relację. Jak pokazują badania, Polacy wierzą, że masz spore szanse, aby między Wami przywrócić miłość!

*W badaniu wzięły udział 4,476 osoby z 12 europejskich krajów (w tym 312 osób z Polski).