Najtrudniejszy pierwszy krok

daiting_timeline_mini.jpg

Najtrudniejszy pierwszy krok

Jak single wyobrażają sobie początek nowego związku? Kiedy ich zdaniem nadchodzi właściwy moment na pierwszy pocałunek, wyznanie miłości czy wspólnie spędzoną noc? W poszukiwaniu odpowiedzi na te i inne pytania eDarling zwrócił się do swoich użytkowników, by poznać bliżej ich preferencje w kwestii randkowania i podejmowania decyzji w nowym związku.

Zgodnie z powszechną opinią, nie powinno całować się na pierwszej randce, zaś inicjatywa na początku związku powinna należeć do mężczyzny. Single z eDarling potwierdzili to przekonanie, gdyż zaledwie co czwarty pan i co ósma pani zdecydowałby się na pierwszy pocałunek już przy pierwszym spotkaniu. Także po pierwszej randce to mężczyźni z reguły pierwsi powinni odezwać się następnego dnia.

Jeśli chodzi o rozmowy na spotkaniach, przeważająca część singli uważa, iż na początku znajomości warto poruszać również poważniejsze tematy. Zgodnie z wynikiem badania eDarling, najpóźniej przy trzecim spotkaniu przeważająca liczba par rozpoczęłaby rozmowy o polityce, zaś połowa otwarcie poruszyłaby kwestię finansów osobistych.

W przeciągu pierwszych trzech miesięcy randkowania zdecydowana większość osób zdecydowałaby się zapoznać nową miłość ze swoimi znajomymi. Podobnie 80% panów i 69% pań uważa, iż jest to także odpowiedni czas, by przedstawić partnerowi swoją rodzinę. Co ciekawe, single okazali się jednak dość powściągliwi w kwestii wyznawania uczuć. 82% pań i 60% panów przyznało, iż dopiero po mniej więcej trzech miesiącach znajomości lub później nadchodzi właściwy moment, by wypowiedzieć dwa magiczne słowa „Kocham Cię”. Za to znacznie więcej osób szybciej niż na wyznanie uczuć zdecydowałoby się na pierwszą wspólną noc. 65% mężczyzn oraz 35% kobiet zadeklarowało, że jest gotowa na ten krok już po około miesiącu trwania znajomości.

Badanie potwierdziło także konkretne oczekiwania singli z eDarling co do przyszłego związku. Zdaniem zdecydowanej większości ankietowanych już po pół roku związku warto rozmawiać o planach związanych z założeniem rodziny. Z kolei rok to dla większości badanych osób wystarczająco długi okres, by podjąć decyzję o wspólnym zamieszkaniu ze swoim partnerem oraz zastanowić się nad zaręczynami.

Aby przejść do grafiki, należy kliknąć tutaj.