Romantyczni i praktyczni

Romantyczni i praktyczni

Długie ciepłe dni, romantyczne zachody słońca, chwila oddechu podczas urlopu – to bez wątpienia najważniejsze atrybuty lata. W tę sielankową scenerię doskonale wpisuje się …. wakacyjny romans! Portal randkowy eDarling postawił sprawdzić, jak single zapatrują się na letni flirt oraz jakie są ich główne sposoby na nawiązanie nowych znajomości, również tych o charakterze miłosnym.

Ponad połowa ankietowanych singli zaplanowała już swój wakacyjny urlop. Co ciekawe standardowe sposoby spędzania wolnych dni, takie jak odpoczynek na łonie natury, wylegiwanie się na plaży zwiedzanie czy też spotkania z rodziną, nie stanowią głównego celu wakacji singli. Blisko połowa osób biorących udział w badaniu podczas urlopu stawia przede wszystkim na aktywny wypoczynek oraz poszukiwanie przygód!

Z badania wyłania się także obraz singli otwartych na nowe znajomości. Zdecydowana większość osób przyznała że na wakacyjnym wyjeździe chętnie pozna nowych ludzi, przy czym jedynie niespełna 10% ankietowanych nie zamierza nawiązywać znajomości podczas urlopu. Panie najchętniej poznają nowych ludzi na plaży lub basenie (37%), a mężczyźni podczas wieczorów w klubach i barach (31%).

Single otwarci są nie tylko na nawiązywanie nowych kontaktów, ale także na flirt. Co trzeci ankietowany deklaruje, że chętnie rozpocznie wakacyjny romans, a połowa nie wyklucza takiej możliwości. Na pytanie o główną przyczynę rozpoczęcia flirtu podczas urlopu co trzeci ankietowany odpowiedział, iż zabawna sytuacja z udziałem drugiej osoby zachęciłaby go do dalszego rozwoju znajomości. Blisko 30% singli romantycznie przyznaje, że to porozumienie dusz jest dla nich motorem do rozpoczęcia romansu. Również atrakcyjność drugiej osoby, może wpłynąć na podjęcie decyzji o flirtowaniu. Jeżeli chodzi o najlepszy sposób na rozpoczęcie flirtu to tu zwycięża zaproszenie na wspólną kolację lub drinka.

Chociaż single są chętni do wakacyjnych romansów, to seksowny strój kąpielowy nie jest najważniejszą rzeczą, jaką wezmą na wakacje. Połowa ankietowanych bardzo praktycznie podchodzi do zawartości walizki podczas urlopu i przede wszystkim planuje zabrać apteczkę, krem z filtrem oraz spray przeciwko komarom. Co czwartej osobie spodobała się opcja nie zabierania zbyt dużego bagażu, by móc pożyczać rzeczy od innych osób i w ten sposób nawiązywać nowe znajomości.