Czy oni zawsze wolą młode?

pl_starsi_wola_mlode_small.jpg

Czy oni zawsze wolą młode?

Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz czy Michael Douglas i Catherine Zeta-Jones. Media mnożą przykłady par, w których różnica wieku sięga ponad dziesięciu lat. Wbrew temu co prezentują telewizyjne programy badanie eDarling wykazało, że między bajki można włożyć przekonanie, że mężczyźni uganiają się tylko za młodymi kobietami.

Przeprowadzone na podstawie analizy 189 tysięcy profili użytkowników portalu randkowego eDarling badanie wykazało, że nie wszystkim mężczyznom zależy na młodych wybrankach. Choć panowie raczej wolą młodsze od siebie partnerki, wcale nie oznacza to, że marzą o dwudziestolatkach. Wręcz przeciwnie, panowie „w pewnym wieku” cenią sobie dojrzalsze partnerki.

Jak wykazało przeprowadzone pod opieką psycholog, doktor Wiebke Neberich, badanie deklarowana, akceptowalna różnica wieku między partnerami zmienia się wraz z wiekiem osoby badanej. I tak mężczyźni po 60-tym roku życia nie wyobrażają sobie życia z partnerką młodszą od nich o więcej niż 10 lat. Z czego wynika, że ich wybranki muszą mieć ukończony 50 rok życia. Jedynie młodsi mężczyźni (pomiędzy 18 a 29) cenią sobie młodość i najchętniej decydują się na związek z osobą, która jest od nich maksymalnie o 5,2 roku młodsza lub do 3,7 lat starsza.

Nie tylko mężczyźni zwracają uwagę na wiek partnerki. Panie również mają swoje „typy”. Analiza wykazała, że kobiety po 60-tym roku życia nadal szukają starszych mężczyzn, choć są w stanie zaakceptować partnera którzy są od nich starsi o maksimum 6 lat i młodsi maksymalnie o 4,4 roku. Kobiety pomiędzy 18 a 29 rokiem życia wolą jednak partnerów, którzy są góra 2,4 roku od nich młodsi i mogą być najwyżej 7,2 lat starsi.