Wakacyjny romans – czy jesteśmy na niego otwarci?

romans w wakacje

„Niewiele do szczęścia potrzeba: trochę piasku, morza, nieba” …i miłości! Portal eDarling przeprowadził we współpracy z Wimdu ankietę wśród swoich użytkowników, w której sprawdzono, czy wakacyjny romans odgrywa ważną rolę w letnich planach. Pozytywnie zaskoczyła nas otwartość Polaków na wakacyjny romans!

Plany na wakacyjny romans

Połowa ankietowanych singli zaplanowała już letni urlop. Dla mężczyzn głównym powodem, dla którego nie pojadą na wakacje jest brak towarzysza w podróży (67 procent), a dla kobiet – brak pieniędzy (64 procent).

Aż 97 procent ankietowanych wierzy w możliwość znalezienia miłości na wakacjach, a 91 procent jest otwarta na wakacyjny romans!

Większość badanych najchętniej spędziłaby wakacyjny urlop ze znajomymi (72 procent mężczyzn i 61 procent kobiet). Kobiety dużo chętniej spędzą wakacje z rodziną, bo aż 32 procent, podczas gdy tylko 13 procent mężczyzn! Co ciekawe, mężczyźni chętniej niż kobiety gotowi są spędzić samotne wakacje.

Otwartość na poznawanie nowych ludzi

95 procent kobiet i mężczyzn chętnie pozna na urlopie nowych ludzi. Kobiety są nieco bardziej otwarte na wakacyjne znajomości. Tylko 2 procent z nich stanowczo deklaruje, że nie wyjeżdża po to na wakacje…

Kobiety najchętniej poznają nowych ludzi na plaży lub basenie, a mężczyźni w klubach i modnych barach.

54 procent kobiet i mężczyzn przeżyło kiedyś wakacyjny romans.

Co sprawi, że nawiążemy wakacyjny romans?

Na pytanie: „Co mogłoby sprawić, że nawiążesz wakacyjny romans” aż 35 procent mężczyzn i 30 procent kobiet jako przyczynę podaje porozumienie dusz. Tu Polska zdecydowanie wyróżnia się na tle innych krajów europejskich. Piękny krajobraz i romantyczny zachód słońca są najrzadziej wymieniane przez mężczyzn jako impuls do nawiązania flirtu. Kolejną przyczyną, podawaną przez 26 procent kobiet i mężczyzn jest zadurzenie się w bardzo pociągającej osobie. 10 procent mężczyzn przyznaje, że skłoniłoby ich do romansu kilka dobrych drinków. Żadna z kobiet nie podaje tego powodu!

Inicjowanie flirtu

Prawie połowa kobiet zainicjowałaby wakacyjny romans, zapraszając osobę na wspólną wycieczkę lub inne wydarzenie grupowe, natomiast niemal połowa mężczyzn (i jedna czwarta kobiet) wolałaby zaprosić osobę, która im się spodoba na wspólną kolację lub drinka.
Najrzadziej wymienianym przez mężczyzn sposobem zaczęcia flirtu było udawanie, że potrzebują pomocy a przez kobiety, poprzez prawienie komplementów.

Dla większości ludzi flirt nie jest warunkiem udanego urlopu. Mężczyźni nieco bardziej uzależniają to, jak udane będą wakacje, od tego, czy przydarzy im się wakacyjny romans (24 procent).

wakacyjny romans

Wakacyjny niezbędnik

Polscy single są bardzo pragmatyczni. Do walizki włożą przede wszystkim praktyczne rzeczy, jak apteczka, krem z filtrem i sprej przeciw komarom. Pomimo otwartości na wakacyjny romans, seksowny strój kąpielowy nie jest najważniejszą rzeczą, jaką wezmą na wakacje. Zaledwie dla jednej trzeciej kobiet ważny będzie seksowny strój, a jedna czwarta mężczyzn nic nie weźmie, bo przecież wszystko można pożyczyć i w ten sposób poznać nowych ludzi, nawiązać wakacyjny romans, a może i zacząć trwały związek

Badanie „Wakacyjny romans” przeprowadzone przez eDarling i Wimdu w czerwcu 2013. Ankietowano 457 użytkowników eDarling, 187 kobiet, 204 mężczyzn, 66 osób nie sprecyzowało płci.

A czy Ty przeżyłeś lub masz ochotę na wakacyjny romans? Napisz komentarz!

O autorze: Marta Pietrzak Zobacz więcej artykułów autorstwa Marta Pietrzak

Banner FB