Czy Twoje mieszkanie jest gotowe na randkę?

randka w mieszkaniu

Tak, dobrze przeczytaliście – w tytule pada pytanie o mieszkanie. Zdziwieni? Niepotrzebnie, okazuje się, że również od tego, jak wygląda Wasze mieszkanie zależy to, jak oceni Was osoba, z którą się spotykacie.

Porządek przede wszystkim!

Dla ponad 50% ankietowanych użytkowników eDarling (ankieta stworzona we współpracy z Westwing) najważniejszą czynnością do wykonania przed randką w domu jest upewnienie się, że wszystko leży na swoim miejscu, a wokół panuje porządek. Poza tym ok. 54% osób wolałoby spotykać się z osobą pedantyczną niż z bałaganiarzem.

Nie trzeba być perfekcyjną panią lub panem domu, by wiedzieć, że ładne mieszkanie to zadbane mieszkanie. Dbanie o porządek w domu ma wiele zalet! Żyjąc w uporządkowanej przestrzeni, będziesz czuć się lepiej, jeśli przedmioty będą miały swoje miejsce i tam zostaną, będzie Ci o wiele łatwiej je odnaleźć. Poza tym, dbając o porządek, pokazujesz, że jesteś osobą odpowiedzialną i taką, której zależy na tym, by i inni dobrze się czuli podczas wizyty Twoim mieszkaniu.

Ważny krok

Zanim zaprosisz swoją sympatię do domu, upewnij się, że oboje jesteście na to przygotowani. Pierwsza randka w domu to ważne wydarzenie. To spotkanie zbliży Was jeszcze bardziej do siebie niż poprzednie. Pokazując swoje mieszkanie, odsłaniasz większą cześć siebie, tę bardziej intymną – wnętrze Twojego domu mówi o Tobie więcej niż Ci się wydaje. To spotkanie na gruncie bardziej naturalnym dla Ciebie, gdzie możesz zachowywać się swobodniej niż, np. na randce w restauracji.

Nie wpadaj w panikę przed Waszą pierwszą domową randką i nie próbuj od razu pozbywać się rzeczy, które Twoim zdaniem nie są w guście osoby, z którą się spotykasz. Twoja kolekcja książek, płyt to część Twojej osobowości, jeśli więc druga strona naprawdę Cię lubi, okaże raczej zainteresowanie niż dezaprobatę. Jeśli jednak w Twoim mieszkaniu posiadasz przedmioty, które mogłyby okazać się wstydliwe lub żenujące – lepiej będzie je po prostu schować na czas randki.

wystrój

Chcesz zaprosić kogoś na randkę? Zarejestruj się i poznaj wyjątkową osobę!

randki online

Pomysły na randkę w domu

Podjęliście wspólnie decyzje o tym, że kolejną rankę spędzicie u Ciebie, teraz wystarczy znaleźć odpowiedni pomysł na to, jak spędzicie czas.

Kilka propozycji na domową randkę:

1. Wspólne gotowanie

To może być świetne wyzwanie, które zdecydowanie Was do siebie zbliży. Przygotowanie posiłku we dwoje może pokazać, czy potraficie ze sobą współpracować. Pozwoli Wam również wykazać się inwencją i przyniesie ogrom satysfakcji.

2. Wieczór filmowy

To wersja na przytulny, leniwy wieczór we dwoje. Otwórzcie ulubione wino, zamówcie jedzenie i wybierzcie wspólnie film, który chcecie obejrzeć. Świetna opcja na weekendowy wieczór!

3. Wieczór tematyczny

Francuska, włoska, hiszpańska? Wybierz, którąś z kuchni i przygotuj pyszne przekąski, którymi zaskoczysz swoją sympatię. Talerz serów i francuskie wino, a może spaghetti lub hiszpańskie tapas? Zaskocz ją lub jego pysznymi specjałami i przy odpowiednio dobranej muzyce delektujcie się smakowitą kuchnią!

4. Wieczór z grami

Oboje lubicie wyzwania i rywalizację? Być może świetnym pomysłem będzie wieczór przy grze planszowej lub puzzlach? Jeśli wiesz, że Twoja sympatia przepada podobnie jak Ty za tym sposobem spędzania wieczoru – przygotuj randkę pełną wyzwań!

A Wy macie jakieś inne sugestie dotyczące randki w domu?

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB