Asia Smiger
7656

Randki online – trendy roku 2015

randkowe trendy
Portale randkowe rozwijają się z roku na rok, oferując coraz więcej usług i nowoczesnych funkcji, by ulepszyć doświadczenie swoich użytkowników. Każdego miesiąca w Europie, aż 49 milionów osób odwiedza strony z randkami online. Ponadto, w Stanach Zjednoczonych więcej niż 30% małżeństw zaczęło się od nawiązania znajomości w Internecie. Przyjrzyjmy się, co przyniesie rok 2015 w świecie randek internetowych.

Trend nr 1

Styl pisania


W dobie czatów na platformach społecznościowych, rzadko kto pisze jeszcze maile. O ironio, kilka lat temu – to maile górowały nad pocztą tradycyjną. Dziś kontaktujemy się głównie za pomocą aplikacji, social mediów, internetowych komunikatorów itp. Również komunikacja na portalach randkowych opiera się głównie na wymianie krótkich wiadomości, w których mamy do czynienia ze stylem dość bezpośrednim, lekkim i uproszczonym. Ta tendencja z pewnością umocni się jeszcze w nadchodzącym roku.


Trend nr 2

Zdjęcia profilowe


To jedno z najważniejszych zdjęć na profilu randkowym. Od niego często zależy, jakie zrobimy pierwsze wrażenie na innych i czy w ogóle ktoś się do nas odezwie. I choć wcześniej chodziło przede wszystkim o to, by na zdjęciu profilowym wyglądać perfekcyjnie, nawet, jeśli jest to wynikiem retuszu, to najnowszym trendem jest autentyczność. Odpadają, więc zdjęcia pozowane, nienaturalne i przesadnie przerobione. Dziś chodzi o to, by być sobą i umieć to pokazać.


Trend nr 3

Nisze wśród randek internetowych


Coraz częściej powstają serwisy randkowe skierowane do grup o wąskich zainteresowaniach, o podobnych wyznaniach, upodobaniach, itp. Każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie, niezależnie od tego czy szukasz długotrwałego związku, czy tylko okazji do niezobowiązującego flirtu – zapewne znajdziesz stronę odpowiednią dla siebie.


Trend nr 4

Rozwodnicy i samotni rodzice


Portale randkowe stwarzają więcej możliwości dla osób rozwiedzionych oraz samotnych rodziców. W Internecie łatwiej jest im spotkać kogoś odpowiedniego, z kim mogliby się umówić. Poza tym według danych portalu eDarling.pl w ciągu ostatnich pięciu lat liczba użytkowników, którzy nie widzą problemu w tym, by umówić się z samotnym rodzicem, wzrosła z 45% do 70%.

 

Trendy randki

Trend nr 5

Rok szczerości

 

Rok 2015 będzie zdecydowanie czasem, w którym królować będzie autentyczność i prawdomówność, w szczególności, jeśli chodzi oautoprezentację. „Kłamstwo ma krótkie nogi”, czego dowodzą wyniki ankiety eDarling, w której 70% osób odpowiedziało, że nie umówiłoby się z kimś, kto skłamał na swój temat na profilu.


Trend nr 6

Randki mobilne


Ludzie coraz chętniej korzystają z mobilnych aplikacji, również tych randkowych. Są one niezwykle wygodne w użytkowaniu, pozwalają wysłać wiadomość, gdziekolwiek jesteśmy, wystarczy, że posiadamy smartphona i dostęp do Internetu. 4 na 5 użytkowników portali randkowych preferuje mobilną wersję strony.

 

Według Davida Khalil’a, prezesa i założyciela serwisu eDarling:


„W poprzednich latach korzystanie z portali randkowych było w pewnym sensie czymś wstydliwym. Jednak w ostatnim czasie posiadanie profilu na takiej stronie stało się czymś naturalnym, tak jak używanie innych platform społecznych. Mobilne aplikacje randkowe są zarówno wielką szansą jak i zagrożeniem dla rynku randek internetowych: dzięki nim coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z randek online, a to sprawia, że nie jest to już zjawisko wstydliwe. Jednocześnie fakt, że większość tych aplikacji jest darmowa, stawia resztę (tradycyjnych) portali randkowych pod presją.”