Randki online – trendy roku 2015

randkowe trendy

Portale randkowe rozwijają się z roku na rok, oferując coraz więcej usług i nowoczesnych funkcji, by ulepszyć doświadczenie swoich użytkowników. Każdego miesiąca w Europie, aż 49 milionów osób odwiedza strony z randkami online. Ponadto, w Stanach Zjednoczonych więcej niż 30% małżeństw zaczęło się od nawiązania znajomości w Internecie. Przyjrzyjmy się, co przyniesie rok 2015 w świecie randek internetowych.

Trend nr 1

Styl pisania

W dobie czatów na platformach społecznościowych, rzadko kto pisze jeszcze maile. O ironio, kilka lat temu – to maile górowały nad pocztą tradycyjną. Dziś kontaktujemy się głównie za pomocą aplikacji, social mediów, internetowych komunikatorów itp. Również komunikacja na portalach randkowych opiera się głównie na wymianie krótkich wiadomości, w których mamy do czynienia ze stylem dość bezpośrednim, lekkim i uproszczonym. Ta tendencja z pewnością umocni się jeszcze w nadchodzącym roku.

Trend nr 2

Zdjęcia profilowe

To jedno z najważniejszych zdjęć na profilu randkowym. Od niego często zależy, jakie zrobimy pierwsze wrażenie na innych i czy w ogóle ktoś się do nas odezwie. I choć wcześniej chodziło przede wszystkim o to, by na zdjęciu profilowym wyglądać perfekcyjnie, nawet, jeśli jest to wynikiem retuszu, to najnowszym trendem jest autentyczność. Odpadają, więc zdjęcia pozowane, nienaturalne i przesadnie przerobione. Dziś chodzi o to, by być sobą i umieć to pokazać.

Trend nr 3

Nisze wśród randek internetowych

Coraz częściej powstają serwisy randkowe skierowane do grup o wąskich zainteresowaniach, o podobnych wyznaniach, upodobaniach, itp. Każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie, niezależnie od tego czy szukasz długotrwałego związku, czy tylko okazji do niezobowiązującego flirtu – zapewne znajdziesz stronę odpowiednią dla siebie.

Trend nr 4

Rozwodnicy i samotni rodzice

Portale randkowe stwarzają więcej możliwości dla osób rozwiedzionych oraz samotnych rodziców. W Internecie łatwiej jest im spotkać kogoś odpowiedniego, z kim mogliby się umówić. Poza tym według danych portalu eDarling.pl w ciągu ostatnich pięciu lat liczba użytkowników, którzy nie widzą problemu w tym, by umówić się z samotnym rodzicem, wzrosła z 45% do 70%.

Trendy randki

Trend nr 5

Rok szczerości

Rok 2015 będzie zdecydowanie czasem, w którym królować będzie autentyczność i prawdomówność, w szczególności, jeśli chodzi oautoprezentację. „Kłamstwo ma krótkie nogi”, czego dowodzą wyniki ankiety eDarling, w której 70% osób odpowiedziało, że nie umówiłoby się z kimś, kto skłamał na swój temat na profilu.

Trend nr 6

Randki mobilne

Ludzie coraz chętniej korzystają z mobilnych aplikacji, również tych randkowych. Są one niezwykle wygodne w użytkowaniu, pozwalają wysłać wiadomość, gdziekolwiek jesteśmy, wystarczy, że posiadamy smartphona i dostęp do Internetu. 4 na 5 użytkowników portali randkowych preferuje mobilną wersję strony.

Według Davida Khalil’a, prezesa i założyciela serwisu eDarling:

„W poprzednich latach korzystanie z portali randkowych było w pewnym sensie czymś wstydliwym. Jednak w ostatnim czasie posiadanie profilu na takiej stronie stało się czymś naturalnym, tak jak używanie innych platform społecznych. Mobilne aplikacje randkowe są zarówno wielką szansą jak i zagrożeniem dla rynku randek internetowych: dzięki nim coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z randek online, a to sprawia, że nie jest to już zjawisko wstydliwe. Jednocześnie fakt, że większość tych aplikacji jest darmowa, stawia resztę (tradycyjnych) portali randkowych pod presją.”

Źródła

“Forecast: Online Dating Market Boom”, Dating sites Review, 2013

http://www.usatoday.com/story/news/nation/2013/06/03/online-dating-marriage/2377961/

http://www.comscore.com/Insights/Data-Mine/Europeans-Over-45-Spend-Most-Time-Looking-for-Their-Perfect-Match-Online

Rejestracje na 26 platformach Affinitas GmbH, 1-19.12.2014 w porównaniu z 1-19.01.2015

Badania eDarling: ‘Boom of online dating’, 2014

Rejestracje na pltformie eDarling.pl, 2010-2015

Online Dating Statistics from Pew Research Internet Project

http://cdn2.ticbeat.com/wp-content/uploads/2011/11/MobileDatingTrends_4eb9ea1026a7c.jpg

O autorze: Asia Smiger Zobacz więcej artykułów autorstwa Asia Smiger

Banner FB