Singiel na weselu może się dobrze bawić!

single na weselu

Wesela to specyficzne imprezy, przez jednych uwielbiane, przez drugich znienawidzone. Wśród osób, które szczerze nie lubią tego typu spotkań przeważają single, gdyż to wtedy najczęściej przypomina bądź wypomina im się brak partnera. Warto jednak pamiętać, że nie tylko osoby samotne nie lubią wesel. Przyjęć ślubnych często nie znoszą również pary, które uczestniczą w nich nieraz z przymusu. Jednak w głównej mierze to single narażeni są na największy stres.

Przy odpowiednim nastawieniu i przygotowaniu, singiel może się dobrze bawić na weselu. Wydaje się to niemożliwe? Zapraszamy do zapoznania się z naszym „poradnikiem” na temat tego, jak z wesela wyjść obronną ręką.

1 Zadowolony singiel na weselu to singiel, który się dobrze przygotował

Zbierz informacje

Jeśli to możliwe, poproś organizatorów imprezy o informację, kogo zaprosili na wesele oraz czy wśród gości znajdą się inne osoby bez pary. Jeśli poznasz nazwiska innych samotnych osób, będziesz wiedzieć, do kogo próbować zagadać, czyjego towarzystwa szukać podczas imprezy.

Zainwestuj w olśniewający wygląd

W stwierdzeniu „ładny wygląd równa się dobremu samopoczuciu” kryje się wiele prawdy. Świadomość, że fajnie wyglądasz, na pewno sprawi, że poczujesz się kosmetyki i dodatki pewniej. Jeśli jesteś kobietą, odwiedź kosmetyczkę, fryzjera, kup sukienkę, w której wyglądasz i czujesz się obłędnie. Postaraj się, aby singiel na weselu wzbudzał podziw i przyciągał wzrok. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić! Nie chcesz bowiem sprawić przykrości pannie młodej i przyćmić ją swoim wyglądem. Aby uniknąć gafy, zrezygnuj również z kreacji w kolorze bieli lub ecru. Te barwy są zarezerwowane właśnie dla panny młodej. Jeśli również w nich wystąpisz, na pewno zostanie to zauważone i skrytykowane przez innych weselnych gości.

Przygotuj odpowiedzi na trudne pytania, które mogą paść

Jak zapewne wiesz, singiel na weselu często musi zmierzyć się z nieprzyjemnymi pytaniami. Podczas przyjęcia spodziewasz się usłyszeć: „Kiedy Twoja kolej?”, „Kiedy poznany Twojego narzeczonego/narzeczoną?”, „Nie doskwiera Ci samotność?” itp.? Jeszcze przed imprezą przygotuj sobie kilka kwestii, które pomogą Ci uciąć tematy związane z omawianiem Twojego życia osobistego. Możesz podzielić je na dwie kategorie: odpowiedzi uszczypliwe, skierowane do osób, które rzucają tego typu pytania złośliwie („Czekam na kogoś lepszego niż facet w typie wujka Mirka” , czy „Nie interesują mnie dziewczyny, których jedyną pasją jest komentowanie życia innych. Czekam na kobietę, która ma szersze zainteresowania” itp.) i odpowiedzi grzeczne („Nie chcę o tym rozmawiać”, „Są ciekawsze tematy do rozmów”). Dzięki przygotowaniu i przećwiczeniu sobie odpowiednich kwestii, łatwiej Ci będzie zachować zimną krew, gdy padną niewygodne pytania. Udzielisz wówczas odpowiedzi ucinających temat.

2 Singiel na weselu nie musi być sam, dlatego jeśli to możliwe, zabierz kogoś ze sobą

Singiel na weselu nie musi występować sam. Zaproszenie dla dwóch osób to szczęście w nieszczęściu dla osoby samotnej wybierającej się na wesele. Może bowiem zabrać ze sobą towarzysza, który pomoże mu przetrwać przyjęcie. Jeśli spotkała Cię właśnie taka sytuacja, mianowicie otrzymałeś zaproszenie, na którym widnieje informacja, że możesz zabrać osobę towarzyszącą, koniecznie rozważ tę opcję! Jeśli zdecydujesz się kogoś zaprosić, masz dwie możliwości: albo weźmiesz ze sobą kogoś, kto Ci się podoba, wierząc, że wspólna zabawa pozwoli Wam się lepiej poznać i być może do siebie zbliżyć, albo kogoś, z kim wiesz, że zawsze dobrze się bawisz. Oba warianty są dobre, jednak ten pierwszy wiąże się z większym ryzykiem. Może się bowiem okazać, że z osobą, która Ci się podoba, nie nadajecie na tych samych falach, skutkiem czego wspólna impreza okaże się męczarnią.

3 Delektuj się darmowym pysznym jedzeniem i trunkami, uważaj jednak, aby nie przesadzić z alkoholem

darmowe drinki „Darmowy” i „bez ograniczeń” to dwa bardzo przyjemne słowa, szczególnie jeśli poprzedza je wyraz „poczęstunek” oraz „alkohol„. Idąc na wesele, nastaw się, że nie będziesz odmawiać sobie drobnych przyjemności. Skorzystasz z okazji, aby się trochę porozpieszczać na koszt młodej pary i jej rodziców. Kieliszek czy dwa zapewne pomoże Ci się rozluźnić i lepiej poczuć na weselu, uważaj jednak, aby nie przesadzić. Zanim wzniesiesz kolejny toast, zadaj sobie pytanie, czy aby nie dotarłeś już do granicy, za którą kryje się wstyd i zażenowanie. Jeśli alkohol zaczyna szumieć Ci w głowie, przystopuj. Nie chcesz bowiem zostać zapamiętany jako biedny singiel, który tak długo zapijał smutki, aż stracił nad sobą kontrolę. Dozuj sobie przyjemności powoli. Singiel na weselu musi się kontrolować.

4 Nie przestawaj się uśmiechać

Oczywiście, jest Ci przykro. Singiel na weselu bardziej niż kiedy indziej musi się zmierzyć ze swoją samotnością. Trafił na imprezę, która jest swoistą celebracją miłości i związków. Postaraj się jednak nie zepsuć humoru sobie i innym pochmurną miną. Uśmiechaj się do innych, nawet jeśli jest Ci smutno. Nie wiesz, kto może zwrócić uwag na Twój uśmiech.

5 Bądź otwarty, poznaj nowych ludzi

Nie skupiaj się tylko na osobach, które znasz. Zauważyłeś kogoś, kto wydaje się sympatyczny? Zagadaj! Na weselach najlepszym pytaniem do przełamania pierwszych lodów jest zawsze „skąd znasz pana młodego/pannę młodą?” Po tym rozmowa na pewno się potoczy, a Ty poczujesz, że nie zależysz od swoich znajomych.

Jeśli para młoda posadziła Cię koło osób, których nie znasz, zapewne założyła, że właśnie z nimi będziesz w stanie miło spędzić czas. Nie bój się zagadać, daj im szansę. Wesele to dobra okazja, aby poznać nowych ludzi.

6 Skup się na innych, nie na sobie

W tym dniu to nie Ty i Twoja samotność są w centrum uwagi, tylko młoda para. Oczy innych gości zwrócone są w głównej mierze na nich, nie na Ciebie. Singiel na weselu nie jest główną atrakcją. Postaraj się więc wyluzować i cieszyć szczęściem, które spotkało zakochane, młode małżeństwo!

Źródła

http://www.marieclaire.co.uk/blogs/543721/the-single-girl-s-wedding-survival-guide.html

http://www.wikihow.com/Enjoy-a-Wedding-When-You%27re-Single

O autorze: Kasia Hirt Zobacz więcej artykułów autorstwa Kasia Hirt

Banner FB