Samotne Święta singla?

samotne święta

Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby Świąt Bożego Narodzenia. W końcu to taki magiczny czas, w którym choćby na chwilę zapominamy o kłótniach, cieszymy się obecnością najbliższej rodziny i obdarowujemy się prezentami. Z perspektywy singla okres Bożego Narodzenia nie wygląda jednak tak kolorowo. Brak drugiej połówki sprawia, że przy wigilijnym stole możemy czuć się niczym piąte koło u wozu. W zakłopotanie wprawiają nas krępujące uwagi ”życzliwych” ciotek: „Taka mądra dziewczyna, a dalej sama?” albo „30-letni kawaler już dawno powinien pomyśleć o założeniu rodziny! Ja w Twoim wieku…” Brzmi znajomo?

Jednak Święta singla wcale nie muszą być samotne i przygnębiające! Przekonaj się, że okres świąteczno-noworoczny może być wspaniałą okazją do nawiązania nowych, interesujących kontaktów!

Przeczytaj też: portal dla samotnych sposobem na znalezienie partnera!

Święta singla = samotne Święta?

Słowa „samotne Święta” większości z nas kojarzą się z osobami starszymi, schorowanymi lub nie mającymi gdzie się podziać. Rzadko w tym kontekście myślimy o młodych ludziach, którym niczego przecież nie brakuje – realizują się zawodowo, mają szerokie grono przyjaciół i mnóstwo pasji. Okazuje się jednak, że dla wielu singli okres Świąt to czas, w którym szczególnie mocno odczuwają brak partnera u boku.

Nienawidzę Bożego Narodzenia. Jest zaprojektowane z myślą o rodzinie, miłości, cieple, emocjach i prezentach.1Bridget Jones

Któż z nas nie pamięta barwnej postaci Bridget Jones i jej zwariowanych Świąt Bożego Narodzenia? Parę kieliszków za dużo, coroczne obżarstwo, widok pośladków wielkości „dwóch kuli do kręgli”, wizyta grupki szalonych przyjaciół oraz odwiedziny u rodziców – tak w ogromnym skrócie możnaby opisać Święta w wydaniu Bridget. Poza ewidentnym brakiem miejsca dla partnera, jej Świąt z pewnością nie zaliczymy do nudnych czy samotnych!

Może więc warto wziąć przykład z filmowej singielki i wnieść w tegoroczne Święta szczyptę humoru? Przecież nalot kuzynki z piątką małych, wrzeszczących dzieciaków oraz perspektywa otrzymania kolejnego wełnianego sweterka w bałwanki to jeszcze nie koniec świata!

Zamiast myśleć nieustannie o tym, co nas drażni w Świętach singla, warto skupić się na pozytywnych aspektach takiej sytuacji. Zapach choinki, smak potraw przypominających dzieciństwo oraz niepowtarzalna atmosfera w rodzinnym domu – na tym polega prawdziwa magia Bożego Narodzenia! Jeśli nie chcesz spędzić tych dni w myśl zasady „samotne święta”, warto docenić czas z najbliższymi, którzy cieszą się na samą myśl o Twoich odwiedzinach.

Święta singla nie muszą być smutne!

Samym narzekaniem na brak sympatii u boku nie sprawisz, że idealny partner pojawi się pod choinką niczym za sprawą czarodziejskiej różdżki. Zamiast więc rozczulać się nad sobą, rozejrzyj się dokoła – na pewno w gronie Twoich znajomych jest mnóstwo singli, którzy borykają się z tymi samymi zmartwieniami, co Wy!

Święta Bożego Narodzenia mogą być również doskonałą okazją do odświeżenia starych, a także nawiązania nowych przyjaźni. Warto sięgnąć po telefon i umówić się na wspólne pogaduchy przy kawie ze starymi znajomymi. Kto wie, może podczas wizyty u koleżanki ze szkolnej ławki wpadniesz w oko jej przystojnemu bratu?

Jeśli zdarzy się tak, że Mikołaj nie sprawi Ci niespodzianki w postaci miłości od pierwszego wejrzenia, kolejną szansę będziesz miał/a już tydzień później, podczas szaleństw w sylwestrową noc!

Samotne Święta i nudny Sylwester? Nie, dziękuję!

Jeśli w okresie pomiędzy Wigilią a Nowym Rokiem popadniesz w melancholijny nastrój – nie daj się chandrze! Zabierz się lepiej za organizowanie Sylwestra wszechczasów pod hasłem „Parom wstęp wzbroniony!” Bal maskowy, impreza w stylu lat 90tych, a może typowa domówka? Możliwości jest mnóstwo! Niech warunkiem wstępu na Waszą imprezę sylwestrową będzie fakt, że każdy z zaproszonych gości przyprowadzi ze sobą co najmniej jednego znajomego – oczywiście również singla!

Poza gwarancją świetnej zabawy, bez smętnej miny i podpierania ścian jest ogromna szansa, że z takiej imprezy sylwestrowej nie wyjdziecie już w pojedynkę!

Źródła

1Helen Fielding, Dziennik Bridget Jones, przekład Zuzanna Naczyńska, „Świat Książki”, Warszawa 2000.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB