Samotna mama na randce

Matka

Samotna mama, idąc przez życie, pcha przed sobą wózek, w którym obok dzieci, znajdują się również historie, często przykre, zebrane w poprzednim związku. Mimo bagażu gorzkich doświadczeń, samotna mama pozostaje jednak kobietą i jak każda przedstawicielka płci pięknej, potrzebuje miłości. Nie tylko od swoich dzieci, również od partnera.

Pierwsze przeszkody

Pierwszą, najważniejszą przeszkodą, jaką ma do pokonania samotna mama, która powoli szykuje się wrócić do świata randek, jest poczucie, że szukając szczęścia z mężczyzną, unieszczęśliwi swoje dzieci. Powinna sobie uświadomić, że poczucie winy, które odczuwa, należy zdusić. Układając sobie życie na nowo, nie skrzywdzi swoich dzieci. Ba, skorzystają one na tej sytuacji bardziej niż mama, gdyż: szczęśliwa, zadowolona z życia kobieta będzie lepszą matką dla swoich dzieci, dodatkowo, jeśli wybierze rozsądnie, zapewni swoim pociechom kontakt z fajnym mężczyzną, który z czasem być może stanie się dla nich drugim ojcem.

Kolejną przeszkodą może być… brak kandydata na partnera. Gdzie go szukać? Opcji jest wiele, jednak zabiegana mama, która w ciągu dnia pracuje, aby móc utrzymać dom, po pracy natomiast poświęca się dla dzieci, nie bardzo ma możliwość „wyskoczyć na miasto”, aby kogoś poznać. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą portale randkowe, na których można poznać mężczyznę.

Ostatnią przeszkodą może być… sceptyczne podejście dzieci do kwestii randki, na którą wybiera się mama.

W najnowszym numerze magazynu SENS znaleźć można artykuł, w którym psycholog Małgorzata Ohme mierzy się z tematem randkujących samotnie matek. Sypie w nim poradami, jak radzić sobie w świecie randek, jeśli jest się mamą samodzielnie wychowującą potomstwo. Niektóre z nich prezentujemy poniżej.

Kodeks randkującej mamyMagazyn Sens

  1. Babcia w roli niani nie zawsze jest najlepszym wyjściem. Czasem lepiej jest poprosić o pomoc przyjaciółkę lub zaprzyjaźnioną ciocię.
  2. Ojciec to ojciec. Jeśli masz taką możliwość, poproś tatę swoich pociech, aby zabrał je do siebie w dniu, kiedy ma się odbyć randka.
  3. Nie zawsze musisz mówić dzieciom prawdę, dokąd się wybierasz.
  4. Wybierając się na randkę, nie oczekuj po niej zbyt wiele. Nastawiając się na fajerwerki, możesz się rozczarować. Idąc na spotkanie, raduj się wieczorem w miłym towarzystwie. Nie buduj scenariuszy, ciesz się chwilą.
  5. Wyłącz telefon! Uprzedź z góry, że w miejscu, w którym będziesz, nie ma zasięgu. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że podczas randki będziesz wisieć na telefonie, zamiast poznawać swojego towarzysza.
  6. Przed randką nie myśl o tym, ile rzeczy mogłabyś zrobić, jeśli zostałabyś w domu.*

Więcej na temat samotnej matki w świecie randek można znaleźć w lutowym wydaniu magazynu Sens.

Gorąco zachęcamy do lektury: http://zwierciadlo.pl/magazyn/sens/

Okładka Magazynu Sens

Źródła

Artykuł: M. Ohme, „Mama idzie na randkę”, lutowy numer magazynu Sens.

O autorze: Kasia Hirt Zobacz więcej artykułów autorstwa Kasia Hirt

Banner FB