Czy różnice między kobietą a mężczyzną są nadal aktualne?

ona a on

Niegdyś mężczyźni bronili, a kobiety zajmowały się wspólnym gniazdem. Ten pierwotny podział ról ukierunkował ewolucję obu płci, co pociągnęło za sobą rozwój u nich różnych cech, jak i odmienne podejście do wielu spraw. To właśnie wskutek tych różnic zrodziło się pojęcie „mężczyzny˗zdobywcy” i „kobiety zdobywanej”. Minęły setki lat a ten pogląd w dalszym ciągu istnieje. Czy jest jednak nadal aktualny? Badanie portalu eDarling z początku 2012 roku wykazało jakie różnice pomiędzy kobietą a mężczyzną można zaobserwować w ich procesie poznawania się.

Poznawanie nowych ludzi: strategie pośrednie i bezpośrednie

Aktualne badanie eDarling dotyczy taktyk mających na celu nawiązanie kontaktu oraz zbliżenie się do drugiej osoby. Zostało one przeprowadzone wśród kobiet i mężczyzn z Niemiec, Francji, Austrii, Szwecji oraz Szwajcarii. Uczestnicy ankiety mogli wybrać pomiędzy strategiami bezpośrednimi, takimi jak prośba o podanie numeru telefonu, bądź pośrednimi, jak na przykład zasięgnięcie informacji na temat danej osoby w Internecie. Wynik wskazał na wyraźne różnice pomiędzy kobietą a mężczyzną w tej kwestii.

Robienie użytku z wyszukiwarki

Badanie dowiodło, iż ankietowane panie chętniej sięgają po informacje zawarte w sieci niż mężczyźni. W związku z tym częściej wybierają one pośrednie strategie zbliżania się do płci przeciwnej. Aby lepiej poznać drugą osobę korzystają z takich źródeł, jak wyszukiwarka Google, Facebook czy Goldenline.

Zagadnąć wprost?

Prosisz wybraną przez Ciebie osobę o numer osobiście, czy też starasz się uzyskać go z innych źródeł? Z ankiety portalu eDarling wynika, iż mężczyźni preferują bezpośredni sposób nawiązywania kontaktów. Największe różnice między kobietą a mężczyzną uwidaczniają się jednak w częstotliwości stosowania tych strategii. Mężczyźni korzystają chętniej z różnorodnych taktyk, mających na celu zbliżenie się do drugiej osoby.

Francuski fenomen

We Francji można zobserwować szczególne różnice między kobietą a mężczyzną. Tutaj to piękna płeć jest bardziej bezpośrednia podczas poznawania nowych ludzi. Oznacza to, iż francuskie kobiety są odważniejsze od swoich europejskich koleżanek. Jakkolwiek silnej płci wszystkie środki wydają się właściwe, jeśli tylko mogą dzięki nim uzyskać zamierzony cel.

Podział ról oraz różnice między kobietą a mężczyzną

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez portal eDarling są jednak dowodem na to, iż tradycyjny podział ról podczas poznawania się jest nadal aktualny. Mężczyźni przejmują chętniej inicjatywę, podczas gdy kobiety charakteryzuje raczej postawa pasywna. Płeć piękna częściej zwleka ze zrobieniem pierwszego kroku, czekając na ruch ze strony płci przeciwnej. Wygląda więc na to, że –mimo upływu wielu lat– mężczyźni to nadal łowcy, a kobiety wciąż pragną być zdobywane.

Pożądaną cechą u mężczyzn pozostaje więc nadal ich gotowość do przejęcia inicjatywy. Badanie eDarling wskazuje na to, że kobiety okazują się często zbyt nieśmiałe, by podjąć bezpośrednie kroki. Dlatego też, Panowie, jeśli zapałaliście sympatią do jakiejś szczególnej osoby: nie warto zwlekać z poczynieniem pierwszego kroku!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB