Jak powinien wyglądać romantyczny wieczór?

romantyczny wieczór

Twoja sympatia przyjęła zaproszenie na wieczorną randkę? Wspaniale! Tylko… co dalej? Nie znacie się jeszcze na tyle, aby rozszyfrować wzajemne oczekiwania, a przecież tak bardzo zależy Ci na tym, aby Wasza randka nie zakończyła się fiaskiem… Nocne spotkania mają wielki potencjał i mogą zadecydować o dalszym przebiegu znajomości. Przygotuj romantyczny wieczór i rozpal zmysły ukochanej osoby!

Od czego by tu zacząć romantyczny wieczór?

Wybierając się na romantyczny wieczór, warto zadbać o… szykowny wygląd. Chociaż to głównie okazja (np. wyjście do teatru) decyduje o tym, jaki strój powinnyśmy wybrać, to nie należy zapominać, iż wieczorne wyjście zawsze zobowiązuje do szczypty elegancji. Jako kobieta zrezygnuj z dżinsów i postaw na sukienkę, której wdzięk podkreśli mocniejszy makijaż – taki zestaw sprawdza się od wieków. Będąc mężczyzną powinieneś pamiętać nie tylko o wyprasowanej koszuli, ale także o subtelnym upominku dla płci pięknej, takim jak np. niewielki bukiet kwiatów czy słodycze. Jeśli ustaliliście, że spotykacie się na mieście, przed rozpoczęciem głównej części wieczoru zdecydujcie się na krótki spacer lub rozluźniający aperitif.

Gdzie spędzić romantyczny wieczór?

Jeśli podczas Waszych wcześniejszych rozmów – przez internet lub w realu – nie odkryliście jeszcze wzajemnych zainteresowań, postaraj się wybrać neutralne miejsce spotkania. Jeśli nie wiesz, czy obiekt Twoich uczuć rozwinął w sobie zamiłowanie do opery, to nie proponuj mu „koncertu życia” w postaci trzygodzinnego Wesela Figara. Jeśli masz ochotę wybrać się do kina, to najlepiej na seans, który właśnie wszedł na ekrany i zdobył popularność. Nawet jeśli nie spodoba się Twojej sympatii, nie ma w tym Twojej winy – chcieliście po prostu sprawdzić nowy hit. Trudno wyobrazić sobie romantyczny wieczór bez wspólnego posiłku: w restauracji lub w domu.

Romantyczny wieczór, czyli przez żołądek do serca

Idealny wieczór powinien przewidywać romantyczną kolację – głód nie sprzyja miłosnym podbojom! Dobrze jest zdecydować się na sprawdzoną restaurację lub taką, o której można poczytać na forach internetowych. Jeśli wybór lokalu ma być niespodzianką, to koniecznie upewnij się, czy jego oferta jest w stanie zaspokoić gości o różnych podniebieniach – restauracja typu steak house z pewnością nie ucieszy wegetarianina i może wywołać dodatkowo dyskusje ideologicze. Romantyczny wieczór z posiłkiem na mieście wiąże się z pewnymi kosztami, których próby uniknięcia (np. poprzez rezygnację z przystawki czy deseru) może zostać odebrana jako przejaw skąpstwa. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest samodzielnie przyrządzona kolacja w domu.

Zapraszam do mnie…

Specjalnie dla użytkowników eDarling przeprowadziliśmy badanie dotyczące randek w domu, a w szczególności tych spędzonych wspólnie przy stole. Jak Polacy wyobrażają sobie idealny romantyczny wieczór?

Z naszej ankiety wynika, że zdecydowana większość internautów (91,9%) gotowa jest przyrządzić kolację dla interesującej ich osoby. Ci, którzy tego na pewno nie zrobią, przeważnie nie czują się obdarzeni zdolnościami kulinarskimi (60,9%) lub obawiają się, że nowopoznana sympatia nie zasmakuje w samodzielnie przygotowanym przez nich daniu (24,8%). Kobiety (17%) częściej niż mężczyźni (8%) rezygnują z gotowania ze względu na przedrandkowe zdenerwowanie.

Czego oprócz wina lub szampana można spodziewać się na romantycznym stole? Większość stawia na własną specjalność, którą mogłaby przygotować z zamkniętymi oczami (46,1%), przy czym jeszcze ostrożniejsze są pod tym względem kobiety (56%). Mężczyźni lubią wykazywać się kreatywnością i częściej niż kobiety gotowi są przyrządzić zupełnie nową kreację (35%) lub też szukają inspiracji w internecie (17%).

Przed zaproszeniem potencjalnego partnera do domu na romantyczny wieczór, warto popracować nad czystością w kuchni: Dla obu płci kwestia ta podlega surowej ocenie (64,5%). Aby zapunktować podczas randki w domu, należy dobrze wyposażyć lodówkę: 35% kobiet i 27% mężczyzn przeżyłoby rozczarowanie na widok jedynie sterty chłodzących się w niej butelek.

Uwaga, jeśli planujesz romantyczny wieczór i należysz do płci męskiej – zapomnij o mrożonej pizzy! Kobiety mają w tych kwestiach wysokie oczekiwania: 39% z nich liczy na samodzielnie przyrządzony posiłek, a 12% zadowoli się zaproszeniem do restauracji. A mężczyźni? Ponad połowa z nich (55%) w ogóle nie ma oczekiwań i pozostawia tę kwestię w gestii kobiety…

Romantyczny wieczór w domowym zaciszu

Randka we własnym mieszkaniu daje wspaniałe pole do popisu. Oprócz pysznego dania możesz zaskoczyć sympatię nastrojową muzyką i romantyczną dekoracją. Uwaga, tutaj łatwo o przekroczenie granicy kiczu! Stolik z białym obrusem, delikatnymi płatkami róż i świecami zapachowymi w zupełności wystarczy. Czerwone serduszka czy pluszaki są dobre dla gimnazjalistów i z pewnością nie wywołają zamierzonego efektu… Romantyczny wieczór musi być owiany nutką tajemniczości. Zmysłowa kąpiel w wannie to dodatkowa atrakcja, jaką możesz zaoferować ukochanej osobie, ale tylko pod warunkiem, że znasz ją na tyle, aby być pewnym, że pomysł zostanie zaakceptowany i… jej nie odstraszy. Nic tak nie wzbudza pożądania jak wrażenie niedostępności i zdystansowania. Patrz mu/jej w oczy, uśmiechaj się, ale pozwól, aby wzrosło między Wami napięcie…

Przy odrobienie fantazji i wysiłku kolacja może zakończyć się wspólnym śniadaniem, a romantyczny wieczór może okazać się początkiem wielkiej miłości.

A Ty jaką masz receptę na romantyczny wieczór? Podziel się z nami i napisz komentarz!

O autorze: Marta Pietrzak Zobacz więcej artykułów autorstwa Marta Pietrzak

Banner FB