Przyciągnij miłość – wywiad z Agnieszką Przybysz

przyciągnij miłość

Agnieszka Przybysz jest założycielką pierwszego w Polsce Coaching Institute. Ukończyła The Couches Training Institute w Stanach Zjednoczonych. Swoje doświadczenie w zakresie treningu osobistego zdobyła także w Europie Zachodniej i w Polsce. Jest ekspertką ds. budowania relacji oraz autorką poradników.

Kiedy zaczęła Pani zdobywać wiedzę na temat budowania relacji partnerskich?

Najlepszym nauczycielem jest życie – czyli praktyczne zdobywanie wiedzy. Interesuję się tym tematem odkąd skończyłam 20 lat. To wtedy sięgnęłam po raz pierwszy po lekturę z zakresu rozwoju osobistego. Stanęłam w tym czasie przed wyzwaniami zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Mój pierwszy chłopak zginął w wypadku. Kolejny wyjechał „na truskawki” do Szwecji i przyjechał z nową zdobyczą. Nie mogłam zrozumieć, jak to jest, że zakochany po uszy w kobiecie mężczyzna nagle się odkochuje, gdy nie widzi jej przez kilka miesięcy. Była to zagadka, którą postanowiłam rozwiązać. Tak zaczęła się moja przygoda z zagadnieniem budowania relacji.

Jest Pani autorką książki „Przyciągnij miłość”. Jaki jest Pani sposób na znalezienie tego głębokiego uczucia?

Stworzyłam system, który pomógł już bardzo wielu osobom. Według mojego autorskiego sposobu „ABC Przyciągnij Miłość” należy po kolei wykonać następujące kroki. Pierwszy krok w tym systemie to A – bycie atrakcyjnym dla samego siebie. Nie chodzi tu bynajmniej tylko o atrakcyjność zewnętrzną. Krok B to uwolnienie się od przeszłości, doświadczeń z byłych związków oraz urazów doznanych w relacjach z byłymi partnerami. Krok C to „zamówienie” na nowego partnera. Każdy z tych kroków dla maksymalnych efektów powinien być wykonany według podanej kolejności, nie pomijając żadnego z nich. Każdy etap obejmuje m.in. testy, ćwiczenia oraz inne narzędzia budowania związków i relacji. Bez względu na to, czy marzy się o nowym partnerze czy o harmonii w aktualnym związku.

Co najczęściej przeszkadza ludziom w budowaniu trwałych i udanych relacji?

Największą przeszkodą w budowaniu długoletnich i szczęśliwych związków są sami ludzie. Przekonania i wzorce na dane tematy wynosi się z domu rodzinnego. Pożycie małżeńskie rodziców ma istotny wpływ na to, czy człowiek jest magnesem dla udanych relacji i związków, czy też się je odstrasza. Jeśli do tych wzorców dołączymy pierwsze doświadczenia w związkach partnerskich otrzyma się zestaw wielu przekonań, które warunkują udane lub nieudane związki. Warto więc zacząć od identyfikacji blokad i negatywnych wzorców w związkach, a następnie zastosować kompletny system „ABC Przyciągnij Miłość”.

Jeśli już uda nam się „przyciągnąć” miłość, to w jaki sposób powinniśmy ją pielęgnować?

Jednym z wielu sposobów, których uczę na moich warsztatach jest poznanie tego, w jaki sposób partner chce być kochany. Każdy człowiek ma swój ulubiony sposób okazywania uczuć i kiedy poznamy jego sposób na miłość, łatwiej wtedy będzie zareagować w taki sposób, w jaki on tego oczekuje. Oznacza to, że Twój sposób okazywania tego głębokiego uczucia może różnić się zasadniczo od sposobu okazywania go przez partnera. Ta praktyczna wiedza w zdecydowanym stopniu pomoże pielęgnować miłość na każdym etapie związku.

Czy miłości można się nauczyć? Jaka jest Pani definicja tego uczucia?
przyciagnij milosc agnieszka przybysz
Jestem zdania, że w dzisiejszych czasach miłości nie tylko można się nauczyć, ale wręcz trzeba to robić, gdyż jest ona podstawowym pokarmem w relacjach i związkach. Miłość jest paliwem, bez którego nie da się długo i zdrowo żyć. Jest podstawową potrzebą każdego człowieka, równie ważną jak zapewnienie egzystencji. Spójrzmy na małe dzieci, jedną z ich najważniejszych potrzeb jest miłość rodziców.

Jaki etap w budowaniu relacji partnerskich jest Pani zdaniem najtrudniejszy?

Moim zdaniem najważniejszym, a zarazem najtrudniejszym, etapem jest uczciwie przyznanie się przed samym sobą do błędów popełnianych w związkach. Po zidentyfikowaniu sytuacji następnym krokiem jest postanowienie dokonania koniecznych zmian, zaczynając od siebie zamiast od próby zmieniania innych. Gdy ta decyzja zostanie podjęta, warto poczynić dalsze kroki pod okiem profesjonalnego coacha.

Czy Pani zdaniem portale randkowe są dobrym rozwiązaniem i pomagają „przyciągnąć” miłość?

Moim zdaniem portale randkowe są sposobem na znalezienie wymarzonego partnera – wielu moich studentów – uczestników coachingu z powodzeniem znalazło tam drugą połowę. Jednak trzeba pamiętać, że jest to trzeci krok, krok C, całego systemu. Dopiero tutaj, po dokonaniu „zamówienia” na partnera, znacznie łatwiej wiedzieć, czego się pragnie i jakiego partnera chce się przyciągnąć do swojego życia.

Agnieszka Przybysz
Ekspertka Relacji
Autorka „Przyciągnij Miłość”

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB