Profil użytkownika nieuczciwego: Jak go rozpoznać?

profil użytkownika

Profil użytkownika w serwisie randkowym ma przede wszystkim przedstawić jego właściciela. Z tego względu profesjonalne portale, takim jest eDarling, dbają o zagwarantowanie bezpieczeństwa. Dlatego też każdy profil jest sprawdzany i zatwierdzany po to, by usunąć spośród użytkowników osobę o nieuczciwych zamiarach. Aby uniknąć niemiłych niespodzianek, warto zwrócić uwagę na proste działania, dzięki którym będzie można łatwo zdemaskować nieszczerą osobę.

Profil użytkownika a wiarygodność jego właściciela

Poznajesz sympatyczną i bardzo uprzejmą osobę, która okazuje Ci jednocześnie ogromne zainteresowanie. Dzieląca odległość nie pozwala na osobiste spotkanie, ale wymiana wielu wiadomości, umożliwia zbudowanie relacji opartej na rzekomym zaufaniu. W pewnym momencie pada niespodziewana prośba o pomoc finansową, ze względu na poważne zdrowotne lub urzędowe problemy.

W opisanej sytuacji mamy do czynienia z osobą, która zawiera znajomości, by bezwzględnie wykorzystać empatię i dobroć innych. Często pod pretekstem sympatii, przyjaźni czy nawet miłości próbują one wyłudzić pieniądze.

Mało poważny profil użytkownika? Skontaktuj się z eDarling!

Jeżeli nawiąże kontakt z Tobą taka osoba, nigdy nie przekazuj jej pieniędzy! Pamiętaj także, że nie wolno podawać danych osobowych ani numeru konta osobom, których dobrze nie znamy. Szarmanckie zachowanie oraz naleganie nie powinny, w żadnym wypadku, wpłynąć na zmianę decyzji. Osoba poważnie zainteresowana romantycznym związkiem nigdy nie poprosi o finansowe wsparcie.

Pamiętaj, że w takiej sytuacji zawsze o pomoc możesz poprosić nasz wykwalifikowany zespół obsługi klienta. Kierownik tego działu Florian Fuhrmann radzi: „Jeśli zawartość jednego z profili wyda się dziwna albo masz wrażenie, że zdjęcie profilowe tego użytkownika widziałeś już gdzieś indziej, watro zwrócić się do eDarling, gdzie dokładnie sprawdzimy całą sprawę i w razie konieczności zablokujemy podejrzany profil”.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB