5 postanowień noworocznych, które odmienią Twoje życie!

postanowienia noworoczne

Koniec grudnia to czas podsumowań i idealna pora, by zamknąć pewne sprawy oraz zaplanować kolejne 12 miesięcy. Zazwyczaj w ostatnim dniu roku pełni entuzjazmu siadamy z długopisem przy stole i przyrzekamy sobie, że schudniemy 10 kilo albo wreszcie przyłożymy się do nauki angielskiego. Niestety, pod koniec stycznia przeważnie łapiemy się na tym, że po raz kolejny nasze noworoczne postanowienia spaliły na panewce.

Co więc można zrobić, by wreszcie dotrzymać danego sobie słowa i spełnić chociaż jedno z ambitnych postanowień na nowy rok? Przede wszystkim warto upewnić się, że to czego chcemy dokonać, nie wynika z chęci lub konieczności dopasowania się do innych osób.

Być może całkiem dobrze czujesz się w swoim ciele i tylko presja otoczenia skłania Cię do chęci zrzucenia kilku kilogramów? Podobnie jest z nauką języków – czy chcesz zapisać się na kurs angielskiego, bo akurat panuje taka moda, czy faktycznie pasjonują Cię języki obce?

Niezależnie od Twoich intencji i planów na najbliższy rok, eDarling przedstawia Ci propozycje pięciu postanowień noworocznych, których dotrzymanie przyniesie Ci wielką satysfakcję i z pewnością nie okaże się kolejnym źródłem frustracji. Co więcej, gwarantujemy, że każde z nich odmieni Twoje życie (nie tylko uczuciowe) na lepsze.

Postanowienie noworoczne nr 1: Bądź osobą, którą pragniesz do siebie przyciągnąć

Prawdopodobnie jednym z największych marzeń użytkowników naszego portalu jest odnalezienie swojej drugiej połowy. Johann Beyer pracujący jako trener w Stillpoint Wellness Centre jest zdania, że szukając idealnego partnera bądź partnerki powinniśmy przede wszystkim skupić się na cechach, jakie ta osoba powinna posiadać. W tym celu radzimy stworzyć listę najbardziej pożądanych cech i zachowań, jakie szczególnie cenicie u płci przeciwnej. Kiedy Wasz opis będzie już gotowy, spójrzcie na niego ponownie, tym razem z nieco innej perspektywy. Jeśli np. chcecie przyciągnąć do siebie kogoś czułego, szczerego i otwartego na innych – sami zacznijcie zachowywać się w podobny sposób. Beyer zapewnia, że jeśli uda się nam wykształcić w sobie cechy, których poszukujemy u potencjalnego partnera, będziemy do siebie przyciągać właśnie osoby o takim usposobieniu – w myśl zasady „swój do swego ciągnie”.

Postanowienie noworoczne nr 2: Spędzaj więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi

Dotrzymanie tego postanowienia nie powinno nastręczyć Wam wielu kłopotów! Nawet najbardziej zapracowanym singlom z pewnością uda się wygospodarować dla najbliższych przynajmniej jedno popołudnie w tygodniu. Jeśli natomiast mieszkacie nieco dalej od swoich przyjaciół, postarajcie się spędzić razem choćby jeden weekend w miesiącu. Dotrzymanie tego postanowienia nie wymaga od Was specjalnego wysiłku i może wydawać się błahe, a jednak z pewnością sprawi, że będziecie szczęśliwsi i bardziej zrelaksowani nawet w obliczu codziennych problemów i stresu. Przekonajcie się sami!

Postanowienie noworoczne nr 3: Naucz się czegoś nowego

Jak Wam się podoba nasze kolejne postanowienie na nowy rok? Nieprzypadkowo użyliśmy słów „coś nowego”, bez podpowiadania Wam konkretnych pomysłów, bowiem każdy z nas jest inny, ma własne marzenia i pasje. Warto postawić na tą wyjątkowość i zacząć ją podkreślać! Nie ważne, czy od zawsze marzyliście o kursie fotografii, czy też chcieliście nauczyć się gry na skrzypcach – najwyższa pora pójść za głosem serca!

Zdobywanie nowych umiejętności nie tylko przyniesie Wam wiele radości, ale także pozytywnie wpłynie na Waszą samoocenę i zwiększy pewność siebie. Johann Beyer podkreśla fakt, że dzięki nowemu hobby często stajemy się także bardziej śmiali i chętniej nawiązujemy kontakty towarzyskie. Okazuje się, jeśli mamy w zanadrzu kilka ciekawych tematów do dyskusji, automatycznie stajemy się dla otoczenia bardziej atrakcyjni!

Postanowienie noworoczne nr 4: Ciesz się każdym dniem

Nasze kolejne postanowienie powinno Wam towarzyszyć przez całe życie, niezależnie od tego, czy macie 20 czy 70 lat. Warto doceniać nawet najdrobniejsze przyjemności i radości będące częścią zwykłego dnia. Jeśli dostrzeżecie wokół siebie bezinteresowną pomoc drugiej osoby, uśmiech na twarzy dziecka czy chociażby piękną pogodę za oknem, życie od razu staje się bardziej kolorowe!

Jeśli marzy Wam się zbudowanie dojrzałego związku partnerskiego, w którym będziecie mogli dawać radość drugiej osobie, szczególnie istotne jest, by najpierw zatroszczyć się o własne szczęście.

Postanowienie noworoczne nr 5: Pomagaj innym

Nie ma lepszego lekarstwa na chandrę niż radość i wdzięczność osoby, do której wyciągnęliśmy pomocną dłoń. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami! Wystarczy postanowić sobie, że w nowym roku przynajmniej raz w tygodniu zrobicie coś dla innych. Ciepłe słowo, dobra rada czy wsparcie finansowe – możliwości jest mnóstwo! Często aby wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby wystarczy tylko okazać jej nieco życzliwości. Gwarantujemy, że towarzyszące temu uczucie będzie bezcenne!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB