Portale społecznościowe – jak z nich korzystać?

portal społecznościowy

Internet stanowi bez wątpienia ogromną część naszego życia w XXI wieku. Daje nam ogromne możliwości – dzięki niemu możemy robić zakupy bez wychodzenia z domu, odnaleźć znajomych sprzed lat czy też poznać nowe osoby. Jednak częstym dylematem, z którym współcześnie się borykamy jest: czy portale społecznościowe mają na nas pozytywny czy może bardziej negatywny wpływ?

Większość osób, które korzystają z Internetu zapewne ma świadomość, czym są portale społecznościowe i zna te najbardziej popularne, jak np. Facebook, Twitter itp. Serwisy te gromadzą społeczności – grupy ludzi, którzy za ich pomocą mogą się ze sobą kontaktować, dzielić różnymi treściami (video, zdjęcia) oraz wyrażać swoje opinie, emocje i przemyślenia za pomocą postów i komentarzy.

Pośród tych portali można również wyróżnić rożne ich rodzaje w zależności od tematyki i celu użytkowników z nich korzystających. I tak, np. portale społecznościowe mogą zrzeszać osoby poszukujące pracy i pracodawców, pasjonatów literatury lub filmów, którzy wymieniają się recenzjami i opiniami na temat obejrzanych i przeczytanych dzieł.

Portal randkowy = portal społecznościowy?

Serwisy randkowe są również rodzajem portali społecznościowych. Zrzeszają one osoby, które pragną odnaleźć partnera lub partnerkę , by stworzyć związek. Istnieją również różne rodzaje randek internetowych, ich użytkownicy różnią się od siebie pod względem intencji oraz preferencji dotyczących poszukiwanej osoby i relacji.

Ludzie, którzy pragną stworzyć poważny i długotrwały związek wybierają portal sprawdzony, który oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa i często również metodę doboru partnerskiego , która ułatwi odnalezienie właściwej osoby.

Ci, którzy nie traktują swoich poszukiwań zbyt poważnie i szukają jedynie możliwości do flirtu i spędzenia od czasu do czasu miłych chwil z druga osobą wybiorą najpewniej aplikacje randkowe, które kładą nacisk głównie na powierzchowność użytkowników (przedstawiają najczęściej jedynie zdjęcia i krótkie opisy).

Chcesz dołączyć do pewnego i sprawdzonego portalu randkowego? Zarejestruj się na eDarling!

Banner rejestracja

Portale społecznościowe – jak z nich rozsądnie korzystać?

Najnowsze technologie, z których możemy korzystać na co dzień są dla nas bez wątpienia wielkim ułatwieniem i pomocą. Dzięki komunikatorom internetowym, smartphonom itp. możemy pozostawać w kontakcie z osobami, które są nam bliskie, ale mieszkają z daleka od nas. Portale społecznościowe pomagają wielu nieśmiałym osobom poznać nowych znajomych, a nawet odnaleźć partnera, dzięki możliwości przezwyciężenia wstydliwości w świecie wirtualnym.

Nie oznacza to jednak, że korzystanie z udogodnień, które oferuje nam Internet ma zawsze w pełni pozytywny wpływ na nas. Ryzykiem, które niesie za sobą nieustanne poruszanie się w sferze wirtualnej może być negatywny wpływ na nasze emocje i relacje z innymi osobami w świecie rzeczywistym.

Wyobraźmy sobie, że ktoś spędza cały dzień lub zarywa noc, siedząc przed komputerem, oglądając filmy, grając online lub śledząc poczynania innych na portalu społecznościowym. To będzie mieć zdecydowanie ujemny wpływ na zdrowie i kondycję emocjonalną tej osoby, nie wspominając też o nie wypełnianiu codziennych obowiązków, co przyniesie z pewnością konsekwencje.

Dlatego tak ważna jest i tu zasada umiaru. Korzystajmy z dobrodziejstw najnowszych technologii i pamiętajmy też równocześnie, że są one po to, by dawać nam więcej możliwości, a nie ograniczać nas!

O autorze: Asia Smiger Zobacz więcej artykułów autorstwa Asia Smiger

Banner FB