Cechy pożądane: humor przede wszystkim!

poczucie humoru

Poczucie humoru to istotny element związku, który gra równie ważną rolę w procesie poszukiwania partnera. Nic tak nie wiąże par jak wspólny śmiech. Czy to rzeczywiście takie proste?

Ludzie nie zawsze śmieją się z tych samych żartów. Jak podaje amerykańskie badanie „Humour and human courtship”1 Erica Rittman Bresllera, kobiety uważają za szczególnie atrakcyjnych tych mężczyzn, którzy potrafią je rozśmieszyć. Nie oznacza to, że mężczyźni nie zwracają uwagi na poczucie humoru potencjalnych partnerek, wręcz przeciwnie – często nie są oni zainteresowani flirtem ze smutaskami. Dla nich priorytetem jest jednak, by swoimi żartami skupić uwagę kobiet…na sobie.

Znaleźć miłość z humorem

Sarkazm, dziecinne wygłupy czy też rubaszność – rodzaj poczucia humoru zdradza coś o osobowości człowieka, odgrywa także istotną rolę w procesie poszukiwania partnera. Już na początku znajomości warto zabłysnąć pozytywnym nastawieniem do życia, by zostać uznanym na osobę sympatyczną i skorą do żartów.

Spośród różnych typów „wesołków” jedni mogą wydać się drugiej osobie atrakcyjni, inni zaś irytujący lub wręcz grubiańscy. Psycholodzy pytani „jak znaleźć miłość”przyznają jednak, że pozytywne usposobienie robi niemal zawsze pozytywne wrażenie na płci przeciwnej. Warto dzielić się więc z partnerem śmiesznymi wydarzeniami z własnego życia jak i traktować siebie z przymrużeniem oka. Już Molier mawiał bowiem, że śmiejąc się z siebie, udowadniasz, że masz poczucie humoru.

Niebezpieczny humor

Lepiej zachować ostrożność z agresywnym lub sarkastycznym poczuciem humoru, które może odstraszyć sympatię już na pierwszym spotkaniu. Osoby żartujące w ten sposób charakteryzuje często niskie poczucie własnej wartości. Swoje słabości starają się one ukryć poprzez wyśmiewanie się z niepowodzeń innych. Druga połowa z pewnością nie będzie czuła się swobodnie w takiej atmosferze.

Kobiety zastanawiające się jak znaleźć miłość powinny być pogodne. Mężczyźni uwielbiają dowcipne i uśmiechnięte kobiety. Jest to dla nich atrakcyjne aż do momentu gdy… kradną one show należący do nich. Wiecznie chichrające się panie, robiące sobie żarty ze wszystkiego i wszędzie to zdecydowanie nie to, czego pragną panowie.

Flirtowanie z żartem

Nowo poznaną osobę lepiej przyzwyczajać do swojego poczucia humoru stopniowo, w przeciwnym razie można ją łatwo odstraszyć. W przypadku gdy brakuje nam pewności czy druga połowa podziela ten sam humor co my, lepiej najpierw sprawdzić jak reaguje na nasze żarty.

Wskazówka dla panów: Zdecydowana większość kobiet, zapytana jak znaleźć miłość, radzi, by zrezygnować z grubiańskich zaczepek o seksualnym podtekście. Zaczynając rozmowę tekstem w stylu: „Hej słodka, masz tu ode mnie złotówkę na telefon, zadzwoń do domu i powiedz, że wrócisz jutro” macie niemal stuprocentowe szanse na to, by podziwiać plecy odwracającej się na pięcie kobiety.

Poczucie humoru w związku

Poczucie humoru ma bardzo pozytywny wpływ na związek. Pomaga ono często łagodzić sytuacje kryzysowe w związku, a nawet zapobiegać konfliktom. W trudnych sytuacjach odpowiednio dobrany żart pomaga rozładować nerwową atmosferę, jak i nabrać dystansu do spornego tematu.

Pary potrafiące się razem śmiać, świetnie czują się w swoim towarzystwie, lepiej się rozumieją, a rozwiązywanie problemów przychodzi im z mniejszym trudem. Warto także pamiętać o tym, że z uśmiechem na twarzy wyglądamy dużo bardziej atrakcyjnie!

Źródła

1 Bressler, Eric: Humour and human courtship: Testing predictions from sexual selection theory; McMaster University Hamilton, Ontario 2006.

O autorze: Marta Pietrzak Zobacz więcej artykułów autorstwa Marta Pietrzak

Banner FB