Pierwszy kontakt: Jak przełamać nieśmiałość?

Pierwszy kontakt

W przpadku portali randkowych kluczowym elementem jest staranne wypełnienie własnego profilu użytkownika. Nie należy robić tego zbyt pośpiesznie. Chcąc dobrze zaprezentować swoją osobę, warto nieco dłużej zastanowić się nad treścią umieszczoną w naszym profilu. Znacznie łatwiej będzie nam nawiązać pierwszy kontakt jeśli nasz profil będzie kompletny, a opisy wyczerpujące. Warto pamiętać również o zasadach savoir-vivre i kulturze obowiązującej także w Internecie. Więcej wskazówek, które ułatwią Ci poszukiwanie partnera na portalach randkowych znajdziesz w dalszej części artykułu, zapraszamy!

Zrób pierwszy krok

Twoją uwagę przykuł ciekawy profil użytkownika portalu randkowego, z którym chętnie nawiązałbyś pierwszy kontakt. Nie wiesz jednak jak rozpocząć rozmowę? Odwagi! Pewność siebie z którą zakomunikujesz zainteresowanie daną osobą oraz kilka miłych pytań skierowanych do niej na pewno nie zostanie źle odebranych.

Staraj się jednak unikać zbyt ogólnikowych i prostych zwrotów w stylu „Czy my się przypadkiem nie znamy?”. Są one mało intrygujące i prawdopodobnie nie dostaniesz na nie żadnej odpowiedzi. Nie bój się być kreatywny i postaraj się wymyśleć coś nieszablonowego.

Szukaj cech wspólnych

Przeczytaj dokładnie interesujący Cię profil. Być może dzielicie wspólne zainteresowania i macie te same ulubione książki czy filmy. W ten sposób szybko dowiesz się ile macie wspólnego. Nie krępuj się zapytać o aktualne zajęcia oraz plany na przyszłość. Opowiedz również coś o sobie. Staraj się jednak pisać zwięźle i precyzyjnie tak, by nie zniechęcić drugiej osoby zbyt obszernymi wiadomościami. Pamiętaj, że jeśli pierwszy kontakt obędzie się bez zdradzenia wszystkich dotyczących Cię informacji, pozostaniesz zagadkowy i ciekawy.

Funkcja „Poznajcie się” na portalu eDarling

Korzystając z funkcji „poznajcie się” możesz dowiedzieć się czegoś więcej o użytkowniku, którego profil szczególnie Cię zainteresował. Dzięki wyborowi pytań oraz zestawieniu cech pożądanych i niepożądanych masz szansę zebrać więcej informacji o danym użytkowniku. Zasygnalizujesz w ten sposób nie tylko zainteresowanie daną osobą, ale również ujawnisz swoje oczekiwania jakie pokładasz w związku partnerskim.

Cierpliwości

Poczekaj cierpliwie na odpowiedź i nie dociekaj przy pierwszej nadarzającej się okazji przyczyn milczenia. Taka impulsywna reakcja działa odstraszająco i kojarzy się z natręctwem.

Pierwszy kontakt: kilka przydatnych wskazówek

– Poruszaj tematy dotyczące waszych wspólnych zainteresowań

– Praw miłe i niezbyt natarczywe komplementy

– Nie zadawaj zbyt wielu intymnych pytań

– Nie opowiadaj wyłącznie o sobie, lecz sygnalizuj zainteresowanie drugą osobą, zadając jej pytania dotyczące jej zainteresowań lub nawiązując do jej poprzednich wypowiedzi

– Akceptuj również odmowy

– Staraj się być szczery i cierpliwy

– Staraj się nie oczekiwać zbyt wiele od drugiej osoby w początkowej fazie znajomości

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom Twój pierwszy kontakt z innymi użytkownikami na eDarling będzie przyjemny i bezstresowy.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB