Oferty matrymonialne w nowoczesnym świecie

oferty matrymonialne

Internet to fenomen naszych czasów, któremu udało się przeniknąć do wszystkich zakamarków naszego życia. Jego obecność widoczna jest na każdym poziomie ludzkiej aktywności, więc nikogo nie dziwi już bogactwo ofert dostępnych w wirtualnym świecie. W sieci napotkać możemy oferty kupna i sprzedaży, oferty najmu, oferty pracy, oferty remontowe, oferty biznesowe, a także… oferty matrymonialne. Co różni je od tych ukazujących się dawniej w gazetach?

Oferty matrymonialne (inaczej ogłoszenia lub anonse matrymonialne) to krótkie teksty użytkowe sporządzane przez osoby samotne, zainteresowane znajomością o charakterze towarzyskim. Co napisałbyś o sobie mając do dyspozycji kilkadziesiąt lub nawet kilkanaście słów? No właśnie, formułowanie ofert matrymonialnych, mających za cel zainteresowanie płci przeciwnej, to prawdziwa sztuka – aby ją opanować należało trzymać się kilku zasad.

Oferty matrymonialne przed laty

Dawniej anonse matrymonialne wyróżniał zwięzły charakter, wymuszony koniecznością płacenia za każde dodatkowe słowo. W ogłoszeniach matrymonialnych należało zamieścić takie informacje jak: miejsce zamieszkania, płeć, wiek, wzrost, budowa ciała, kolor włosów i oczu, znak zodiaku, cechy charakteru i stosunek do nałogów. Oferty matrymonialne formułowało się zwykle w poważnym tonie w 3. formie liczby pojedyńczej, np.:

„Pani z okolic Gdańska, 39 l., niewysoka brunetka z piwnymi oczami, pozna pana w stosownym wieku bez nałogów.”

Pisząc anonse matrymonialne, powinno się określić cel znajomości: miłość, przyjaźń, wspólna podróż? Typowym zwrotem w tradycyjnych ogłoszeniach, było „Proszę tylko o poważne oferty” lub „Panom z zakładu karnego dziękuję”.

Nowoczesne oferty matrymonialne

Anonse matrymonialne można dziś znaleźć przede wszystkim na internetowych portalach randkowych. Co ciekawe, zachowały one uproszczony, lakoniczny styl i w dużym stopniu przypominają konwencjonalne oferty matrymonialne, np. poprzez stosowanie formy Pani pozna pana. Nie da się jednak ukryć, że ogłoszenia matrymonialne dostępne w Internecie wyróżnia kilka zalet:

– szersze grono odbiorców,

– szybszy przekaz informacji i możliwość ich skorygowania,

– więcej miejsca na opisanie zarówno własnych cech jak i cech oczekiwanych od przyszłego partnera,

– możliwość wstawiania dowolnej liczby zdjęć.

Anonse matrymonialne zainteresowały także świat nauki, który poprzez swoje badania uskutecznił poszukiwania życiowego partnera drogą internetową. Dzięki tzw. metodzie doboru partnerskiego, istnieje możliwość zaproponowania użytkownikom optymalnie dopasowanych do nich kandydatów. Będąc na dobrym portalu randkowym oszczędzasz czas i umilasz poszukiwania poprzez czytanie Porad lub historii miłosnych szczęśliwie połączonych par.

Oferty matrymonialne wciąż doskonale się sprawdzają, lecz przybrały dziś nową formę, która wykorzystuje niezastąpiony wynalazek XX wieku: Internet. Nie trać czasu, zarejestruj się na eDarling i znajdź wymarzonego partnera.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB