Czerwone bokserki na dzień chłopaka? Nuda. Dowiedz się jak świętować ten dzień w sposób wyjątkowy!

dzień chłopaka

Także mężczyźni doczekali się swojego święta. International Men’s Day, powstały w Ameryce Środkowej w 1999 roku nie przyjął się wprawdzie w Polsce, Panowie w naszym kraju zwykli obchodzić jednak swoje święto ostatniego dnia września. Tradycyjnie otrzymują oni z tej okazji drobne prezenty i życzenia. W różnych częściach świata Dzień Mężczyzn wiąże się z innymi, często zaskakującymi obchodami i tradycjami. Poznaj je z eDarling i wykorzystaj ten dzień do zrobienia czegoś wyjątkowego ze swoim ukochanym!

Dzień chłopaka na świecie

Nie w każdym kraju święto to znajduje swój dokładny odpowiednik i jest obchodzone tego samego dnia. Przykładowo w Australii, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Holandii, Irlandii i innych krajach, które przyjęły zaproszenie Tryniad, Panowie świętują 19 listopada pod nazwą Międzynarodowego Dnia Mężczyzn.

W Austrii jest to World Men’s Day w dniu pierwszego listopada. Na dzień chłopaka w Rosji i na Ukrainie należy szykować się w lutym, natomiast w Niemczech wypiera ono Dzień Ojca i celebrowane jest w maju lub na początku czerwca, w dniu Wniebowstąpienia Pańskiego.

Ze szczególnymi tradycjami związane jest święto mężczyzn w Japonii. Wywodzi się ono jeszcze ze Starożytnych Chin i wiąże się ze szczególnym kultem chłopców w tym kręgu kulturowym. Pod nazwą Tango˗no Sekku piątego dnia piątego miesiąca młodzi mężczyźni mogą cieszyć się kolorowymi proporcami w kształcie karpii przymocowywanymi specjalnie dla nich na dachach domów, balkonach lub mostach. Ryba ta nie jest przypadkowa. Symbolizuje ona bowiem odwagę oraz siłę, przymioty jakich życzy się każdemu japońskiemu chłopcu.

Pomysły na dzień chłopaka w Polsce

Prezent w postaci proporców przedstawiających karpie wręczony mężczyznom w naszym kraju mógłby nie zostać zrozumiany i doceniony. Także standardowe prezenty, jak kolorowe bokserki, pluszowe misie czy różnego rodzaju figurki są raczej mało kreatywnym prezentem.

Poza tym rzeczy materialne Wasz ukochany sprawić może sobie sam. Redakcja eDarling proponuje więc ciekawe pomysły na dzień chłopaka, dzięki którym Wasz mężczyzna spędzi swoje święto w szczególny sposób i zachowa je na długo w pamięci zamiast… wstawienia w kąt. Podaruj swojemu mężczyźnie niezapomniane emocje i wspomnienia!

1. Kurs piwny

Idealny prezent dla każdego piwosza! Pod okiem profesjonalistów Wasz Ukochany będzie miał okazję poznać tajniki wiedzy kiperskiej, dowiedzieć się więcej na temat klasyfikacji smaków i zapachów piwa, możliwych kompozycji kulinarnych oraz rytuałów serwowania. Nie zabraknie również praktyki, nieodłącznym elementem kursu jest bowiem … degustacja!

2. Skok ze spadochronem

Latanie niczym ptak z prędkością 200 km/h to wymarzony prezent na dzień chłopaka dla wszystkich tych, którzy od czasu do czasu potrzebują sporej dawki adrenaliny. Po stosownym instruktażu Wasz mężczyzna wzniesie się samolotem na wysokość 4000 metrów i pod okiem instruktora doświadczy uczucia swobodnego spadania (ok. 50 sekund), po czym jeszcze przez 15 minut będzie szybował w chmurach. Brzmi ciekawie? Może dołączysz?

3. Bony do wykorzystania

Paniom z ograniczonym budżetem proponujemy wykonanie bonów, które Twój ukochany będzie mógł wykorzystać w wybranym przez siebie momencie. Może to być przykładowo bon na zrobienie wspólnie czegoś szalonego, na przygotowanie przez Ciebie jego ulubionej potrawy, godzinny masaż… Pełna dowolność pomysłów. Wykaż się kreatywnością!

4. Na dzień chłopaka – drifting

Zaryzykujemy stwierdzeniem, że nie ma mężczyzny, który nie ucieszyłby się z tego prezentu. Który z Panów nie chciałby się bowiem choć przez chwilę poczuć jak kierowca rajdowy ? Kurs driftingu to idealna propozycja dla każdego mężczyzny marzącego o spróbowaniu swoich sił za kierownicą sportowego, naprawdę szybkiego auta.

5. Szkolenie survivalowe

Twój ukochany często narzeka na zgiełk miasta i wieczny tłok na ulicach? Zafunduj mu kilka dni z dala od cywilizacji! Na szkoleniu survivalowym nauczy się jak przetrwać w trudnych warunkach. Ponadto pozna takie tajniki nawigacji jak kompas czy busola,dowie się jak oczyszczać wodę z naturalnych źródeł, korzystać z sygnalizacji alarmowej, odnaleźć drogę w każdych warunkach i wiele innych. Taki prezent na dzień chłopaka ma jeszcze jedną zaletę… po kilku dniach spędzonych w ekstremalnych warunkach Twój ukochany z pewnością jeszcze bardziej doceni przygotowany przez Ciebie obiad!

Wywodzące się z Ameryki święta, do których należy również dzień mężczyzn, są w Polsce często krytykowane i nie zawsze chętnie przyjmowane. Zdaniem redakcji eDarling każdy pretekst do zrobienia czegoś miłego dla drugiej połowy jest dobry. Dlaczego więc nie wykorzystać okazji, jaką daje nam dzień chłopaka (30.09) i nie sprawić, by na twarzy Ukochanego pojawił się uśmiech?

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB