Co kraj, to obyczaj… miłosny

obyczaje miłosne

Czy wiedzieliście, że w Grecji młodej parze przypina się pieniądze do ubrań, a w Nigerii mężczyźni stroją się i nakładają makijaż, by uwieść kobietę? Poznajcie z nami interesujące tradycje i obyczaje związane z randkowaniem i zakochaniem na całym świecie.

Moje wielkie greckie wesele

Jedną z tradycji podczas greckiego wesela jest przypinanie pieniędzy do strojów młodej pary. Odbywa się to podczas ich ostatniego tańca, zanim opuszczą oni przyjęcie weselne. Wtedy to goście podchodzą do świeżo poślubionej pary i wpinają banknoty w ich ubrania, co jest dodatkowym (dość kosztownym) prezentem dla małżonków.

Rytualny taniec mężczyzn w Nigerii

Jak wyglądają zaloty w Nigerii? Ludzie z grupy etnicznej Wodaabe Fula gromadzą się każdego roku pod koniec pory deszczowej we wrześniu. Młodzi mężczyźni, by zachęcić do siebie płeć przeciwną, wykonują specjalny taniec, podczas którego również śpiewają. A wszystko to, mając na sobie strojne kostiumy oraz makijaż. Wszystkie te starania mają zapewnić im sukces w przyciągnięciu uwagi pań, które po spektaklu, wybierają sobie mężczyznę, który spodobał się im najbardziej.

Skok przez miotłę w Ameryce

Jednym z weselnych obyczajów panujących na głębokim amerykańskim południu jest skok przez miotłę. Para młoda, trzymając się za rękę, musi wykonać ten uroczysty gest, który symbolizuje ich wejście w nowe, wspólne i domowe życie. Tradycja ta zrodziła się jeszcze w czasach niewolnictwa, kiedy ceremonie ślubne Afroamerykanów nie były uznawane. Tenże obyczaj ma być ukłonem w stronę ich bogatego dziedzictwa kulturowego.

Niezwykły dowód miłości na Fidżi

Jeśli wydaje Wam się, że przygotowania do ślubu – typu poszukiwania idealnej sukni ślubnej są niezwykle stresujące, to powinniście wiedzieć, że niektórym jest trudniej. Na Fidżi, młody mężczyzna, który chce się oświadczyć, powinien podarować swemu przyszłemu teściowi prezent zwany tabua. A co to takiego? Jest to nic innego jak… ząb wieloryba! I jak, nadal sądzicie, że przedślubne poszukiwania fotografa i sali weselnej są powodem do stresu?

Randki na antypodach

Jeśli jesteście zdeklarowanymi tradycjonalistami, styl randkowania Australijczyków, może być dla Was szokujący. W kraju, gdzie króluje powiedzenie „no worries” („bez obaw”) tradycyjny podział ról zdecydowanie nie ma racji bytu. Większość australijskich panów nie widzi nic złego w zaproszeniu kogoś na randkę poprzez sms-a. Poza tym to dość typowe, że to płeć piękna podejmuje pierwszy krok i nierzadko też płaci za mężczyznę na randce.

Znacie jeszcze jakieś inne zaskakujące obyczaje miłosne na świecie? Jeśli tak, zapraszamy do dyskusji pod artykułem.

Źródła

http://www.lonelyplanet.com/travel-tips-and-articles/thirty-five-incredible-love-and-marriage-customs-of-the-world
http://www.thedatereport.com/dating/pop-culture/2137-dating-styles-around-the-world/
http://www.partnermedniveau.dk/raadgivning/singleliv-dating/international-dating

O autorze: Asia Smiger Zobacz więcej artykułów autorstwa Asia Smiger

Banner FB