Miłość i muzyka – dwie magiczne siły

miłość i muzyka

Życie uczuciowe może być zwariowane i gorące jak disco, lekkie i przyjemne jak pop, czy mroczne i tajemnicze jak rock i metal. Muzyka i miłość to dwie wzajemnie napędzające się siły. Razem z serwisem muzycznym Spotify, zapytaliśmy użytkowników eDarling o rolę muzyki w ich życiu uczuciowym – okazuje się, że jest ona ogromna. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie piosenki są strzałem w dziesiątkę podczas randki czy pierwszego pocałunku, przeczytaj i posłuchaj!

Muzyczny plaster na złamane serce

Ponad połowa z nas słucha muzyki od jednej do pięciu godzin dziennie. To, jak długo i jakiej muzyki słuchamy zależy najczęściej od naszego nastroju, pory dnia, a także stanu życia uczuciowego. I tak, po zerwaniu z partnerem ok. 60% polskich użytkowników eDarling częściej słucha muzyki. Wśród respondentów zagranicznych było to jeszcze więcej – aż 84% Hiszpanów po rozstaniu popada w melancholię i leczy złamane serce kojącymi dźwiękami. Najpopularniejszymi gatunkami muzycznymi w Polsce są niezmiennie rock i pop, które zawsze zdobywają ok. 45% głosów. Respondenci eDarling przyznali jednak, że po zerwaniu chętnie otaczają się też dźwiękami muzyki klasycznej (31%) lub disco (30%).

Zapraszamy do słuchania i szukania! Włącz dobrą, energetyczną muzykę i zacznij aktywne poszukiwania swojej drugiej połowy! Po prawej stronie znajdzisz playlistę z randkowymi hitami, stworzoną dzięki użytkownikom eDarling ➜ ➜ ➜

muzyka w miłości

Siła muzyki

Warto pamiętać, że muzyka ma wielką moc. Nie tylko koi zranione serce, ale także potrafi dodać energii przy poszukiwaniu miłości. Prawie 80% ankietowanych przyznało, że muzyka jest dla nich inspiracją do rozpoczęcia poszukiwań partnera. To wielka siła! Zatem jeśli marzy ci się nowy, gorący związek – włącz swoją ulubioną płytę, zadbaj o siebie, przygotuj stylizację i rzuć się w wir poszukiwań! Czy wiesz już, jaki powinien być twój idealny partner lub partnerka?

My wiemy, że najlepiej, gdyby był to bohater piosenki Steviego Wondera „You Are The Sunshine Of My Life”, czyli wesoły, uśmiechnięty, pełen energii i radości.

Muzyczne pewniaki

Pierwsza randka to zawsze przeżycie nie tylko ekscytujące, ale także niezwykle stresujące. Hiszpanie do przygotowań na ten dzień polecają disco i salsę, a Niemcy rodzime szlagiery. Polacy chętnie szykują się do randki słuchając rocka, popu lub reggae. Możemy też podpowiedzieć, że randkowymi hitami są na pewno piosenki „Someone Like You” Adele i „I Just Call To Say I Love You” Steviego Wondera. Gdy wszystko dobrze się potoczy i pierwsza randka pociągnie za sobą kolejne, coraz bliższe spotkania, przygotujcie dobra play listę na ten dzień. Podczas pierwszego intymnego zbliżenia najlepiej puścić w tle „One” U2 lub „The Power Of Love” Frankie Goes To Hollywood – te piosenki naprawdę podnoszą temperaturę i przyprawiają o dreszczyk emocji!

Poniżej prezentujemy, jakie piosenki i gatunki muzyczne najlepiej pasują do poszczególnych etapów rozwoju związku. Grafika została stworzona na podstawie odpowiedzi użytkowników eDarling z Polski, Francji, Hiszpanii, Niemiec i Włoch.

A według Ciebie, jakie utwory muzyczne pasują do poszczególnych etapów rozwoju miłości? Stawiasz raczej na muzykę klasyczną, operową, czy szalone disco? Napisz!

O autorze: Marta Pietrzak Zobacz więcej artykułów autorstwa Marta Pietrzak

Muzyka i miłość

Banner FB