Single z Kobieta szuka kobiety

Jestem:
Wskaż swoją płeć.
Podaj prawidłowy adres e-mail.
Podaj prawidłowe hasło.
ona szuka jej
200.000
Użytkowników

Łączna liczba nowych kont w Europie

85%
Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM

Nasi Użytkownicy posiadają ponadprzeciętne wykształcenie

BEZPIECZNIE

Kontrola jakości profilu w celu zapewnienia bezpiecznego randkowania z prawdziwymi osobami

Kobieta szuka kobiety – znajdzie na eDarling!

O lesbijkach najwięcej dyskutują ci, którzy ich nie znają. A przecież miłość to uczucie, które nie zna podziałów i łączy ludzi bez względu na wiek, pochodzenie czy płeć. Wszyscy kochamy tak samo: czule, romantycznie, bez pamięci. Kobieta szuka kobiety – jak odnajdzie szczęście?kobieta szuka kobiety

Sytuacja lesbijek w Polsce

Kobiety homoseksualne są w Polsce inaczej postrzegane niż mężczyzni, będący w takiej samej sytuacji. Przede wszystkim lesbijkom łatwiej jest zachować anonimowość. Społeczeństwo przyzwyczajone jest do widoku kobiet pozostających w bliskości fizycznej, dlatego mało kto przyjmuje, że dwie dziewczyny trzymające się za ręce to para zakochanych, a nie para przyjaciółek. Geje znajdujący się w analogicznej sytuacji spotkaliby się zapewne z agresją. Czy to oznacza, że jeśli kobieta szuka kobiety, to ma łatwiej? Nic bardziej mylnego. Lesbijki dyskryminowane są podwójnie: nie istnieją w świadomości ani jako matki, żony czy kochanki, ani też jako osoby nieheteroseksualne. A ktoś, kto nie istnieje w świadomości społecznej, nie może otrzymać należnych mu praw. Dlatego mówi się o prawach gejów, dyskryminacji gejów, równouprawnieniu gejów… Gdzie zatem można spotkać w Polsce lesbijki? Z pewnością w filmach pornograficznych, zrobionych dla… heteroseksualnych mężczyzn. A co, jeśli kobieta szuka kobiety nie dla przyjaźni, lecz wspólnego życia, pożądania i prawdziwej miłości?

Taktyka poszukiwań

Nie istnieją jednoznacze statystyki na temat liczby lesbijek w Polsce. Na podstawie obecnych badań szacuje się, że zdefiniowaną orientację homoseksualną ma około 800 tys. kobiet w naszym kraju. Jak znaleźć wymarzoną partnerkę, kiedy całe otoczenie kręci się wokół osób heteroseksualnych? Nie, nie trzeba już wychodzić do klubów dla lesbijek, aby spotkać kobiety o tych samych preferencjach. W XXI wieku kobieta szuka kobiety przez Internet. To daje jej gwarancję anonimowości, o którą niestety wciąż musi zabiegać 1/3 lesbijek. Co więcej, randki internetowe umożliwiają poznanie pań z różnych, większych lub mniejszych części Polski, czy nawet z zagranicy. Jeśli jesteś lesbijką i szukasz związku pełnego miłości, ciepła i zaangażowania, zarejestruj się na eDarling, rozwiąż test osobowości i znajdź partnerkę swoich marzeń.

Źródła

Z. Sypniewski, B. Warkocki (red.) Homofobia po polsku, Sic!, Warszawa 2004.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling