W poszukiwaniu miłości, czyli jak znaleźć chłopaka

jak znaleźć chłopaka

Bycie singlem przestaje Ci już sprawiać taką satysfakcję jak wcześniej? Wśród znajomych same pary, a Ty znowu zadajesz sobie pytanie – czemu nadal jestem sama? Wszystkie wiemy, że czasem nie jest to łatwe. Jednak nie ma powodów do paniki – może ona jedynie pogorszyć sytuację. Przecież chcesz znaleźć nie byle kogo, ale tego jedynego, który sprawi, że poczujesz się wyjątkowa.

Jak znaleźć chłopaka – powiedz NIE desperacji!

Choć zabrzmi to dość dziwnie, w pierwszej kolejności powinnaś przestać myśleć zbyt intensywnie o poszukiwaniu chłopaka! Nie chcesz być postrzegana jako desperatka, która za wszelką cenę pragnie z kimś być. Jeśli starasz się za bardzo, możesz nieświadomie zacząć zachowywać się w sposób, który prędzej odstraszy potencjalnego wybranka niż go przyciągnie. Żaden facet nie zainteresuje się zdesperowaną kobietą, która zrobi wszystko, by tylko móc nazwać kogoś swoim partnerem. I pamiętaj masz prawo wyboru, nic na siłę!

Jak znaleźć chłopaka – bądź realistką!

Zastanów się nad swoimi oczekiwaniami. Być może stawiasz poprzeczkę zbyt wysoko. W końcu ideały nie istnieją, a czasy, kiedy marzyłaś o tym przystojniaku z ulubionego boys bandu, który uśmiechał się do Ciebie zalotnie z plakatu znad łóżka, dawno minęły. Nie potrzebujesz gwiazdy rocka, czy filmowego amanta, żeby być szczęśliwą! Nie skupiaj się też zbytnio na zawartości portfela przyszłego partnera. Jak radzi Barbra Brooks – profesjonalna swatka z Nowego Jorku:

„Na dłuższą metę, najcenniejszymi atrybutami, których powinnaś szukać w mężczyźnie nie są jego wygląd czy pieniądze, ale przede wszystkim kochające serce, niezawodność oraz umiejętność zaangażowania.”

Jak znaleźć chłopaka – najpierw pokochaj siebie!

Poniżej kilka porad, jak w pełni pokochać i zaakceptować samą siebie. To bardzo ważne, gdyż doda Ci to atrakcyjności i sprawi, ze poczujesz się silna i niezależna! Wszystko to zadziała jak magnes, który pomoże Ci przyciągnąć uwagę ciekawego mężczyzny.

• Żyj własnym życiem

Odnajdź pasje, hobby, ciekawe zajęcia, które Cię pochłoną i pomogą w tym samym czasie pomyśleć o czymś innym niż tylko o tym – jak znaleźć chłopaka. Naucz się być szczęśliwą z samą sobą. Nowa pasja pomoże Ci się rozwinąć, a dodatkowo sprawi, że staniesz się jeszcze bardziej interesującą osobą.

• Otaczaj się pozytywnymi osobami

Jeśli nadal odczuwasz stres i napięcie, odnajdź osoby, które dodadzą Ci pozytywnej energii. Przebywając w towarzystwie ciekawych ludzi, zarazisz się od nich pasją i optymizmem! Przyjaciele są najlepszym wsparciem! Pomyśl też sama o pomaganiu innym, być może świetnie się w tym odnajdziesz.

• Zaakceptuj swój aktualny status singla

Postaraj się w pełni przyjąć fakt, że w tej chwili jesteś singlem. Pośpiech w poszukiwaniu nie jest wskazany, możesz przez to jedynie skończyć w krótkich, nieudanych związkach, które staną się formą pocieszenia. To może tylko pogorszyć Twoje samopoczucie i zmniejszyć motywację do poszukiwania tego jedynego.

Otwórz się na nowe możliwości

Z pewnością nie raz zastanawiałaś się nad tym jak znaleźć chłopaka – skoro już tyle razy próbowałaś i nic! Może warto pomyśleć nad nowymi możliwościami? Przecież nic samo się nie wydarzy. Jednym z podjętych działań może być wypróbowanie portalu randkowego. To zwiększy Twoje szanse na odnalezienie bratniej duszy. Dzięki metodzie doboru partnerskiego, będzie Ci łatwiej znaleźć kogoś, kto odpowiadał będzie Twoim wymaganiom. Aż 80 % użytkowników eDarling, którzy wzięli udział w jednym z naszych badań twierdzi, że w serwisie randkowym możesz odnaleźć partnera tak samo szybko, bądź nawet szybciej niż w tradycyjny sposób!

Nie jesteś jedyną singielką na świecie! Pamiętasz kultową bohaterkę książek i filmów – Bridget Jones? Jak często zdarzyło się jej popełnić gafę czy zwątpić w to, że odnajdzie jeszcze miłość swojego życia? Koniec końców – udało się! Nie musisz być ideałem, nie zapominaj, że Twój przyszły partner też nim nie będzie. Najważniejsze, żebyście byli perfekcyjni dla siebie!

A Ty również zadajesz sobie często pytanie – jak znaleźć chłopaka? Podziel się z nami doświadczeniami – zapraszamy do dyskusji pod artykułem!

Źródła

http://www.care2.com/greenliving/to-get-a-boyfriend-stop-trying-so-hard.html
http://www.ivillage.com/how-find-boyfriend-15-tips-professional-matchmakers/4-a-284121

O autorze: Asia Smiger Zobacz więcej artykułów autorstwa Asia Smiger

Banner FB