Jacy są mężczyźni: Macho vs. Wrażliwiec

jacy oni są

Na drodze do znalezienia swojego wymarzonego księcia z bajki wiele z pań zadaje sobie pytanie: czego właściwie szukam? Kipiącego testosteronem macho, który koniec końców i tak postawi na swoim, za to będzie czuł się opiekunem swej ukochanej? Czy też wrażliwego i pełnego zrozumienia przyjaciela kobiet?

Czego pragną kobiety

Upodobania kobiet w tym temacie są oczywiście różne. Nierzadko spotykamy się również ze swierdzeniami typu: „Mężczyzna nie może być mięczakiem czy pantoflarzem, ale musi też potrafić dopuszczać do siebie uczucia”. Czy też: „Chcę móc rozmawiać z nim o wszystkim, ale niech zachowuje się jak prawdziwy mężczyzna”.

Raz potrzebują silnego ramienia, na którym mogą się wesprzeć, innym razem kumpla do całonocnych pogawędek. Te kobiety. By lepiej zrozumieć ich rozterki, poniżej prezentujemy krótką charakterystykę: Jacy są mężczyźni typu „macho”, a jacy ci w wersji „soft”?

Pan typu macho

Zacznijmy od etymologii słowa „macho”. Pochodzi ono z języka hiszpańskiego i oznacza po prostu: „męski” . Określenie to należy traktować pozytywnie, dopiero „Machismo” oznacza bowiem przesadne męstwo. Typowe cechy przypisane typowi macho to konserwatywny stosunek do kobiet, jak i skłonność do chęci ciągłego imponowania im. Słowa ukochanej, że są najsilniejsi, najlepsi to pochwały, które zawsze łechcą ich ego.

Często zarzuca się im przykładanie zbyt wielkiej wagi do umięśnionego ciała, dobrych samochodów i sportu. Pan typu macho będzie traktował swoją kobietę jak trofeum lub … panią domu. Nie w głowie jest mu wiązanie się z partnerką na stałe, chętniej wybierze on życie pełne przygód i nowości. Niewątpliwymi zaletami tych silnych osobników są opiekuńczość i poczucie odpowiedzialności za swoją ukochaną.

Jacy są mężczyźni, ci wrażliwi tacy?

Wrażliwcy, z angielskiego określani mianem „softies”, słowem pochodzącym od przymiotnika „soft” (miękki), opisywani są najczęściej jako osoby delikatne, czułe i pełne zrozumienia . W przeciwieństwie do swoich kolegów macho nie wstydzą się mówić o własnych uczuciach, obawach czy lękach. Nie zdziwcie się więc słysząc od Pana „dobrej duszy”, że boi się burzy czy pająków. Ich szczerość sprawia, że niejednokrotnie wyśmiewani są przez pozostałą grupę mężczyzn, uważających ich za mięczaków i słabeuszy.

A co na to kobiety?

Problemowi kobiecych preferencji przy wyborze mężczyzn poświęciły się badaczki Alexandra Alvergne i Virpir Luuma z Uniwersytetu Sheffield – wynik ich badań okazał się zaskakujący. Jacy są mężczyźni mający największe poparcie wśród kobiet? Wrażliwi! Upodobanie to tyczy się natomiast w szczególności pań przyjmujących tabletki antykoncepcyjne.

Wyniki badania wskazują, że kobiety nie sterowane zewnętrznymi hormonami, w najbardziej płodnym stadium cyklu, a więc bezpośrednio przed jajeczkowaniem, rozglądać się będą za mężczyznami z ostro zarysowanymi rysami twarzy, niskim tonem głosu i szerokimi ramionami. Te cechy wysyłają sygnały do ich podświadomości sugerując tym samym, że związek z mężczyznami o tych cechach zapewni im zdrowe i silne potomstwo.

Gdy tylko pigułka zagnieździ się jednak w kobiecym organizmie a gospodarka hormonalna wróci do normy, kobietom atrakcyjniejsi wydadzą się mężczyźni o delikatnych rysach twarzy, emanujący emocjonalnym ciepłem. Jeśli nie chodzi więc tylko o spłodzenie silnego potomka, kobiety wzdychają za mężczyznami chętnie wysłuchującymi ich opowieści a przy tym stanowiącymi dla nich emocjonalne oparcie. Wynika z tego, że typowy pan macho byłby dla pań idealnym wyborem, ale … na jedną noc, Pan Wrażliwiec natomiast na całe życie.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB