Czy sprawdzanie potencjalnych partnerów w wyszukiwarce to dobry pomysł?

googlowanie osób

Właśnie przeglądasz propozycje partnerów, które otrzymałeś w swoim profilu. Pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to sprawdzić daną osobę w wyszukiwarce internetowej bądź na portalu społecznościowym. Czy to jednak dobry pomysł?

Wirtualna wszechobecność we współczesnym świecie

Dziś, ciężko o to, by nie być obecnym w jakiś sposób w Internecie. Wpisując czyjeś imię i nazwisko w wyszukiwarce internetowej, najprawdopodobniej trafisz na kilka trafnych wyników – być może będzie to profil na Facebooku, stary blog bądź konto na Instagramie. Oczywiście w takiej sytuacji będzie Ci się wydawało to niezwykle kuszące, by kliknąć i zaspokoić swoją ciekawość. Zapewne pomyślisz, że da Ci to lepszy obraz danej osoby i dowiesz się czegoś ciekawego na jej temat.

Jednak może okazać się to dość zwodnicze, w Internecie możemy zaistnieć z zupełnie innej strony niż w rzeczywistości – zarówno lepszej jak i gorszej.

Zafałszowany obraz – manipulacja nastawienia

Wyszukanie zbyt wielu informacji na czyjś temat może sprawić, że stworzysz fałszywy obraz danej osoby w swojej głowie. W ten sposób pozbawisz pierwsze spotkanie magii i zamiast czuć podekscytowanie, będziesz myśleć tylko o swoich nierealnych, być może zbyt wygórowanych oczekiwaniach.

Oczywiście takie wyszukanie informacji może okazać się przydatne, np. w sytuacji, gdy odkryjesz, że czyjeś zdjęcie profilowe nie było zbyt aktualne albo, że macie wspólnych przyjaciół lub chodziliście do tej samej szkoły. Jednak istnieje zawsze ryzyko, że natrafisz na coś, czego nie chcesz oglądać, np. stare zdjęcia osoby, którą się interesujesz, z byłym partnerem.

Sprawdź siebie

Pomyśl – jakie wyniki pojawiają się w wyszukiwarce na Twój temat. I co, wydaje Ci się, że w ten sposób, ktoś otrzyma pełny obraz Twojej osoby? Ktoś pozna Cię najlepiej? Dobrym pomysłem w takim wypadku będzie zrobienie małych ‘porządków’ online – upewnij się, że wszystkie informacje na Twój temat są prawdziwe i aktualne. Na Facebooku można zmienić swoje ustawienia prywatności, tak, aby jedynie Twoi znajomi mogli mieć dostęp do Twoich zdjęć i postów. To może być dobry pomysł, szczególnie, jeśli jesteś użytkownikiem portalu randkowego bądź poszukujesz pracy.

Randkuj bezpiecznie z eDarling

W eDarling to my sprawdzamy, czy kontaktowanie się z daną osobą jest bezpieczne. Nasi pracownicy codziennie weryfikują nowe wpisy i profile, aby następnie zaprezentować je innym Użytkownikom. Jeśli sądzimy, że jakiejś osobie nie zależy na odnalezieniu poważnego partnera i związku bądź podejrzewamy, że chodzi o spamy lub dane w profilu są fałszywe, nie przedstawiamy jej w ogóle innym Użytkownikom. W ten sposób udaje nam się zablokować tych, którzy mają inny, niezgodny z działalnością eDarling, cel.

Życzymy Wam powodzenia w randkowaniu online! Zarejestruj się już dziś i randkuj bezpiecznie z eDarling.

Źródła

http://www.edarling.se/guide/singelliv-partnersok/googla-partnerforslag

O autorze: Asia Smiger Zobacz więcej artykułów autorstwa Asia Smiger

Banner FB