Array

Dlaczego jestem sama- dowiedz się!

Dlaczego jestem sama?

jestem sama

Życie singielki ma co prawda swoje zalety, jednak na dłuższą metę może być męczące i istnieje ryzyko, że stanie się źródłem frustracji. Nie jest bowiem łatwo codziennie zasypiać samej, jeść śniadania w pojedynkę i zamartwiać się faktem, że nie mamy z kim pójść na ślub koleżanki. W głowie kłębią się pytania: Dlaczego nadal jestem sama? Co takiego mają inne kobiety, czego mi brakuje? Co mogę zrobić, by wreszcie odnaleźć miłość? eDarling radzi, jak uporać się z przeszkodami, które często powstrzymują nas przed spotkaniem „tego jedynego”.

„Dlaczego jestem sama?” i bagaż przeszłości

Czasem ma rozmiary wielkiej walizy, wypchanej po brzegi doświadczeniami, a innym razem jest tylko małą podręczną torebką. Bagaż przeszłości – nasza pamiątka po byłych partnerach – niezależnie od wielkości zawsze wywiera ogromny wpływ na charakter naszych późniejszych relacji. Chcąc nie chcąc, wiele z nas ma za sobą kilka mniej lub bardziej udanych związków, które nierzadko pozostawiają po sobie ślad w sercu. Niestety dopóki nie uporamy się z demonami przeszłości, będą one mieszać w naszym życiu uczuciowym.

Nasza rada: Samo uświadomienie sobie, że nie pogodziłaś się jeszcze z faktem rozstania z byłym partnerem stanowi już duży krok naprzód. Jeśli jego fotografia lub samo wspomnienie wspólnie spędzonych chwil nadal wywołują w Tobie lawinę emocji, oznacza to, że nie otworzyłaś się jeszcze na nowy związek. Najlepszym lekarstwem na zranione serce jest akceptacja i próba wybaczenia – zarówno byłemu partnerowi jak i sobie samej. Gdy przestaniesz oglądać się wreszcie za siebie, będziesz w stanie zauważyć drzwi, które być może właśnie się przed Tobą otwierają – nowe możliwości i nowy rozdział w życiu.

Czekanie na księcia na białym rumaku

Każdy jest kowalem własnego losu, każdy ma w sobie potencjał, by spełniać marzenia. Zrzucając odpowiedzialność za własne samopoczucie na barki partnera, krzywdzisz przede wszystkim siebie, bo jeśli Twoje szczęście zależy wyłącznie od innych ludzi, to jest bardzo ulotne. Komplement czy prezent od ukochanego wprawi Cię co prawda w doskonały nastrój, jednak chwilowy brak zainteresowania z jego strony może być dla Ciebie powodem do rozpaczy.

Nasza rada: Jeśli nie chcesz już więcej pytać swojego odbicia w lustrze „Dlaczego jestem sama?”, warto dowiedzieć się, co sprawia Ci szczerą radość niezależnie od tego, czy jesteś akurat singielką, czy masz u swojego boku kochającego partnera. Nie oczekuj, iż kolejny mężczyzna, z którym zaczniesz się spotykać sprawi, że Twoje życie nabierze barw jak za sprawą czarodziejskiej różdżki. Dopiero gdy będziesz czuła się szczęśliwa sama ze sobą, w swoim własnym towarzystwie, przyciągniesz do siebie wymarzonego partnera.

„Dlaczego jestem sama?” i rutyna w życiu

Jeżeli jesteś samotna już od dłuższego czasu, a Twoje poszukiwania miłości nie przynoszą efektów, zapewne momentami tracisz nadzieję, że Twoje życie uczuciowe kiedykolwiek zmieni się na lepsze. Prawdopodobnie nawet randki z nowo poznanymi mężczyznami stały się nieco rutynowe: podobni ludzie, te same miejsca, te same stare żarty i wciąż jeden rezultat – rozczarowanie.

Nasza rada: Nie bój się ryzyka i skończ z rutyną, która wdarła się nieproszona w Twoje życie. Zamiast jako miejsce spotkania po raz kolejny wybierać dobrze znaną kawiarnię, pozwól drugiej stronie wykazać się inicjatywą. Daj się zaskoczyć i nie planuj randki z góry. Odrobina spontaniczności wniesie nową jakość w Twoje życie i sprawi, że na nowo nabierzesz ochoty na flirtowanie i poznawanie mężczyzn.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB