Najlepszy czas na miłość to zdecydowanie jesień!

jesień

Mówi się, że każda pora jest dobra na miłość, ale to właśnie w jesieni jest coś wyjątkowego, co sprawia, że nasze serca biją mocniej, a pocałunki mają jeszcze bardziej wyjątkowy smak.

Po letniej opaleniźnie nie ma już śladu, wakacje dawno za nami, a do Bożego Narodzenia pozostało jeszcze parę dobrych tygodni. Być może niektórym z nas jesień kojarzy się ze smutkiem, melancholią i pogodą wywołującą depresję. Nie zapominajmy jednak, że każda pora roku ma swoje zalety. Mimo że za oknem robi się coraz ciemniej, a temperatura nieubłaganie spada, nie ma chyba lepszej pory na zakochanie i flirt. Naszym zdaniem jesień to wprost idealny czas na miłość! Nie wierzycie? Przekonajcie się sami!

Coraz krótsze dni

Być może niektórym trudno pożegnać się z przyjemną temperaturą na zewnątrz i słońcem goszczącym na niebie przez większą część dnia. Skupmy się jednak na pozytywnych aspektach jesieni – długie wieczory są doskonałą okazją, by spędzić trochę czasu w domowym zaciszu, tylko we dwoje. Żadna inna pora roku nie sprzyja tak leniuchowaniu na kanapie z kubkiem gorącej herbaty w objęciach ukochanej osoby!

Bogactwo kolorów

Kto twierdzi, że jesień musi się kojarzyć z szarością, chyba nigdy nie wybrał się na jesienny spacer na łonie natury! Barwne liście mieniące się całą paletą barw, od delikatnej zieleni aż po soczystą czerwień, są świetną zachętą do długich przechadzek po parku.

Nie jest także wielką tajemnicą, że łatwiej jest rozmawiać o uczuciach, kiedy spacerujemy na łonie natury trzymając się za ręce, niż gdy siedzimy naprzeciwko siebie, patrząc sobie prosto w oczy. Warto mieć to na uwadze, gdy wybieramy miejsce na pierwszą randkę, zwłaszcza jeśli nasza sympatia jest nieco nieśmiała.

Czas na miłość i czas na wspomnienia

Naukowcy potwierdzają, że szanse na zakochanie się w drugiej osobie bardzo wzrastają, jeśli spędzamy z nią czas w sposób, który przypomina nam o szczęśliwych chwilach z dzieciństwa.

Któż z nas jako dziecko nie zbierał żołędzi czy kasztanów, by następnie tworzyć z nich fantazyjne zwierzątka i żołnierzyki? Pamiętacie korale wykonane z jarzębiny lub bukiety z kolorowych liści? Na samą myśl o tych beztroskich jesiennych zabawach od razu poprawia się nam nastrój. Może więc warto jest wpleść kilka z tych chwil w Waszą romantyczną randkę we dwoje? Gwarantujemy, że wygłupy wśród szeleszczących liści pomogą Wam pokonać nieśmiałość i przełamać pierwsze lody. Najważniejsze jest poczucie humoru i odrobina fantazji. Jesienią o to nie trudno – jest w końcu idealnym czasem na miłość!

Czas na miłość i na nowy rozdział w życiu

Przez lata poeci i artyści utożsamiali jesień ze schyłkiem, zmierzchem albo końcem jakiejś ery. Nie zapominajmy jednak, że w dzisiejszych czasach ta niekorzystna etykietka nie jest już aktualna. W końcu to właśnie jesienią ma miejsce wiele zmian i nowości w naszym życiu: pierwszy dzień szkoły, nowy rok akademicki, zmiany w pracy, czy choćby prezentacja nowej kolekcji mody. Co więcej, każde z tych wydarzeń jest niepowtarzalną szansą do nawiązania nowych znajomości. Czy można sobie wyobrazić bardziej sprzyjający okres na poznawanie innych osób i lepszy czas na miłość?

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB