Bycie singlem nie zawsze jest łatwe

bycie singlem

Single kojarzą się z osobami wolnymi, niezależnymi. Takimi, które nie muszą uwzględniać partnera przy podejmowaniu decyzji oraz myślącymi wyłącznie o sobie. Dla wielu to powód do radości. Jednak w życiu zdarzają się sytuacje, w których bycie singlem bywa uciążliwe.

Porcja dla jednej osoby

Samo kupowanie żywności oraz przyrządzanie obiadu dla jednej osoby bywa czasem problematyczne. Poza tym gotowanie w pojedynkę nie sprawia takiej przyjemności, jak wspólne przygotowywanie posiłków. Dlatego dobrą alternatywą może być zamówienie czegoś na wynos lub spotkanie z przyjaciółmi.

Bycie singlem a służbowa kolacja

Zaproszenie na służbową kolację wraz z osobą towarzyszącą również może postawić samotną osobę w krępującej sytuacji. Warto wtedy poprosić o pomoc przyjaciół. Czas zainwestowany w liczne rozmowy telefoniczne aż do znalezienia partnera na dany wieczór może zaoszczędzić późniejszych znaczących spojrzeń oraz niezręcznych pytań.

Impreza rodzinna

Czas spędzony w kręgu rodziny nie zawsze przebiega tak, jakby się sobie tego życzyło. A bycie singlem niestety nie ułatwia przetrwania uroczystości rodzinnych. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to nieuchronnie powracające pytanie: „Czy jest ktoś szczególny w twoim życiu?” Krewni po prostu nie potrafią inaczej.

Tak długo, jak pozostanie choć jeszcze jeden singiel w rodzinie, tak długo będzie on wypytywany o partnera. Tym troskliwym krewnym, przyjdzie również szybko do głowy jakaś znajoma osoba, która mogłaby zająć wolne miejsce u boku singla. Tłumaczenie się ze swojej aktualnej sytuacji życiowej oraz odpieranie prób swatania, nie należą do najprzyjemniejszych zajęć. Warto jednak starać się traktować wszelkie uwagi z humorem.

Samotne wieczory

Po męczącym dniu przyjemnie jest wyciągnąć się w ciszy i spokoju na własnej kanapie. Jednak podczas niektórych wieczorów bycie singlem staje się uciążliwe. Gorące objęcie bliskiej osoby oraz możliwość opowiedzenia wszystkiego, co leży na sercu, to częste powody tęsknoty za towarzystwem drugiej połowy. Naturalnie można zwrócić się do przyjaciół, ale oni mają własne życie i nie zawsze są do dyspozycji, a poza tym, to jednak nie to samo.

Weekend singla

Niemal każdy od czasu do czasu ma ochotę zaszaleć w weekend. Niestety wielu przyjaciół żyje w związkach i spędza czas wolny ze swoją drugą połową. Bycie singlem wśród par może okazać się odrobinę deprymujące. Przymilanie, przekomarzanie oraz używanie pieszczotliwych imion budzi tęsknotę za własną drugą połową.

Bycie singlem ma oczywiście wiele zalet. Warto więc korzystać z tego okresu w życiu, być szczęśliwym oraz czerpać z niego radość tak długo, jak się tego pragnie. A w przypadku chęci zakończenia tej fazy oraz rozpoczęcia poszukiwań partnera, warto zwrócić się do portalu eDarling.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB