Związek na odległość

Na odległość

Bycie w związku, podczas gdy oboje żyjecie w zupełnie różnych miejscach, może być trudnym wyzwaniem. Nie oznacza to jednak, że powinniście się poddawać i skreślać Waszą relację. Taka sytuacja może być świetnym sprawdzianem dla Waszego uczucia.

Związek na odległość – czy warto?

Udało Ci się w końcu znaleźć tę jedyną i wyjątkową osobę, nigdy wcześniej nie wydarzyło Ci się coś tak niezwykłego? Jedyny problem to geograficzna odległość między Wami. Mieszkacie w dwóch różnych miastach, być może nawet państwach, dlatego zastanawiasz się, czy uda Wam się stworzyć związek na odległość.

Nie ma się, co oszukiwać, taka relacja jest zdecydowanie o wiele trudniejsza do utrzymania niż układ, kiedy, na kolejne spotkania nie musisz czekać tygodniami czy też miesiącami. Jednak nie jest to niewykonalne! Kiedy bardzo zależy Wam na sobie, oboje powinniście włożyć wiele starań w to, by kilometry nie były dla Was przeszkodą w byciu razem.

Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Hong Kongu, relacja typu związek na odległość może prowadzić do tego, że między zakochanymi utworzy się głęboka więź, ponieważ takie pary mają tendencję do częstszego dzielenia się osobistymi myślami i uczuciami. Chęć zbliżenia się do siebie pomimo odległości motywuje obie strony do większego zaangażowania i starań o utrzymanie związku.

Jak sprawić, by związek na odległość był udany?

1 Starajcie się zsynchronizować

Nawet, jeśli fizycznie nie możecie być akurat razem, to nadal jest możliwe, byście dzielili ze sobą miłe chwile. Możecie, np. wybrać film, który obejrzycie w tym samym czasie i potem podzielicie się wrażeniami. Dzięki nowoczesnej technologii komunikacyjnej możecie się nawet umówić na wspólny posiłek. Takie wspólne czynności, pomimo odległości, pomogą Wam poczuć się bliżej siebie.

2 Rozwiązujcie konflikty

Związek na odległość może prowadzić do nieporozumień zwłaszcza w sytuacji konfliktowej. Zaletą jest fakt, że oboje macie czas na przemyślenie sytuacji i swojego zachowania. Możecie, np. umówić się na omówienie konfliktu następnego dnia, by uniknąć niepotrzebnych i impulsywnych reakcji.

3 Bądźcie elastyczni

Dobrze będzie, jeśli ustalicie jak często i kiedy możecie ze sobą porozmawiać. Jednak nie powinniście oczekiwać, że druga strona będzie zawsze akurat wtedy dostępna. Wspólne oczekiwania powinny być jasne dla obojga partnerów, jednak liczcie się z tym, że nie mogą być one zawsze spełnione.

4 Angażujcie się po równo

Jeśli to Ty zawsze inicjujesz Wasze rozmowy, daj również drugiej stronie się wykazać. Jeśli jedynie Ty wkładasz wysiłek w to, by kontakt między Wami był regularny, umożliwiasz partnerowi przybieranie biernej postawy w Waszej komunikacji. Dlatego następnym razem, oprzyj się pokusie wysłania kolejnej wiadomości i pozwól, by to druga strona tym razem podjęła wysiłek.

Źródła

https://psychologies.co.uk/love/how-to-make-a-long-distance-relationship-work.html

O autorze: Asia Smiger Zobacz więcej artykułów autorstwa Asia Smiger

Banner FB