Prezent dla Niego: najlepsze i najgorsze upominki dla Twojego partnera!

Prezent na Walentynki

W nawale obowiązków często zapominamy o ważnych datach, takich jak zbliżające się wielkimi krokami Święto Zakochanych. Aby ułatwić Ci wybór odpowiedniego prezentu na tę okazję, zespół eDarling pod kierownictwem dr psychologii Wiebke Neberich spytał blisko 500 użytkowników portalu o ich opinię na temat najlepszych i najgorszych walentynkowych upominków1. Jeśli jeszcze nie wiesz na jaki prezent na walentynki dla niego się zdecydować, koniecznie skorzystaj z naszych porad!

NAJLEPSZY PREZENT NA WALENTYNKI DLA NIEGO

1 Kolacja we dwoje

Sięgając po gotowe dania skrycie marzymy o posiłkach własnego wyrobu spożytych w towarzystwie partnera w domowym zaciszu. Jak pokazało badanie eDarling, Romantyczna kolacjadla ponad połowy panów (57,3%) to właśnie samodzielnie przygotowana kolacja – niespodzianka byłaby wymarzonym prezentem z okazji Dnia Zakochanych. Jeśli jednak masz dwie lewe ręce do gotowania, a przebywanie w kuchni nie sprawia Ci żadnej przyjemności, zarezerwuj stolik w romantycznej restauracji i spędź z ukochanym niezapomniane chwile. Aż jedna trzecia spytanych przez eDarling singli stwierdziła, że taka kulinarna niespodzianka sprawiłaby im mnóstwo radości!

Jeśli romantyczne kolacje zdarzają Wam się dość często, na walentynki możesz spróbować zaoferować coś nieco innego, jak np. wieczór z degustacją czekolady. Taki czekoladowy, walentynkowy wieczór na pewno będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli Twój partner jest łasuchem.

2 Prezent na walentynki wykonany samodzielnie

Prawie co trzeci singiel biorący udział w badaniu eDarling ucieszyłby się z upominku samodzielnie wykonanego przez ukochaną. Świetny pomysł na prezent na walentynki dla niego to np. album z Waszymi wspólnymi zdjęciami.

3 Książka

Choć jak wynika z najnowszych sondaży Polacy coraz rzadziej sięgają po książki, to nasze badanie wyraźnie pokazuje, że wśród singli szukających swojej drugiej połowy na eDarling znajdzie się niejeden amator słowa pisanego. Aż co piąty mężczyzna stwierdził, że ucieszyłby się z ciekawej książki opatrzonej osobistą dedykacją. Jeśli sama masz w sobie żyłkę poety, spróbuj z okazji Dnia Zakochanych wręczyć swojemu wybrankowi własnoręcznie napisany list miłosny lub wiersz. ParyżZ pewnością Twoja sympatia doceni ten romantyczny gest!

4 Wspólny wyjazd

Jeśli Twój wybranek jest typem odkrywcy i podróżnika, zaskocz go spontanicznym wypadem na weekend do jednego z europejskich miast. Jak pokazało badanie eDarling, aż co piąty mężczyzna taki pomysł na walentynki uważa za strzał w dziesiątkę!

5 Coś dla ucha – płyta lub bilet na koncert ulubionego zespołu

Zdaniem co czwartego singla impreza niespodzianka to bardzo udany pomysł na prezent na walentynki dla niego. Alternatywnym pomysłem jest np. zakup dwóch biletów na koncert jego ulubionej kapeli. Jak pokazuje nasze badanie, ponad 10% singli ucieszyłaby możliwość wyszalenia się przy rytmach ukochanej muzyki.

Dodatkowo, co szósty z badanych mężczyzn przyznał, że marzy o płycie ulubionego zespołu.

6 Markowe perfumy

Jak pokazuje nasze badanie, aż co trzeci badany ucieszyłby się z markowych perfum. Zanim jednak zdecydujesz się na ich zakup, sprawdź, które zapachy lubi GadżetTwój ukochany. Jeśli uda Ci się wybrać odpowiednie, na pewno sprawisz mu dużo radości.

7 Gadżety

Wśród naszych respondentów, sporą popularnością cieszą się gadżety elektroniczne i firmowe zegarki. Mogłoby się wydawać, że to mało romantyczne podarunki, jednak praktyczni mężczyźni na pewno ucieszą się z nawigacji do auta, nowego telefonu, mp3, czy innej tego typu „drobnostki”.

7 Coś nietypowego

W Twoim mężczyźnie ciągle kryje się mały chłopiec? Zabierz go do wesołego miasteczka! Twój partner lubi adrenalinę? Zafunduj mu skok na bungee, wyścigi na gokartach lub lot paralotnią! Twój ukochany lubi ruch? Zabierz go na ściankę wspinaczkową, przejażdżkę ferrari lub… czołgiem!

Takim prezentem na pewno zrobisz na ukochanym ogromne wrażenie, a Wasze wspólne walentynki zapadną mu w sercu na zawsze.

NAJGORSZY PREZENT NA WALENTYNKI DLA NIEGO

Nie, tylko nie to!

Nie jest wielkim zaskoczeniem, że aż sześciu na dziesięciu badanych za najgorszy prezent z okazji walentynek uznało zakończenie związku przez partnerkę. Jeśli jednak powzięłaś już ostateczną decyzję, postaraj się nie przekazywać jej partnerowi w dniu 14 lutego. Nie rań drugiej osoby bardziej, niż jest to konieczne.

Znienawidzony prezent na walentynki dla niego – nietaktowny poradnik

Chcesz zmotywować ukochanego, by bardziej zadbał o siebie lub sprawić, by popracował nad właściwymi manierami? Nie ma w tym nic złego. Zdecydowanie odradzamy jednak walentynki jako okazję do poruszania tych tak delikatnych spraw. Nasi ankietowani zdecydowanie stwierdzili, że poradniki o diecie, zachowaniu w związku bądź sztuce savoir-vivre należą do upominków, które mogą zaszkodzić Waszym relacjom.

Kicz czy nie kicz, oto jest pytanie

Radzimy, byś poszukując idealnego upominku dla ukochanego szerokim łukiem omijała stoiska z maskotkami i kiczowatymi dekoracjami w kształcie serca! Nienajlepszym prezentem wydają się także być słodkości kupione w pośpiechu w najbliższym supermarkecie. Twoja sympatia może poczuć, że skoro nie zadałaś sobie nieco więcej trudu wymyślając prezent na walentynki dla niego, to po prostu nie zależy Ci na Waszym związku.

Wskazówka: Warto przecież poświęcić trochę czasu, by potem ujrzeć błysk szczęścia w oczach wybranka i jego promienny uśmiech!

Slipy, bokserki, stringi…

Choć bielizna to tzw. prezent uniwersalny, wręczany na przeróżne okazje, to jak pokazuje badanie eDarling panowie zdecydowanie nie przepadają za tego typu upominkami akurat w Dniu Zakochanych. Wystrzegaj się więc mało seksownych flanelowych piżam i praktycznych wielopaków bielizny. Przecież walentynkowy prezent ma być niepowtarzalny i osobisty!

A jakie są Twoje pomysły na prezent na Walentynki dla mężczyzny? Napisz!

Źródła

1 W 2011 roku zespół eDarling pod kierownictwem dr psychologii Wiebke Neberich zapytał ponad 900 polskich singli zarejestrowanych na portalu o ich opinię na temat najlepszych i najgorszych prezentów na Dzień Zakochanych.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB