6 noworocznych postanowień, które ulepszą Twój związek

Nowy Rok

Nowy Rok właśnie się zaczął, a Ty zastanawiasz się, co możesz sobie tym razem postanowić, by kolejny rok był jeszcze lepszy. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji na postanowienia noworoczne, które wzbogacą Twój związek.

1. Noworoczne postanowienie: słuchaj uważniej

To jedno z ważniejszych postanowień, które zaowocuje nie tylko w Twoim związku, ale i w pozostałych obszarach życia, gdzie masz do czynienia z innymi ludźmi. Nie jest to łatwa umiejętność, jednak można się jej nauczyć. Wystarczy, że podczas rozmowy z ukochaną osobą, skupisz się na tym, co ma Ci do przekazania i wysłuchasz jej słów do końca. Nie przerywaj, nie wtrącaj niczego od siebie, choć ten jeden raz! Cierpliwie wysłuchaj, a wtedy będziesz mieć możliwość, by zrozumieć i móc tym samym lepiej odpowiedzieć drugiej stronie. Przekonasz się, że Twój partner to doceni!

2. Postanowienie noworoczne: naucz się doceniać

Niezwykle łatwo przychodzi nam branie wszystkiego za pewnik, a już szczególnie, gdy przyzwyczaimy się do tego, co mamy. I tak jest też pewnie z Twoim związkiem, zapominasz często o tym, by choć od czasu do czasu zatrzymać się i docenić ukochaną osobę. Pomyśl czasem, jakie to szczęście, że macie siebie nawzajem. W natłoku codziennych zajęć, nie dostrzegamy często tych rzeczy, za które warto być wdzięcznym. W Nowym Roku – spójrzcie na to, co udało Wam się razem osiągnąć do tej pory i cieszcie się kolejnym wspólnym rokiem!

3. Noworoczne postanowienie: zaplanuj regularne randki

Jesteście razem już od jakiegoś czasu, być może nawet mieszkacie razem, w tej sytuacji może być tak, że w Waszej relacji brakuje romantyzmu i spontaniczności. Warto, więc zadbać o to, by w Waszym związku znowu zapłonęła iskra. Zapewne oboje tęsknice za czasami, kiedy chodziliście na romantyczne randki i przed każdym spotkaniem czuliście ekscytację i niecierpliwość. Zacznijcie, więc ponownie chodzić na randki! Nie pozwólcie, by przyzwyczajenie zabiło romantyzm w Waszym związku.

4. Postanowienie noworoczne : bądź szczery

Szczerość jest niezwykle ważna w relacji pomiędzy dwojgiem ludzi. Bez niej nie istnieje zaufanie, które jest najważniejszą z wartości w związku. Szczególnie istotne jest mówienie sobie otwarcie o tym, co czujemy, ukrywanie emocji przed partnerem zaszkodzi relacji. Prawdziwa i głęboka więź pomiędzy dwojgiem kochających się ludzi opiera się na uczciwości oraz bliskości emocjonalnej. Nie bój się wyrażania swoich odczuć przed osobą, którą kochasz!

5. Noworoczne postanowienie: naucz się empatii

Czasem, skupiając się jedynie na swoich emocjach, zapominasz o tym, by pomyśleć, co czuje druga osoba. Szczególnie łatwo o tym zapomnieć w sytuacji konfliktowej. To zrozumiałe, że każdy z Was może mieć odmiennie zdanie na pewne tematy. Nie musi to jednak oznaczać, że zawsze masz rację. Warto postawić się czasem w sytuacji drugiej osoby i pomyśleć, co ona może czuć i myśleć w danej chwili. Wtedy łatwiej będzie Wam obojgu nawzajem się zrozumieć.

6. Postanowienie noworoczne : zacznij się cenić

Pamiętaj też o sobie i o tym, jak chcesz by Twój partner Cię traktował. Jeśli nie podoba Ci się coś w Twoim związku od dłuższego czasu – pora to zmienić! Wymagaj zawsze szacunku, zaufania i miłości od osoby, którą Ty kochasz. Nie pozwól nigdy źle się traktować – trwając w toksycznej relacji, unieszczęśliwiasz siebie, a przecież chcesz, by Twoje życie było szczęśliwe!

Jeśli akurat nie jesteś w związku, warto jednak przyjrzeć się tym postanowieniom, które zaowocują w przyszłości i kto wie, może ułatwią Ci odnalezienie właściwej osoby.

Niech Nowy Rok będzie czasem właściwych decyzji, zmian na lepsze i pełnym miłości!

A może Twoje postanowienie noworoczne to: znaleźć miłość? Spróbuj z eDarling i zarejestruj się.

Źródła

http://love.allwomenstalk.com/new-years-love-resolutions-that-will-benefit-your-relationship

O autorze: Asia Smiger Zobacz więcej artykułów autorstwa Asia Smiger

Banner FB