Jak zatrzymać przy sobie mężczyznę?

Kobieta i mężczyzna

Marzeniem wielu kobiet jest umiejętność łatwego uwodzenia mężczyzn. Życie pokazuje jednak, że być może nie jest trudno poderwać mężczyznę, znacznie większy wysiłek należy włożyć w utrzymanie zainteresowania partnera swoją osobą.

Prawdą jest, że mężczyźni to zdobywcy, którzy mniej cenią sobie coś, co przyszło im dostać bez większych problemów. Gdy poderwą kobietę, lub ewentualnie sami zostaną poderwani, często z biegiem czasu okazują swojej partnerce coraz mniejsze zainteresowanie. Znacie powiedzenie „nie chodzi o to, aby złapać króliczka, ale by go gonić”? Wiele w nim ponadczasowej prawdy.

Poniżej znajdziecie wskazówki, których kobiety powinny przestrzegać, jeśli chcą utrzymać zainteresowanie swojego mężczyzny.

Nie pozwól zapomnieć partnerowi, jak atrakcyjną kobietą jesteś

Jeśli czujesz, że Twoja druga połowa Cię zaniedbuje, poświęca Ci coraz mniej czasu i zainteresowania… Zajmij się sobą. Znajdź sobie hobby, wychodź z domu, żyj pełnią życia. Pokaż partnerowi, jak bardzo ciekawą osobą jesteś, na nowo wzbudź w nim zainteresowanie. Niech nie myśli, że wie o Tobie już wszystko, daj mu możliwość odkrywać Cię na nowo, zaskakuj go. Rozwój osobisty wpłynie dobrze nie tylko na Twój związek, ale przede wszystkim przyniesie korzyści Tobie. Wzrośnie Twoje poczucie własnej wartości, sama zaczniesz lepiej się postrzegać. Będzie miało to kolosalny wpływ na to, jak inni, w tym Twój partner, zaczną widzieć Ciebie.

Nie pozwól, aby związek, w którym jesteś, był Twoim jedynym hobby. Rozwijaj się, powtarzaj sobie, że jesteś atrakcyjna, szanuj sama siebie. Wówczas Twój partner na pewno będzie Tobą ciągle zainteresowany. Stawiając na samorozwój, wykreujesz jednocześnie swoją własną przestrzeń, do której nie będziesz musiała zapraszać mężczyzny. Wprowadzisz tym samym do Waszego związku odrobinę tajemnicy, a to zawsze dobrze działa na mężczyzn.

Nie rywalizuj o swojego mężczyznę z innymi kobietami

Kobiety lubią wdawać się między sobą w rywalizację, w tym często o mężczyzn. Skoro Twój partner wybrał Ciebie, znaczy to, że Cię kocha. Inne kobiety nie mają wówczas szans w starciu z Tobą. Jesteś zbyt dobra, by wdawać się w walkę. Powtarzaj to sobie za każdym razem, gdy inna kobieta próbuje wciągnąć Cię w rywalizację o Twojego mężczyznę. Jeśli partner Cię kocha, szanuje i podziwia, nie masz powodów do obaw. Walcząc z inną kobietą, pokażesz mu, że nie jesteś pewna swojej wartości, wyślesz komunikat, że ta druga może być dla Ciebie zagrożeniem, bo jest od Ciebie ciekawsza. Zapewne nie chcesz, aby do takich wniosków doszedł Twój mężczyzna.

okładka magazynu

Zadaj sobie pytanie, czy jako mężczyzna, chciałabyś związać się z taką kobietą, jak Ty

Często kobiety zapędzaja siebie w kozi róg. Tak zapominają się w narzekaniu i wiecznym wytykaniu partnerowi błędów, że nie potrafią spojrzeć na siebie z boku.* To naturalne, że z biegiem czasu partnerzy pozostający w związkach nie starają się już tak bardzo, jak na początku znajomości. Wspólne życie powszednieje, a to prowadzi do coraz częstszego narzekania. Kobiety z uwodzicielek zamieniają się często w gderające partnerki. Jeśli czujesz, że partner oddala się od Ciebie, a Ty chcesz zatrzymać go przy sobie, spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie, z jaką kobietą Ty chciałabyś być, gdybyś znalazła się w skórze swojego mężczyzny. Na pewno nie byłaby to dziewczyna mająca ciągłe pretensje. Naturalnie, czasem trzeba trochę ponarzekać, ale dla dobra Waszego związku ważne jest, abyś nie kojarzyła się partnerowi głównie z pretensjami. Odpowiedz więc sobie na pytanie, co sprawiłoby radość Twojemu partnerowi? Częstsze wspólne oglądanie filmów? Wspólne wyjścia na mecze? Wyjazdy, którymi razem możecie się cieszyć? Wycieczki rowerowe? Możliwości jest wiele. Spróbuj towarzyszyć mu w jego pasjach, ciesz się nimi i bądź przy nim, gdy się im oddaje. Przybliży Cię do partnera i pozwoli mu przyznać samemu przed sobą, jak dobrze mu w związku z Tobą mimo, iż czasem masz do niego pretensje (z jego męskiej perspektywy zapewne nieuzasadnione). Twoje narzekania na to, że znów nie wyrzucił śmieci, będzie znosił wówczas lepiej.

10 przykazań kobiety, która wie, jak utrzymać mężczyznę*:

  1. To za czym się uganiasz, ucieka Ci sprzed nosa.
  2. Twój stosunek do siebie decyduje o tym, jak widzą Cię inni.
  3. Kiedy jest ta niezaprzeczalna iskra, nie ma mowy o konkurencji.
  4. Mężczyzna zapomni, co dla niego znaczysz, jeśli mu o tym nie przypomnisz.
  5. Większość kobiet oczekuje od mężczyzn tego, co powinny dać sobie same.
  6. Związek, w którym za bardzo się starasz, prawdopodobnie jest do niczego.
  7. Mężczyźni nie reagują na słowa, ale na brak kontaktu.
  8. Jeśli on nie podaje konkretnej godziny, randka jest nieaktualna.
  9. Możesz sobie pozwolić na powiedzenie o wiele więcej z humorem, niż gdybyś mówiła z kamienną twarzą.
  10. Najatrakcyjniejszym przymiotem człowieka jest godność.

Więcej na temat wymienionych 10 punktów oraz tego, jak kobieta może utrzymać zainteresowanie mężczyzny, znaleźć można w najnowszym wydaniu specjalnym miesięcznika „Sens”: „Sens o Miłości”.

Serdecznie zapraszamy do lektury! http://zwierciadlo.pl/magazyn/sens

okładka czasopisma

Źródła

*Źródło: Artykuł: J. Olekszyk, „Przykazania szczęśliwej zołzy”, wydanie specjalne miesięcznika „Sens”: „Sens o Miłości”

O autorze: Kasia Hirt Zobacz więcej artykułów autorstwa Kasia Hirt

Banner FB