Różnorodność znajomości

różni znajomi

Człowiek jest istotą społeczną, dlatego też potrzebuje wokół siebie obecności innych ludzi. Nawiązuje różnego rodzaju relacje z członkami swojej rodziny, przyjaciółmi, znajomymi czy z życiowym partnerem. W życiu zawiera się znajomości, z których niektóre trwają latami, a inne są jedynie przelotne i bez zobowiązań. Niektóre z nich przekształcają się w przyjaźnie, inne nieoczekiwanie zmieniają się w niezobowiązujące flirty, by z czasem stać się miłością naszego życia.

Gdy Amor celuje w nasze serce…

Przelotne znajomości nawiązujemy na co dzień na przykład w autobusie, pobliskim markecie czy też na imprezie urodzinowej u koleżanki. Takie kontakty zwykle kończą się na jednej rozmowie czy uśmiechu, który poprawia nam humor i dodaje pewności siebie. Zdarzają się jednak i takie sytuacje, które zapadają nam w pamięci, ponieważ dana osoba zrobiła na nas duże wrażenie. Wówczas od razu wiadomo, że warto by było nie stracić jej z oczu i spotkać się ponownie. Niekiedy takie znajomości przeradzają się w trwałe uczucie. Być może to właśnie takie wydarzenie należy określić mianem miłości od pierwszego wejrzenia.

Nieznajomy, a jednak znajomy

Niektóre osoby od razu wydają się sympatyczne i przyjazne, a inne niestety nie. Ocena na podstawie wyglądu zewnętrznego może być bardzo mylna. Z tego powodu nie powinno wydawać się pochopnych opinii o nowo poznanych osobach. Warto zadać sobie trud oraz zainwestować trochę czasu, dla lepszego ich poznania i wydania obiektywnej opinii. Zdarza się, że na początku znajomości nie darzy się kogoś sympatią. Bywa jednak, że z czasem uczucia te ulegają diametralnej zmianie i zwykła znajomość przeradza się w miłość.

Dzięki procesowi wzajemnego poznawania się, odkrywaniu charakteru drugiej osoby, staje się ona nam coraz bliższa. Odkrycie czegoś szczególnego, o czym nie można zapomnieć podsyca wyobraźnię. Jeśli z niecierpliwością i utęsknieniem czekamy na następne spotkanie, jest to oznaką, że nie jest to tylko zwykła znajomość. Szczęściu i stałemu związkowi nie stoi już nic na przeszkodzie.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB