Zaangażowanie się w związek: jego różne formy

Zaangażowanie się w związek

Zaangażowanie jest jednym z najważniejszych budulców stabilnego związku i decyduje o dalszym kierunku jego rozwoju.

Zaangażowanie podstawą każdego związku

Zaangażowanie w utrzymaniu miłości to działania mające na celu budowanie stałego związku. To już nie tylko bycie zakochanym z wzajemnością, lecz świadoma decyzja chęci pozostania w stałym związku, gdyż jest on jak najbardziej satysfakcjonujący.

Zaangażowanie na początku związku

Kobiety wchodzące w związek z mężczyzną uzewnętrzniają często swoje zaangażowanie i wymagają przy tym tego samego od partnera. Mężczyźni nie mają jednak takich tendencji. Często strach przed rozczarowaniem jest przyczyną braku wylewnego okazywania uczuć. Statystycznie mężczyźni dłużej dochodzą do siebie po zawodzie miłosnym niż kobiety. Nie znaczy to, że nie darzą partnerki szczerą miłością tylko, że są bardziej powściągliwi. Mężczyźni są po prostu inni. Potrzebują więcej czasu, by pogłębić istniejącą więź uczuciową.

Równowaga w związku

Zaangażowanie powinno rosnąć wraz z rozwojem miłości między partnerami. Jego nasilenie można kontrolować. Jest ono bez wątpienia idealnym budulcem stabilnego związku, pod warunkiem, że jest obustronne. Gdy tylko jeden z partnerów angażuje się w związek, po pewnym czasie zaczyna odczuwać, że jest wykorzystywany. Jedna strona będzie tylko brała, podczas gdy dawała.

U niektórych par poziom zaangażowania wykazuje nieznaczny spadek po latach trwania w związku, u innych utrzymuje się na takim samym poziomie jak w początkowej fazie. Bez odrobiny poświęcenia ze strony obojga partnerów, związek nie ma szansy przetrwania. Wszystkie relacje międzyludzkie wymagają nakładu energii oraz pracy. Należy więc nauczyć się sztuki brania i dawania, by związek partnerski pozostał stały i stabilny.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB