Wpływ sportu na życie uczuciowe

Pozytywny wpływ sportu na związek

Nie jest tajemnicą, że w miarę regularne uprawianie sportu ma niezywkle dobry wpływ zarówno na ciało, jak i umysł osoby, która trenuje. Rozwija pewność siebie i poczucie właśnej wartości, co potwierdza również najnowsze badanie przeprowadzone przez portal eDarling! Wspomniane badanie dodatkowo ujawnia, że osoby, które trenują, mają większy apetyt na seks, natomiast podczas poszukiwania partnera, częściej od osób, które nie uprawiają sportu, przywiązują wagę do wyglądu zewnętrzenego osoby, którą zapraszają na randkę!

Pozytywny wpływ sportu na życie uczuciowe

Wielu z nas musiało w dzieciństwie uprawiać sport – najczęściej biorąc udział w zajęciach wychowania fizycznego, odbywających się w szkole. Uprawianie sportu jest zalecane dzieciom nie tylko z powodu dobrej kondycji fizycznej, jaką zapewniają treningi, ale również ze względu na zbawienny wpływ, jaki sport ma na rozwój umiejętności interpersonalnych: budowania relacji z innymi, działania w grupie, akceptacji i wspierania innych, prowadzenia zdrowego współzawodnictwa. Aktywne uprawianie sportu pomaga również w pokonaniu wrodzonej nieśmiałości, co w późniejszym wieku przekłada się na jakość życia w społeczeństwie i budowania relacji z partnerem.

Sport a związek

Nie tylko dzieci są beneficjentami pozytywnych skutków, jakie niesie czynne uprawianie sportu. Osoby dorosłe, które decydują się na treningi, czerpią z nich równie wiele. Sport może mieć bowiem zbawienny wpływ na relacje z innymi. Pomaga ludziom w depresji, przemęczonym, uwalnia endorfiny, sprawia, że pozytywniej Wpływ sportu na związekpostrzegamy rzeczywistość, co dobrze wpływa na relacje z innymi, w tym oczywiście z partnerem.

Szczęśliwe, trwałe związki to te, w których partnerzy mają udane życie seksualne, kochają się w miarę regularnie. Jak się okazuje, czynne uprawianie sportu, wzmaga apetyt na seks! Potwierdza to wspomniane badanie przeprowadzone przez eDarling. Aż 70% osób, które lubią sport, określiło swoje libido, jako duże.

Sport a życie rodzinne

Uprawianie sportu ma nie tylko doskonały wpływ na relacje partnerskie, pomaga również przy zacieśnianiu więzi w rodzinie. Stwarza bowiem wiele okazji do wspólnego spędzania czasu. Może to być wspólna jazda na rowerach, granie w ping ponga z dziećmi czy partnerem, kopanie piłki, badminton, itp. Możliwości jest wiele.

Sport a związek – 8 zalet

Podsumowując, możemy wymienić największe zalety, jakie uprawianie sportu przynosi osobom będącym w związkach lub szukającym partnera:

1 Sport pomaga utrzymać dobrą formę. Nawet, jeśli masz kilka kilo nadgwagi, jeśli jesteś osobą aktywną, sport, który trenujesz, pozytywnie wpływa na Twoją sylwetkę. Widzisz to ty i inni, czujesz się atrakcyjny.

2 Wysiłek fizyczny uwalnia endorfiny, nastawia cię to pozytywnie do świata, a takie podejście do życia przyciąga do ciebie innych! Od tego już tylko krok do poznania kogoś interesującego.

3 Uprawianie sportu wzmacnia poczucie wartości.

4 Uprawianie sportu redukuje stres. Im jesteś mniej zestresowany, tym lepiej układają się twoje relacje z partnerem i rodziną.

5 Uprawianie sportu pomaga nawiązywać nowe znajomości – poszerza krąg znajomych. Jeśli więc jesteś osobą samotną, może ci pomóc w znalezieniu drugiej połówki.

6 Uprawianie sportu uczy budowania relacji z grupą, tym samym pomaga w walce z nieśmiałością (im mniejsza nieśmiałość, tym większa szansa, że kogoś poznasz).

7 Uprawianie sportu wzmaga apetyt na seks (częsty seks pomaga w budowaniu intymności z partnerem).

8 Uprawianie sportu zacieśnia relacje z bliskimi – partnerem i rodziną.

O autorze: Kasia Hirt Zobacz więcej artykułów autorstwa Kasia Hirt

Banner FB