Tęsknota – jak sobie z nią radzić

Tęsknota

Właśnie za kimś lub za czymś tęsknisz… Twoje myśli nieustannie krążą wokół jednego tematu. Tęsknota może być dość uciążliwym uczuciem, kiedy nie wiesz, jak sobie z nim poradzić. Odbiera ochotę do działania, zmusza do nieustannej refleksji i pogrąża w smutku. Dowiedz się, jak sobie z tym radzić.

Tęsknota z powodu rozłąki

Ukochana osoba akurat wyjechała, jest Ci źle i nie wiesz, co ze sobą zrobić. Krótkotrwała rozłąka to nie koniec świata! Wręcz przeciwnie potraktuj to jako czas tylko dla siebie. Najlepiej w tym czasie skupić się na swoich sprawach – może obowiązkach, które nieustannie odkładasz bądź przyjemnościach, które poprawią Ci nastrój. Możesz też zrobić coś zupełnie nowego – zapisać się na jakiś kurs, znaleźć nowe hobby, może od dawna coś chodziło Ci po głowie.

Musisz również uświadomić sobie, że obwinianie nieobecnego partnera lub partnerki za własne poczucie tęsknoty nie jest właściwym sposobem na uporanie się z tym uczuciem. Nie masz powodu, by atakować ukochaną osobę za to, że nie jest nieustannie przy Tobie. Dlatego też nie skupiaj całych swych myśli na tym, jak bardzo się złościsz i jak bardzo Ci źle. Taka postawa jest przede wszystkim niezwykle niedojrzała. Jeśli nagle nie potrafisz normalnie funkcjonować, może to świadczyć o Twoim uzależnieniu od drugiej osoby na co dzień. Zastanów się, co tak naprawdę odczuwasz i postaraj się kontrolować negatywne uczucia. Nie pozwól, by zatruwały one Twoje samopoczucie lub Waszą relację. Docenisz nieobecność ukochanej osoby, kiedy w końcu wróci i znowu będziecie razem!

Z tęsknoty pisze się wiersze

Tęsknota to odczucie, które można oswoić, nie musi ona oznaczać wylanych łez i niepotrzebnych pretensji. Dla wielu twórców to właśnie ona stała się inspiracją do stworzenia ich dzieł – poezji, obrazów, muzyki…

z tęsknoty pisze się wiersze
z bolesnej
drążącej śpiewny owoc ciała
patrząc na samotne palce
mogę wysnuć pięć poematów
dotykając moich napiętych ust
szepczę
i słowa – rozkołysane rytmem wielkiej wody
plotą się w wiersze
mokre
bardzo słono biegną poprzez twarz

H. Poświatowska

I trudno mi się przyznać,
że to wszystko nagle traci sens
gdy Ciebie nie ma.
Na głos nie wypowiem,
że tęskniłam gdy nie było Cię
trochę za długo.

A.Dąbrowska „Trudno mi się przyznać”

Może warto, więc przemienić swój smutek w coś kreatywnego!

Tęsknota za miłością

Będąc osobą samotną, często odczuwasz pewien brak, tęsknisz za tym, by móc z kimś dzielić każdy dzień. Pragniesz mieć u swego boku, osobę, do której się przytulisz, której się zwierzysz. Tęsknisz za miłością, za byciem w związku i ukochaną osobą. Chcesz bliskości, dotyku i towarzystwa.

Nie załamuj się jednak, jeśli na razie w Twoim życiu nie ma takiej osoby. To może się wkrótce odmienić. Nie warto się zbytnio zamartwiać, pamiętaj o sobie, rób wszystko, by być szczęśliwą i spełnioną osobą na co dzień. Miłość bez wątpienia wnosi wiele radości do naszego życia, jednak nie traktuj znalezienia miłości jako priorytetu, który odbierze Ci energię i chęć do robienia czegokolwiek innego.

Tęsknisz za miłością i drugą osobą? Daj sobie szansę – zarejestruj się na eDarling i uporaj się z tęsknotą!

Zarejestruj się za darmo!

O autorze: Asia Smiger Zobacz więcej artykułów autorstwa Asia Smiger

Banner FB