Miłość lat młodzieńczych: spotkanie po latach

spotkanie po latach

Po miłości pozostaje zawsze ślad. Czasami jest to przemiłe wspomnienie, czasem mniej przyjemne, a niekiedy wręcz nie chcemy nawet do niego wracać pamięcią. A jednak nawet po latach na myśl o dawnej sympatii odżywa w nas przynajmniej część uczuć, którymi się ją kiedyś darzyło. Z racji tego, że wspomnienia o niej są nadal żywe, niejedna osoba życzyłaby sobie spotkanie po latach.

Wspomnienia o miłości

Pamięta się detale, takie jak ukośnie padające na jej twarz promienie światła, intensywny zapach włosów, pieprzyk na dłoni, przenikające spojrzenie w chwili, gdy wyznawaliście sobie miłość. Bardzo dokładnie pamięta się również ból, z którym przyszło się zmierzyć po rozstaniu. Czas płynie, przybywa doświadczeń i lat, pojawiają się nowi partnerzy, flirty i romanse, stałe związki, ale często to pierwsza miłość i partner z przeszłości pozostaje tym, który kształtuje nasze wyobrażenie o prawdziwym uczuciu.

Pokusa spotkań po latach

Mimo wielkiej popularności randek w sieci, w Internecie pojawił się nowy trend, trend na spotkanie po latach. W ten sposób spotkać się tam mogą nie tylko całe klasy z czasów podstawówki czy liceum, ale również odnaleźć starzy znajomi i miłości sprzed lat. Pokusa jest ogromna. Czasami odnajduje się partnera na portalu klasowym, innym razem przez wyszukiwarkę internetową, po to, aby dowiedzieć się, co robi dawna sympatia. Dla wielu jest to podróż z tęsknoty za utraconym czasem, za marzeniami, za młodością i planami. Ponieważ nowy partner nie zawsze spełniał pokładane w nim oczekiwania, dawna miłość wydaje się być idealna.

Tylko czy warto wracać do wspomnień, czy raczej lepiej patrzeć w przyszłość? Czy jest sens spotykać się po latach, czy może lepiej zachować w pamięci idealny obraz z przeszłości: dwoje zakochanych w sobie bez pamięci, nieco szalonych osób, z romantycznymi marzeniami i planami o byciu ze sobą na zawsze, które jak wiadomo nie spełniły się. Do czego miałoby więc służyć to spotkanie po latach?

Spotkanie z dawną miłością

Czas powoduje, że na wiele spraw patrzy się zupełnie inaczej. Często to, co wydawało się niegdyś karygodnym błędem okazuje się, z biegiem lat i zdobywanych doświadczeń, zwykłym zaniedbaniem. Jeśli obie strony zdecydują się na spotkanie po latach, może się okazać, że żywią do siebie dawne uczucia, a doświadczenia, które zdobyły przez ten czas, sprawią, że będą potrafić, na nowo, cieszyć się wzajemną bliskością. Jeśli do tego nauczyli się w międzyczasie rozwiązywać problemy, które dawniej były nie do pokonania, to droga do szczęścia stoi otworem.

Bywa jednak i tak, że oboje mają już partnerów oraz dzieci i spotkanie takie staje się jedynie możliwością do wspomnień i odnowienia znajomości. Niekiedy jednak taki powrót do przeszłości kryje w sobie coś dobrego. Widząc bowiem upływ czasu i słysząc o wszystkich zmianach jakie zaszły, łatwiej pogodzić się z rozpadem związku. Świadomość, że tak musiało być i że rozstanie przed laty było nieuniknionym etapem na drodze do dojrzałości oraz poszukiwania szczęścia u boku nowego partnera, pozwoli raz na zawsze rozprawić się z pytaniem „Co by było gdyby…?“

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB