Nowy partner: seksualność w nowym związku

seksualność w nowym związku

Jeśli jesteś w nowym związku, prędzej czy później pojawi się między wami temat seksualności, a wraz z nim pytania: kiedy rozpocząć współżycie, jak się zabezpieczać, czy uda się w kontaktach z nowym partnerem odnaleźć przyjemność? Postaramy się pomóc ci odpowiedzieć na te pytania.

Seksualność jest dla wielu tematem tabu, o którym ciężko rozmawiać, szczególnie, gdy jest się w nowym związku. Między partnerami brak jest jeszcze intymności i wspólnych doświadczeń, co powoduje niepewność w tej sferze. Pojawiają się pytania i obawy.

Kiedy rozpocząć współżycie z nowym partnerem?

Ogólnie nie zaleca się pośpiechu, jeśli chodzi o pierwsze intymne zbliżenie. Zanim zdecydujesz się na wspólną noc, powinnaś czuć się z nowym partnerem dobrze i bezpiecznie oraz mieć do niego pełne zaufanie.
Decyzja ta powinna być zawsze rozpatrywana indywidualnie. Jedno jest też pewne: na pierwsze zbliżenie musisz czuć się w pełni gotowa. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, lepiej poczekaj!
Porozmawiaj z nowym partnerem, kiedy uznasz, że nadszedł już właściwy czas. Ważne jest, by oboje partnerzy byli zgodni, co do wybrania momentu rozpoczęcia współżycia. Nikt nie powinien czuć najmniejszej nawet presji ze strony drugiej osoby.

Jak się zabezpieczać przed chorobami i nieplanowaną ciążą?

Gdy decyzja o spędzeniu razem nocy już zapadła, powinniście odpowiedzieć sobie na pytanie, którą metodę zapobiegania nieplanowanej ciąży wybierzecie. Przemyśl swoje dotychczasowe doświadczenia i zastanów się, co ci odpowiada, a czego wolałabyś uniknąć. Warto również wziąć pod uwagę zdanie nowego partnera. Nie wahaj się skorzystać z rady ginekologa i podjąć tego tematu z ukochanym.
Na początku związku, kiedy para dopiero się poznaje, powinno się stosować prezerwatywy, które chronią przed zakażeniem chorobami przenoszonymi drogą płciową. Warto też pomyśleć o przeprowadzeniu badań na obecność wirusa HIV, by móc beztrosko cieszyć się igraszkami we dwoje.

Czy seks z nowym partnerem będzie przyjemny?

Kiedy odpowiedni moment i metoda antykoncepcyjna zostały wybrane, nic nie stoi na przeszkodzie, by wkroczyć z nowym partnerem na nowy etap związku. Może się zdarzyć, że już podczas pierwszego razu odnajdziecie harmonię i drogę prowadzącą do obopólnej rozkoszy.
Wiele par jednak nie od razu dobrze „dogaduje się“ w łóżku. Często zdarza się, że pierwsze kontakty erotyczne z nowym partnerem wydają się być nieporadne i niezręczne. Taka sytuacja jest całkowicie normalna! Wiele osób musi się najpierw przyzwyczaić do nowego partnera i jego sposobu bycia, zanim w pełni odkryje swoją seksualność. Brak intymności, który idzie w parze z nowym związkiem, powoduje niepewność, która może działać hamująco. Daj sobie i partnerowi trochę czasu, a atmosfera z czasem z pewnością się podgrzeje.
Również w tej sytuacji doradzamy rozmowę. Powiedz partnerowi szczerze i otwarcie, co lubisz, a czego nie. Ukochany z pewnością będzie ci wdzięczny za takie informacje, gdyż ułatwią mu one zaspokojenie twoich oczekiwań.
W kwestii seksu w nowym związku ważna jest zasada, by ze sobą rozmawiać. Rozmowa taka może wam się na początku wydać krępująca, jednak wkrótce z pewnością docenicie jej rezultat.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB