O tym, jak nauczyć partnera sztuki całowania

jak całować

Zapewne słyszałaś już powiedzenie, że kobieta pocałować musi wiele żab, zanim znajdzie księcia. Co jednak, jeśli książę okaże się niewprawny w sztuce całowania? Być może poznałaś już kiedyś mężczyznę, który spełniał wszystkie twoje oczekiwania, oprócz jednego: nie umiał całować. A może jesteś z takim mężczyzną właśnie teraz? Zanim pogodzisz się z tą nieprzyjemną sytuacją, lub – co gorsze – zerwiesz z partnerem, spróbuj zastosować poniższe rady. Możliwe, że uda ci się znacznie poprawić jakość waszych pocałunków.

Poznałaś wspaniałego mężczyznę, którego pocałunki cię rozczarowują? Nie trać nadziei! Za pomocą kilku wskazówek uda ci się poprawić ich jakość!

Właściwa ocena sytuacji

Bądźmy szczerzy: pierwszy pocałunek dwojga ludzi nie zawsze jest namiętny i ekscytujący. Czasem wypada on po prostu sztywno i nieudolnie. Być może mężczyzna był spięty, a zdenerwowanie spowodowane nagłą bliskością uniemożliwiło mu pokazanie się z najlepszej strony. Przeszkodzić mogło nieodpowiednie otoczenie, ciekawskie spojrzenia przechodniów, pośpiech. Może była to po prostu trema? Jeśli – pomijając niezbyt udany pierwszy pocałunek – nie masz mężczyźnie nic do zarzucenia, pozwól mu zrehabilitować się podczas drugiej randki.

Na kolejny pocałunek wybierz jednak odpowiedni moment. Przyjemny spacer po parku, opustoszały zaułek ulicy, ostatni rząd w przyciemnionym kinie wydają się sprzyjać intymności. Być może uznasz drugi pocałunek za dużo przyjemniejszy i problem rozwiąże się sam.

Weź sprawy w swoje… usta

Jedną z najefektywniejszych metod sprowokowania pocałunku, na jaki masz ochotę, jest przejęcie inicjatywy. Dotknij po prostu ustami ust partnera i pokaż mu jak to się robi! Przy odrobinie szczęścia zrozumie on o co ci chodzi i zacznie naśladować twój sposób całowania. Jeśli tak się nie stanie, proponujemy zrobić krok naprzód. W zabawie zaproponuj mu, by dokładnie obserwował twój sposób całowania, a następnie spróbował go powtórzyć. Pokaż mu, jak bardzo lubisz, gdy całuje cię właśnie tak.

Wypowiedz życzenie

Uważasz, że dałaś mu już wystarczająco dużo przykładów tego, jak chciałabyś być całowana? Myślisz, że wypowiadanie życzeń wprost jest bezcelowe? Otóż najprawdopodobniej jesteś w błędzie. Nie każdemu dana jest łatwość odczytywania znaków niewerbalnych. Nie jest wcale wykluczone, że twój wybranek nie ma pojęcia, co tak naprawdę próbujesz mu przekazać.

Komunikowanie się to podstawa funkcjonowania wszystkich związków, dlatego porozmawiaj z partnerem o tym czego sobie życzysz, co lubisz, a czego nie. Czułości należą do tematów drażliwych, dlatego musisz uważać, by go nie urazić. Pod żadnym pozorem nie wolno ci powiedzieć wprost: „Nie podoba mi się to, jak całujesz. Chodź, pokażę ci, jak to się robi.”. Zdecydowanie lepszą metodą jest pochwalenie udanego pocałunku. Możesz też powiedzieć partnerowi, który rodzaj pocałunku lubisz najbardziej. Jeśli mu na tobie zależy, z pewnością postara się wyjść naprzeciw twoim oczekiwaniom. Nie zapomnij wówczas dać mu odczuć, że doceniasz jego gest.

Praktyka czyni mistrza

Trudno wymagać, by dwoje ludzi, którzy dopiero się poznali, pasowali do siebie od razu pod każdym względem. Różne może być również zdanie na temat tego, co właściwie oznacza pojęcie „udany pocałunek”. Zdarza się, że problem ten rozwiązuje się sam. Zamiast zupełnie rezygnować z całowania, spróbujcie eksperymentować, być może z czasem uda wam się znaleźć styl, który zadowoli was oboje.

Jeśli żaden z wyżej wymienionych sposobów nie przyniósł oczekiwanego skutku, i twój partner nadal nie wie jak całować, by cię uszczęśliwić, czeka cię podjęcie decyzji: czy gotowa jesteś nadal być z księciem, który całuje gorzej niż każda żaba, czy też rozpoczniesz poszukiwania partnera, który będzie wiedział jak całować?

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogły ci poprawić jakość waszych pocałunków. Jeśli nie, cóż, od ciebie zależy, czy będziesz próbować dalej czy też nie. W obu przypadkach życzymy szczęścia i udanych pocałunków!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB