Sposób na udaną randkę

randka

Randka, to specyficzny rodzaj spotkania, przed którym każdy z nas czuje się podekscytowany, a puls szybciej nam bije. Jest ona szansą na lepsze poznanie osoby, na którą już zwróciliśmy uwagę lub nawet darzymy w skrytości ducha głębokimi uczuciami.

Randka jest okazją, aby zorientować się, jakimi uczuciami darzy nas sympatia oraz czy możliwe jest stworzenie z nią więzi uczuciowej. Jest to również możliwość wspólnego spędzania czasu w celu poznania wzajemnych zainteresowań i zapatrywań na sprawy związane ze stałym związkiem, czy założeniem rodziny.

Randkę od innych spotkań odróżnia właśnie to, że nastawiona jest na poznanie drugiej osoby z tej najbardziej osobistej strony. Zagłębienie się w jej cechy charakteru, światopogląd i styl życia umożliwiają decyzję o ewentualnym stworzeniu stałego związku. Zanim dowiemy się, czy jest to odpowiednia osoba do przeżycia wielkiej miłości, w między czasie warto wykorzystać nadarzającą się okazję do odrobiny flirtu.

Recepta na udaną randkę

Nie istnieje jedna doskonała recepta na to, aby randka się udała. Możliwości jest wiele i decydując się na jedną, trzeba mieć na uwadze upodobania zarówno własne i potencjalnego partnera. Warto wybrać miejsce, które umożliwia lepsze poznanie drugiej osoby w niekrępującej atmosferze. Może to być wyjście do restauracji, kina, teatru lub też romantyczny spacer.

Niewątpliwie istnieje też kilka niewskazanych na randkę miejsc, których należy bezwzględnie unikać, gdyż uniemożliwiają one komunikację lub stawiają nas lub partnera w niekorzystnym świetle. Podstawą udanej randki jest bycie sobą, co powinno się odzwierciedlać nie tylko w stylu ubierania, ale również w zachowaniu i wyborze tematów do rozmów. Lepiej unikać eksperymentów w tym zakresie, bo sprawią one, że poczujemy się nienaturalnie i takie wrażenie wywrzemy na naszej sympatii.

Oczywiście randka, a zwłaszcza pierwsze spotkanie służy temu, by flirtować, pokazać się z jak najlepszej strony i zainteresować swoją osobą partnera. Podstawowa zasada mówi jednak, że nie warto nadmiernie koloryzować swojego wizerunku, gdyż w dłuższej perspektywie, jeśli związek się rozwinie, może być to niepotrzebnym źródłem nieporozumień i rozczarowań.

Randka – czas spędzony razem

Nie ma określonych ram czasowych, których koniecznie należy się trzymać na randce. Wszystko uzależnione jest od tego, jak się bawicie i czy okazujecie sobie nawzajem szczere zainteresowanie. Decydujący może okazać się również fakt czy we flircie wyczuwalna jest odrobina adoracji czy też nie. Trzeba być uważnym obserwatorem i wyczuć, czy nasza sympatia z przyjemnością spędza z nami czas, czy raczej wolałaby już zakończyć spotkanie. Nie jest to łatwe, ale nie niemożliwe, często bowiem mowa ciała przekazuje nam dużo informacji. Warto zatem przyjrzeć się, czy w oku partnera widać błysk zainteresowania. Zbyt częste spoglądanie na zegarek może natomiast świadczyć, że czas się rozstać.

Następna randka

Jeśli spotkanie było udane, warto delikatnie zasugerować, że ma się ochotę na następną randkę. Na przykład, wspominając o jakimś filmie, którego się nie widziało i z chęcią wybrałoby się na niego do kina. Partner, jeśli także jest zainteresowany następnym spotkaniem, z pewnością domyśli się, że chętnie obejrzymy film właśnie w jego towarzystwie i zareaguje pozytywnie na tę propozycję.

Jeśli tak się nie stanie i następne spotkanie nie dojdzie do skutku, nie pozostaje nic innego, jak pogodzić się z tą myślą. Warto wówczas zacząć planować kolejną randkę, z innym partnerem. Jeśli jednak osoba jest szczerze zainteresowana znajomością, nie będzie zwlekać zbyt długo, z ponownym zaproszeniem. Dzielenie szczęścia z drugą osobą marzy się każdemu z nas.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB