Wiosenne szczęście – skąd się bierze i co ze sobą przynosi?

Wiosenne szczęście

Każdy zna cudowne uczucie szczęścia, które towarzyszy nadejściu wiosny. Skąd ono się bierze? Co jeśli się nie pojawia? Czy wiosna rzeczywiście sprzyja szukaniu partnera?

W poszukiwaniu szczęścia

Powszechnie znane uczucie szczęścia, które odczuwamy wiosną, jest biologiczną reakcją organizmu na wzrastającą dawkę światła i przedłużający się dzień. Gdy docierają do nas pierwsze promienie słoneczne, nasz organizm zaczyna produkować zwiększoną ilość serotoniny i dopaminy. Te hormony szczęścia sprawiają, że poprawia nam się humor, stajemy się bardziej aktywni i każdy nowy dzień zaczynamy w lepszym nastroju.
Tego roku nie udało ci się dotąd doświadczyć tego cudownego uczucia? Wiosenne szczęście zależy w dużym stopniu od ilości światła dostarczonego organizmowi. Dlatego ważne jest, by jak najczęściej wystawiać twarz na działanie promieni słonecznych. Wyjdź na zewnątrz! Wykorzystaj przerwę w pracy lub popołudnie, by zaczerpnąć trochę słońca i świeżego powietrza. W zaciemnionym pomieszczeniu wiosennego szczęścia raczej się nie doczekasz.

Nareszcie wiosna!

Ćwierkanie ptaków, świeża, zielona trawa i kwitnące wokół kwiaty – natura robi swoje i nikogo nie pozostawia obojętnym wobec swych uroków. Wytęsknione ciepło dopełnia reszty.

W końcu można upchnąć zimowy płaszcz w szafie i sięgnąć po lekkie sukienki i krótkie spodnie. Wiosną chętnie odkrywamy coraz większe partie ciała, nosimy zwiewne ubrania podkreślające sylwetkę, dzięki czemu zwiększamy nasza atrakcyjność. Pozytywnie, wiosennie nastrojeni jesteśmy też bardziej pewni siebie i otwarci na wszelkie nowości, również w dziedzinie uczuć.
Współgranie hormonów i atrakcyjniejszego wyglądu zewnętrznego stanowi dobrą podstawę do nawiązywania nowych kontaktów i znajomości. Zaczyna się czas wiosennych flirtów!

Wiosenne szczęście a szukanie partnera

Uczucie wiosennego szczęścia trzeba wykorzystać! Powszechnie wiadomo, że ludzie szczęśliwi wydają się być atrakcyjniejsi. Przekonajcie się sami: promienie słoneczne poprawią wam humor, przez co staniecie się bardziej towarzyscy. Ponieważ na wiosnę tak samo reagują inni, pojawia się spora szansa na interesujące spotkanie.

Nie tylko single, ale również pary mogą czerpać z wiosny słoneczną radość. Organizm znajduje się wtedy w stanie porównywalnym do stanu zakochania. Czas wiosennego szczęścia daje wiele możliwości, a to, czy z nich skorzystacie, zależy od was!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB