Podświadomość – jak przyciągnąć miłość?

jak przyciągnąć miłość

Wielu singli poszukujących stałego partnera myśli: „Najważniejsze, żebym kogoś poznał/a, później jakoś się wszystko samo ułoży”. Czy Ty także podzielasz ten pogląd? Jeśli tak, to najwyższy czas to zmienić. Dowiedz się, jak przyciągnąć miłość!

Wewnętrzne sterowanie

Pewnie nieraz słyszałaś/eś o tym, że ktoś tak promienieje pogodą ducha, że aż „zaraża innych swoim optimizmem”. Zgadza się! Co więcej, wzbudzając w sobie dobre emocje, tak emanujemy nimi w naszym otoczeniu, że jesteśmy nawet w stanie przyciągać kolejne pozytywne wibracje z zewnątrz. Mówi o tym znane w socjologii Prawo Przyciągania, które porównać można do prawa grawitacji. Zgodnie z jego założeniami, to my sami kierujemy naszym szczęściem i dlatego też, wpływając na naszą podświadomość, możemy… przyciągnąć miłość! Już w starożytnej Grecji wierzono w istnienie tzw. „samospełniającej się przepowiedni.” Do psychologii społecznej określenie to wprowadził w XX w. słynny amerykański socjolog Robert K. Merton. Zgodnie z jego definicją, termin ten oznacza, że ludzie postrzegają nas i traktują tak, jak my postrzegamy i traktujemy samych siebie. Jeśli nie szanujesz swoich potrzeb, inni też nie będę tego robili. Jeśli nie czujesz się wart/a miłości, nie przyciągniesz jej. Aby przywołać szczęście – zmień nastawienie!

Myśl pozytywnie

Zastanawiasz się dlaczego innym wszystko się udaje, a Ty masz ciągle pod górkę? Dlaczego inni, pomimo tego, że nie są szczególnie obdarzeni urodą ani pieniędzmi prowadzą szczęśliwe związki? Optymizm to pierwszy krok do tego, aby przyciągnąć miłość. Nasze myśli kształtują nasz charakter i wpływają na naszą codzienną motywację. Prof. Beccy R. Levy, psycholożka z Yale School of Public Health, potwierdza dobroczynny wpływ pozytywnego myślenia na różne dziedziny życia – optymiści żyją statystycznie aż o 7,5 roku dłużej! Spróbuj skoncentrować swoją podświadomość wokół wartościowych doświadczeń i refleksji. Gdy wstaniesz z łóżka lewą nogą, masz wrażenie, że każdy chce Cię wyprowadzić z równowagi. Osoby niezadowolone z życia często latami nie mogą zmienić swojego położenia, bo zbyt wiele czasu poświecają na rozpatrywanie przeszłości. Rozkoszuj się dobrymi myślami tak, jakby już teraz były rzeczywistością. Zamiast powiedzieć: „Nie chcę już odczuwać smutku”, powiedz: „Chcę odczuwać radość”!

Weź sprawy w swoje ręce

Wyobrażenie o romantycznej miłości, która przychodzi znienacka i odwraca świat do góry nogami, jest piękna, ale nie zawsze zgodna z życiowymi realiami. Aby przyciągnąć miłość nie wystarczy czekać pełnym nadziei – trzeba działać! Zacznij od pracy nad sobą i swoim nastawieniem. Aby zamknąć trudny rozdział w życiu, musisz wyzbyć się negatywnych emocji. Przeanalizuj swoje doświadczenia z poprzednich związków – czy czegoś Cię nauczyły? Poznając siebie, zrozumiesz mechanizmy, które blokowały Twoją drogę do szczęścia. Nie rób sobie wyrzutów i nie zadręczaj się przeszłością – aby przyciągnąć miłość musisz poczuć wewętrzny spokój. Pomyłki życiowe potraktuj jako szansę na poprawienie przyszłych relacji – jako ludzie jesteśmy jednostkami twórczymi, które uczą się na własnych błędach. Jeśli masz wrażenie, że nie jest w stanie sam/a uporać się z przeszłością, nie wahaj się porozmawiać z psychologiem.

Jesteś gotowy/gotowa na to, by wziąć sprawy w swoje ręce? Znajdź miłość z nami! Zarejestruj się za darmo na eDarling i zwiększ swoje szanse na bycie szczęśliwym!

Zarejestruj się za darmo!

Zaakceptuj siebie

Aby móc pokochać drugę osobę i przyciągnąć miłość, trzeba najpierw pokochać siebie. Od dziecka uczono nas, że miłość do samego siebie oznacza brak skromności. Tymczasem, to właśnie Ty sam/a jesteś pierwszą osobą, którą powinnaś/neś obdarzyć tym uczuciem! W życiu nieustannie spotykamy się z krytyką i odrzuceniem, dlatego czasem trudno nam uwierzyć we własne siły i polubić nasz charakter i wygląd. Postaraj się kontrolować własne emocje. Jak ktoś może zaakceptować Twoje wady, jeśli sam/a ich nie akceptujesz? Jak ktoś ma pokochać Twoje ciało, jeśli sam/a nie czujesz się dobrze we własnej skórze? Szybko zauważysz, że zyskując pewność siebie, przyciągasz więcej uwagi, intrygujesz i wzbudzasz zainteresowanie. Jeśli ktoś prawi Ci komplement, nie zaprzeczaj, tylko podziękuj i uśmiechnij się.

Nigdy nie ustawaj

Amerykański pisarz William Faulkner powiedział: „Nie chodzi o to, aby być lepszym od innych, lecz by być lepszym od samego siebie.” Nawet jeśli udało Ci się przyciągnąć miłość drugiej osoby – nie przestawaj nad sobą pracować! To właśnie troska o nasz rozwój stanowi najpiękniejszy przejaw miłości do nas samych. Wzmacniając swoją psychikę i poczucie wartości, stajesz się lepszym partnerem, na którym można polegać. Zyskujesz szacunek do własnych przekonań i opinii, przez co otwierasz się na szczery dialog z drugą osobą. Co więcej, kochając i akceptując siebie, czujesz się atrakcyjna/y i nie masz problemów z zazdrością o partnera. Pamiętaj, niezależnie od tego, czy chcesz przyciągnąć miłość, czy też dążysz do tej utrzymania, musisz pracować nad doskonaleniem swojej osobowości. Każda i każdy z nas zasługuje na szczęście!

Źródła

Petersen, Lars-Eric/ Six, Bernd, Stereotype, Vorurteile und soziale Diskriminierung: Theorien, Befunde und Interventionen, Weinheim, 2008.
Walewski, Paweł, Zdrowy uśmiech, W: Polityka.pl, 2011.
http://www.polityka.pl/nauka/zdrowie/1522009,1,optymisci-zdrowieja-szybciej.read

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB