Sytuacje, które pozwolą ci zobaczyć prawdziwe oblicze partnera

prawdziwe oblicze partnera

W początkowej fazie związku wiele osób próbuje zaprezentować się z jak najlepszej strony. Stresujące okoliczności ujawniają jednak również te mniej pozytywne cechy naszych charakterów. Poniżej przedstawiamy sześć sytuacji, które pozwolą ci zobaczyć prawdziwe oblicze twojego partnera.

Człowiek zakochany próbuje pokazać się z jak najlepszej strony. Wyjątkowo starannie dobiera wtedy strój, często się uśmiecha i pragnie sprawiać wrażenie osoby opanowanej i swobodnej. W żadnym wypadku nie chce być odbierany jako osoba zdenerwowana czy niepewna siebie. Ukrywanie mniej atrakcyjnych cech charakteru nie jest jednak możliwe na dłuższą metę. Każdy przecież bywa czasem zły, niespokojny, głodny albo zmęczony. W takich sytuacjach reagujemy zazwyczaj inaczej, niż wtedy, kiedy wszystko jest w najlepszym porządku.

Nie należy obawiać się pochopnie – spontaniczne nerwowe reakcje partnera nie są jednoznaczne z końcem jego uczuć względem ciebie. Możliwość ujrzenia prawdziwego „ja” partnera jest krokiem ku jego lepszemu poznaniu. Wykorzystaj tę szansę, by się dowiedzieć, jak ukochany reaguje w sytuacjach stresu i niepowodzeń. Weź pod uwagę, że jeśli stworzycie stały związek, reakcje te będą się od czasu do czasu powtarzały.

Poznaj sześć sytuacji, w których najłatwiej będzie ci dostrzec prawdziwą twarz twojego partnera:

Podróż

Wspólna podróż może was bardzo do siebie zbliżyć, może też jednak rzucić światło na pewne mniej pożądane cechy partnera. Zwracaj więc uwagę na to, jak ukochany zachowuje się w niecodziennych sytuacjach. Czy wyprawa wyzwala w nim spontanicznego łowcę przygód, czy też raczej zamienia się on wtedy we wszystkowiedzącego i planującego każdą minutę przewodnika? Czy popada w złość lub rozpacz, gdy zabłądzicie, albo gdy w hotelu nie działa Internet? Śmieje się, czy raczej przeklina, kiedy mapa nagle wyfruwa przez otwarte okno pędzącego samochodu?

To, jak radzimy sobie w podróży z drobnymi awariami sporo może powiedzieć o naszej elastyczności i odporności na stres. Czy potrafimy zachować dobry humor nawet w trudnych sytuacjach? Obserwuj, jak zmienia się nastrój twojego partnera w różnych momentach waszej podróży.

Choroba

Choroba sprawia często, że na jaw wychodzą nasze najtrudniejsze cechy. Niektórzy zachowują się wtedy jak zranione zwierzęta, które izolują się od świata, by w odosobnieniu lizać swoje rany. Inni, gdy czują się chorzy, nie są zupełnie w stanie kontrolować swojego nieznośnego zachowania.

Czy twój partner przy pierwszych objawach przeziębienia zamienia się w wybuchowego i wymagającego pacjenta? Jeśli odpowiedź brzmi „tak” i jeśli nie za bardzo masz ochotę akceptować jego humory, dobrze się zastanów nad waszym związkiem. Może się przecież zdarzyć, że będziesz musiała pielęgnować go często. Jeśli jednak chętnie gotujesz rosół i potrafisz cierpliwie opiekować się innymi, kto wie, być może stanowicie dobraną parę.

Kłótnia

Spory same w sobie nie są wskaźnikiem tego, że w związku źle się dzieje. Zdarzają się one nawet w wyjątkowo stabilnych małżeństwach. Sposób, w jaki się kłócicie wpływa już jednak znacząco na jakość waszych relacji. Czy twój partner niesprawiedliwie cię krytykuje, bywa nierzeczowy i nie dopuszcza do siebie twoich argumentów? A może wręcz przeciwnie – zachowuje spokój i rozsądek i z szacunkiem słucha tego, co masz do powiedzenia? Sposób postępowania w sytuacjach konfliktowych jest wyznacznikiem tego, czy twój partner zdolny jest do pójścia na kompromis, czy też próbuje za wszelką cenę narzucić swoją wolę. Jeśli ukochany nie szanuje twojego zdania i bywa bezwzględny, zastanów się, czy na pewno chcesz z nim spędzić resztę życia.

Współzawodnictwo

Obojętnie czy w grze towarzyskiej, czy w sporcie: kiedy chodzi o wygraną, zabawa szybko przeradza się w poważną rywalizację. Na to, jak radzimy sobie z przegraną znaczny wpływ mają proces socjalizacji w dzieciństwie oraz poczucie własnej wartości. Jeśli dla partnera nie ma niczego wspanialszego, niż tryumfowanie, że cię w jakiejś dziedzinie pokonał, radość z współzawodnictwa może prędko minąć. To, że twój ukochany nie potrafi z godnością wygrać, ani tym bardziej przegrać, nie przekreśla jeszcze szans waszego związku. Jego zachowanie może być jednak doskonałym miernikiem jego dojrzałości.

Za kierownicą

Większość kierowców jest w stanie zaakceptować sporadyczną agresję wywołaną jazdą samochodem, ponieważ sami już nie raz narażeni zostali na niebezpieczeństwo przez nierozważną jazdę innych lub stojąc w korku spóźnili się na ważne spotkanie. Jeśli jednak twój nowy partner jest tak zajęty podczas jazdy wygrażaniem innym kierowcom i trąbieniem na nich, że zapomina, że ma ciebie jako pasażerkę, ty zastanów się, czy nie lepiej zapomnieć, że masz jego jako partnera.

To, jak agresywny bywa twój partner za kierownicą i z jakim szacunkiem traktuje swoich pasażerów i innych kierowców wiele mówi o tym, ile cierpliwości będzie miał on wobec ciebie. Jeśli ukochany wybucha nieopanowanym gniewem, gdy ktoś wymusi na nim pierwszeństwo, prawdopodobnie zareaguje podobnie, kiedy twoje zachowanie wywoła u niego silną frustrację.

Jako klient

Na podstawie tego, jak twój partner odnosi się do pracowników sklepów lub restauracji, gdy coś reklamuje łatwo możesz rozpoznać czy darzy on szacunkiem innych ludzi. Czy podnosi głos, gdy nie uda mu się otrzymać tego, czego oczekuje? Czy raczej próbuje rozwiązać konflikt drogą dyplomacji?

Warto zwrócić uwagę na to, jak zachowuje się twój partner jako klient. Jeśli zaobserwujesz opryskliwość lub arogancję w stosunku do obsługi sklepu, może się zdarzyć, że któregoś dnia dokładnie tak samo zostaniesz potraktowana i ty.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB