Trafieni strzałą amora

od pierwszego wejrzenia

Miłość może czekać na Ciebie tuż za rogiem

Niektórzy uważają ją za mit, inni przysięgają, że takowa istnieje. Prawdopodobnie można w nią uwierzyć dopiero wtedy, kiedy się jej samemu doznało. Niektórzy mieli to szczęście i spotkali osobę w której rozpoznali tą jedyną, którą warto obdarzyć prawdziwą miłością, inni z kolei, ciągle jeszcze mają nadzieję, że takie miłosne zauroczenie w końcu im się przytrafi.

Jeśli wierzyć najnowszym badaniom, miłość od pierwszego wejrzenia nie istnieje. Przy tego rodzaju zauroczeniu najważniejszą rolę odgrywa wygląd zewnętrzny i urok osobisty napotkanej osoby, któremu często się ulega, sądząc przy tym, że ma się do czynienia z miłością.

Miłosne zauroczenie

Ulegnięcie urokowi drugiej osoby jest częściej definiowane jako miłosne zauroczenie. Najważniejszą rolę odgrywa tutaj zmysł wzroku, ponieważ zainteresowanie drugą osobą od pierwszego momentu następuje najczęściej na podstawie cech zewnętrznych. Widząc osobę, która odpowiada często podświadomym wyobrażeniom o idealnym partnerze doznaje się silnych uczuć. Miłość od pierwszego wejrzenia jest przeżyciem jedynym w swoim rodzaju.

Preferencje przy wyborze potencjalnego partnera zależne są od płci. Kobiety wpadają najczęściej w zachwyt widząc wysokich, dobrze zbudowanych, zadbanych oraz wysportowanych mężczyzn. Panowie natomiast cenią u kobiet piękne oczy, usta, nogi a także piersi oraz pośladki. Najczęściej ulegamy urodzie nowo spotkanej osoby. Jednak nie tylko ona odgrywa tutaj znaczącą rolę. Często naszą uwagę przykuwa także odpowiadający naszemu gustowi styl ubioru lub sposób poruszania się.

Czas na miłość

Taki rodzaj szaleńczego zauroczenia przydarza się najczęściej latem lub wiosną. Wtedy to też według naukowców najbardziej aktywne są hormony miłości. Sprzymierzeńcem jest tu na pewno słońce. Ciepło powoduje, że ubieramy się lżej niż zimą, a zatem pokazujemy znacznie więcej ciała.

Plaża, na której wypoczywamy podczas urlopu jest często takim miejscem, w którym łatwiej ulegamy miłosnemu zauroczeniu. Właśnie wtedy nasze ciała wyglądają piękniej i bardziej ponętnie. Takie zjawisko można określić zauroczeniem. W takich chwilach zdarza się, że traci się nad sobą kontrolę, emocje czasem biorą górę nad rozsądkiem. Stara się zachowywać tak, aby zostać przez wybraną osobę zauważonym i liczy się na odwzajemnienie zainteresowania. Czasami podejmuje się większe wyzwanie i stara się pod jakimkolwiek pretekstem nawiązać kontakt.

Nieodwzajemniona miłość od pierwszego wejrzenia

Emocje związane z nagłym zaślepieniem bywają często bolesne, szczególnie wtedy, gdy druga osoba nie odwzajemnia uczuć lub gdy zainteresowana jest ona jedynie przelotną znajomością. Takie jednostronne zauroczenie powoduje, że wiele osób przeżywa zawód miłosny, zwłaszcza wtedy, gdy jedna ze stron zdążyła się już zaangażować uczuciowo bez wzajemności. Jak na ironię, doświadczenie pokazuje, że na tzw. „miłość od pierwszego wejrzenia” najbardziej podatne są osoby samotne, tkwiące w nieudanym związku lub właśnie porzucone przez partnera.

Miłość czy biologia

Niezależnie od tego czy wierzy się w miłość od pierwszego wejrzenia czy też nie, każdy najprawdopodobniej nieraz w swoim życiu odczuwał coś zbliżonego do tego uczucia. Naukowcy mówią często, że tzw. miłość od pierwszego wejrzenia jest celowym zabiegiem natury, będącym niczym innym jak przyciąganiem seksualnym, mającym w konsekwencji zapewnić ciągłość gatunku ludzkiego. Jednak wszyscy, którzy wierzą w prawdziwe uczucie od momentu pierwszego spotkania, powinni zachować i pielęgnować swoją wiarę. Czymże byłby nasz świat bez pełnych nadziei romantyków!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB